Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.403
Cevap
48
Favori
605.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albati

Pimapen firmasını arayıp İzmir'de tavsiye istedim, doğrudan Isıdıcı Cam diye bir bayiiye yönlendirdiler. Gelip fiyat verdiler.
    Başka yerlerden de fiyat aldım, kabaca ölçüleri söyleyim değerlendirme yaparsanız sevinirim.

Öntarafta büyük balkonun yarısı kapanacak:
    2.20x1.41 sürgü
    2.20x1.25 sürgü
    2.20x40cm sabit
    2.20x1.55 sürgü
    2.63x1.64 sürgü

Arka tarafta küçük balkon komple kapanacak:
    2.40x1.50 sürgü
    2.40x1.20 sürgü

İspanyolet: Roto
    Cam: Isıcam konfor (4+16+4mm)

Toplam fiyat:
    Pimapen peşin: 4.150 TL / 12 ay vade: 4.600 TL istediler.
    Fiyat nasıl? Firmanın sağlam iş yaptığını söylediler. Bana yakın olması da tercih nedenim, herhangi bir sıkıntıda çabuk gelebilirler.
    2.500 TL fiyat vern de oldu fakat, istediğim özelliklere en yakın bu firma verince bunda karar kıldım. Gerçi henüz sözleşme yapmadım fakat yüksek ihtimal buraya yaptıracağım.

Dün bahsettiğim firmayla sözleşme yaptık.
    Tüm camlarda argon gazı ve sineklik olmak şartıyla, 4 mevsim cam (ısı ve ışık yalıtımlı) 4+16+4 mm şeklinde 4.250 TL'ye anlaştık.

• bende ilk once pimapen ısıdıcam ksk subesiyle gorustum,70 lik roto aksesuar ve konfor ısıcam olarak toplam 2600 lira fiyat verdiler.biraz once gelen winsa bayraklı yetkili bayisine yine 70 lik roto aksesuar ve konfor ısı cam olarak toplam 1850 lira olarak sozlesme imzaladım.bu kadar fiyat farkı benim gibi orta sınıf bir vatandas icin cok fazla.3 buyuk firmadanda fiyat almadan insanlara yaptırmayın derim
  • quote:

quote:

Pimapen firmasını arayıp İzmir'de tavsiye istedim, doğrudan Isıdıcı Cam diye bir bayiiye yönlendirdiler. Gelip fiyat verdiler.
    Başka yerlerden de fiyat aldım, kabaca ölçüleri söyleyim değerlendirme yaparsanız sevinirim.

Öntarafta büyük balkonun yarısı kapanacak:
    2.20x1.41 sürgü
    2.20x1.25 sürgü
    2.20x40cm sabit
    2.20x1.55 sürgü
    2.63x1.64 sürgü

Arka tarafta küçük balkon komple kapanacak:
    2.40x1.50 sürgü
    2.40x1.20 sürgü

İspanyolet: Roto
    Cam: Isıcam konfor (4+16+4mm)

Toplam fiyat:
    Pimapen peşin: 4.150 TL / 12 ay vade: 4.600 TL istediler.
    Fiyat nasıl? Firmanın sağlam iş yaptığını söylediler. Bana yakın olması da tercih nedenim, herhangi bir sıkıntıda çabuk gelebilirler.
    2.500 TL fiyat vern de oldu fakat, istediğim özelliklere en yakın bu firma verince bunda karar kıldım. Gerçi henüz sözleşme yapmadım fakat yüksek ihtimal buraya yaptıracağım.

Dün bahsettiğim firmayla sözleşme yaptık.
    Tüm camlarda argon gazı ve sineklik olmak şartıyla, 4 mevsim cam (ısı ve ışık yalıtımlı) 4+16+4 mm şeklinde 4.250 TL'ye anlaştık.

hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: keeper35

bende ilk once pimapen ısıdıcam ksk subesiyle gorustum,70 lik roto aksesuar ve konfor ısıcam olarak toplam 2600 lira fiyat verdiler.biraz once gelen winsa bayraklı yetkili bayisine yine 70 lik roto aksesuar ve konfor ısı cam olarak toplam 1850 lira olarak sozlesme imzaladım.bu kadar fiyat farkı benim gibi orta sınıf bir vatandas icin cok fazla.3 buyuk firmadanda fiyat almadan insanlara yaptırmayın derim

Hocam öncelikle hayırlı olsun.
    Fiyata gelince elmayla armut kıyaslaması gibi oluyor sizinki. Ben de Fıratpenden 2600 TL fiyat aldım, o yüzden aynı firmaları kıyaslamak lazım.
    Eğer başka Pimapen bayisinden fiyat alıp kıyaslarsanız en azından işçilik farkı olmaksızın doğru bi kıyaslama olabilir.
    Ben o firmayı seçtim çünkü hem firma önerdi hem de karşımda ciddi bir işletme gözlemledim.
    Teknik olarak sorduğum tüm sorulara cevap aldım.
    Balkonun izdüşümünün yanlış olmasından kaynaklı bazı sorunlar vardı bunu o bayii hariç hiçbirisi söylemedi, diğerleri "yaparız abi" modundaydılar.
    Bunlar benim öngörüm tabi, yarın ne kadar memnun olacağız onun garantisi yok ama sorun yaşayınca en azından firmayı arayıp "bana önerdiğiniz bayii..." diye bir cümle kurabilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: xweser
    hayırlı olsun.

