Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.403
Cevap
48
Favori
605.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,doğramayı yaptırdınız mı bilmiyorum ama şu an bir bina tadilatı yapıyorum. Adopen altınmeşe rengi pvc kullanılmış. Binanın güneşe direkt bakmayan cephelerindeki pvclerde sorun yok,kaplamada kalkma yok,contalar halen elastik ve hiçbir deformasyon yok(bina 2005 imalatı).Kanatlarda sarkma yok,çift açılımlarda sıkıntı yok,sürme kanatlarda hiçbir sorun yok ancak güneşe bakan cephelerdeki altınmeşe kaplamalar hep kalkmış,yer yer büyük parçalar halinde kopmuşlar. Altından kahverengi hammadde görünüyor,yer yer tebeşirleşme mevcut. İspanyoletler vs Kale marka,sıkıntı yok. Güneşe bakan cephedeki conta ve fitillerde de hiçbir kopma,çatlama vs yok. Siyah conta kullanılmış.

Şimdi bu büyük cepheyi Egepen'le değişiyoruz,yine altınmeşe olacak. Eğer cepheniz direkt güneş altında kalmıyorsa,sanki fiyat farkına değer gibime geliyor Adopen? Bu arada bina Bodrum'da.

• defeat kullanıcısına yanıt

tesekkur ederim adopen yaptırdım birazda bütceden kıstım

egepen isterdim lakin 5ay önce 16bin idi suan allah bilir ne kadar olmustur

suan için sorun yok şükür.Gecen yaz tadilat yapmasaydım dahada bu fiyatlarla yapamazdım herhalde

allah herkesin yardımcısı olsun,haftalık değişiyor liste fiyatları

• Hakan.. kullanıcısına yanıt

Güle güle eskitin. Bakımlarını iyi yapın,wd40 ve sıvı gres uygulaması çok işe yarıyor. Umarım kullandıkları sızdırmazlık contaları iyidir çünkü buralarda da(Bodrum) Adopen ustalar arasında pek sevilmiyor. Benim problemim pvcnin kaplamasıyla ilgili açıkçası yoksa dediğim gibi doğramalar 2005 model ve hala mekanizmaları iyi,sarkmalar yok.

• herkese merhab, evin penceresini değiştirmek istiyroum yatak odası fıransız balkon yapmışlar komple söküp pimapen ve 3 camlı yaptırmak istiyorum sizce değerler kaça mal olur tavsiye ustanız varmı.

• Yurtdisindaki evimin pencerelerini Avrupa standartlarina uygun sekilde degistirmek istiyorum. yaklasik 20 pencere ve 2 tanesi Hebeschiebe olacak sekilde

Minimum olmasi gereken ozellikler :

80 lik profil -6 odacikli - 3 lü conta - 3 camli ve U - degerleri 0,95 W ve daha iyisi olmali

elektrikli panjurlu- sineklik-Aluminyum denizlik dahil

Buradaki arkadaslara sunu sormak isterim ! illaki Kaliteli bir pencere markasi ile mi calismam gerek yukarda belirtigim kriterlere sahip isini güzel yapan ama Marka olmayan bir firmada calissam daha uygun bir cözüm üretmis olurmuyum ?

bu konuda bilgi sahibi olan kisilerden yorumlarini bekliyorum , teklif verebilecek kisilerde yazabilir.

( pencereler almanyaya tirla götürülecek ondan dolayi türkiyedeki herkesden teklif alabilirim )

• PVC Pencereler [ANA KONU]

Bahçe evi için toplam 6 pencere..

1-2-3-4 numaralarda boş panjur kutusu olacak.

70 lik ve çift açılımlı olacak..

uygun olacak şekilde fiyat verebilecek var mı??

Tavsiye verebilecek varmı?

Yer:Antalya

• Beyler 6-7 yıllık pimapenler cam kenarları dahil rüzgar üflüyor ne gibi çözüm bulabilirim?

• Winsa ses ve ısı yalıtımı nasıl?
  • Ankarada 2 yıl önce sıfır binadan ev aldık.
    Ama pvc ler dandik. Gelen usta ben böyle malzeme görmedim diyor.

Evin komple pimapenlerini değiştireceğim.
    Önereceğiniz firma var mı?
  • 1 adet balkonu pimapen kapatıp kiler olarak kullanıcam

diğer balkonu da panjurla kapatıp çamaşırlık olarak kullanıcam

önerebileceğiniz en uygun fiyatlı marka hangisidir.

• Anladığım kadarıyla en uygunu adopen
  • Çelik ispanyolet karşılığı tek delik olandan lazım. Nereden alabilirim?

Birde bu zamakla ispanyolet pimi arası boşluğu almak için daha yüksek zamak varmıdır? Kapının menteşelerini söküp sağa çekmek istemiyorum.

• Egepen 70lik seri nasıl, önerir misiniz?

• onurgencx kullanıcısına yanıt

Bayinin işçiliği ve kurumsallığına bağlı. malzeme çok güzel (yeni çıkan legend art serisi) şehir belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım

• huncacare kullanıcısına yanıt

Ben de bulamıyorum o karşılıklardan.

• defeat kullanıcısına yanıt
    PVC Pencereler [ANA KONU]
    PVC Pencereler [ANA KONU]trendyol.com
    PVC kapı pencere ispanyolet kilit karşılığı 13 AKS Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/pvc/kapi-pencere-ispanyolet-kilit-karsiligi-13-aks-p-738051898?boutiqueId=61&merchantId=356826&storefrontId=1&countryCode=T

PVC Pencereler [ANA KONU]
    PVC Pencereler [ANA KONU]trendyol.com
    AKSESUARIM Pvc balkon kapı ve pencere Ispanyolet karşılığı kilit zambak ( 10 adet ) Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    https://www.trendyol.com/aksesuarim/pvc-balkon-kapi-ve-pencere-ispanyolet-karsiligi-kilit-zambak-10-adet-p-777689157?boutiqueId=61&merchantId=889014

Bunlar var çelik ;) Epeydir arıyordum geçen gün buldum. Work F3 diye zaten bulmuştum , 10 adet satan satıcının koyduğu fotoda da WORK marka olduğu görülüyor. Yani çelik bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huncacare -- 20 Kasım 2023; 14:8:12 >

• PVC Pencereler [ANA KONU]

Bu kırık parçanın metal olanı satılıyor mu? Genelde kapı kollarında bu alttaki parçalar plastik oluyor.

• Evdeki camlardan biri kırıldı, değiştirmem gerekiyor. 16 mm boşluk önerildiğini görüyorum ısı yalıtımı açısından, fakat benim mevcut camlar 12 mm boşluklu. PVC'yi komple değiştirmeden 16 mm boşluklu cam alıp takamam, değil mi?

• beawolf kullanıcısına yanıt

12mm boşluklu camsa 16mm boşluklu takamazsınız. çıtası uymaz

• Konu pek aktif değil ama hem araştırma sürecinde edindiğim bilgileri yazayım.

Yaptırmakta olduğumuz ev için araştırma sürecindeyim. Bu süreçte edindiğim bilgiler şöyle.

1. Bu işte malzeme kalitesi kadar işçilik de oldukça önemli. Ölçülendirme, montaj hatta montajda kullanılan silikon vs. kalitesi bile fark yaratıyor.
    2. Yaşadığınız yerin iklimi çok önemli. Soğuk iklimde tercih edilecek modelle sıcak iklimde tercih edilecek model aynı değil. Camlar da aynı şekilde. Örneğin sıcak yerlerde konfor cam önemli.
    3. Malzemede plastik kalitesi kadar destek sacı ve aksesuar kalitesi de önemli.

Bir tanıdık vasıtası ile görüştüğüm usta eğer beyaz renk yapacaksan Adopen işini görebilir ama koyu renk olacaksa uzak dur dedi mesela. Nedenini merak ettim elbette. Adopen'de destek sacı 0,7mm imiş. Eğer doğrama koyu renk olursa ısıyı çok çektiği için bir süre sonra profiller eğiliyormuş. Ama beyaz olacaksa taktırabilirsin dedi. Bilmeyen birinin düşünebileceği bir detay değil bu mesela.

Bunun dışında görüştüğüm tüm ustalar -ki bunlara üst düzey markaların bayileri dahil- sürme sistemlerde en iyisinin Winsa olduğunu söylediler. Ancak Winsa oldukça pahalı.

Ben muhtemelen tercihimi Egepen'den yana kullanacağım.

@haslim Egepen bayisiyim demişsiniz. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.