Teşekkürler.

• quote:

Fiyata gelince elmayla armut kıyaslaması gibi oluyor sizinki.

Bunlar benim öngörüm tabi, yarın ne kadar memnun olacağız onun garantisi yok ama sorun yaşayınca en azından firmayı arayıp "bana önerdiğiniz bayii..." diye bir cümle kurabilirim.

Bravo. Doğru düşünmüşsünüz.

Farklı markaları kıyaslamak doğru olmaz. Pimapen ile fıratpen i kıyaslamak cidden hakaret olur pimapen için.
  • arkadaslar 3 farklı pimapen bayiisinden fiyat aldım ve 3 nun arasında sadece 100 lira fark vardı,daha sonra 3 farklı winsa bayiisi cagırdım ve en iyi fiyat verene yaptırdım.ilk mesajımda yazdım,pimapende 70 lik pvc,5 odacıklı,2 contalı ve 1.2 mm sac ve roto marka aksesuar kullanıyor,winsa da aynı sekilde kullanıyor.işcilik konusunu kimse bilemeyecegi icin aynı ozellıklere sahip ürün kullanan iki firmadan neden 600-800 lira fazla soleyene yaptıralım?
  • ve arkadaslar fıratpenle veya diğer markalarla pimapeni karsılastırmıyorum,bu forumdada solenıldıgı gibi uc buyuk kaliteli firma olan pimapen,egepen ve winsa arasında kıyaslama yaptım.lutfen pimapen ve winsa arasında sizin anlattıgınız kadar fark oldugunu solemeyın,sizde olmadıgını gayet iyi bılıyosunuz.hatta referanslarına bakarsanız winsa bir adım onde oldugunu dahi gorursunuz
    herkesin fikrine saygı duyuyorum,hayırlısı olsun diyelim
  • quote:

ve arkadaslar fıratpenle veya diğer markalarla pimapeni karsılastırmıyorum,bu forumdada solenıldıgı gibi uc buyuk kaliteli firma olan pimapen,egepen ve winsa arasında kıyaslama yaptım.lutfen pimapen ve winsa arasında sizin anlattıgınız kadar fark oldugunu solemeyın,sizde olmadıgını gayet iyi bılıyosunuz.hatta referanslarına bakarsanız winsa bir adım onde oldugunu dahi gorursunuz
    herkesin fikrine saygı duyuyorum,hayırlısı olsun diyelim

Aynen hocam, herkesin beklentisi, bakış açısı farklı olabilir, neticede bize sorun çıkartmasın diye araştırıp yaptırıyoruz, umarım sıkıntı yaşamayız
  • dedıgınız gibi fıratpen ile pimapen karsılastırması yapsaydım kesınlıkle siz haklıydınız ama bir eski sabancı firması olan winsa ile pimapen arasında sanmıyorum ucuk farklar oldugunu.bakalım gorucez artık.umarim sizde memnun kalırsınız sorun yasamazsınız
  • quote:

dedıgınız gibi fıratpen ile pimapen karsılastırması yapsaydım kesınlıkle siz haklıydınız ama bir eski sabancı firması olan winsa ile pimapen arasında sanmıyorum ucuk farklar oldugunu.bakalım gorucez artık.umarim sizde memnun kalırsınız sorun yasamazsınız

Hayırlı olsun. Kimse kimseye neden bu firmaya yaptırdın, senin ki çok kötü deme hakkına sahip değil. Dediğiniz gibi winsa pimapenden de kaliteli olabilir. Ama gerçekten hangisi daha kaliteli olduğunu zamanla sizler anlayacaksınız.

Ama bir fıratpen kullanıcısı olarak fıratpenin iyi olmadığını söyleyebilirim.
  • Arkadaşlar,

Evimin tüm pencerelerini Pimapen 7000 serisi ,ile Akyapı/ Beylerbeyi_İstanbul Pimapen bayisine yaptırdım. Buradan öğrendiğim tüm detayları sorguladım. Ayrıca daha fazla teknik detay verdi. Sonuç olarak fiyat olarak diğer bayiler ile 700-200 tl arası fark olsada o firmayı tercih ettim. Gerek ilgi ve işçilikten son derece memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Oradan Yıldıray Bey ile görüşebilirsiniz. PM atarsanız referans olarak ismimi verebilirim.

selam ve hürmetlerimle
  • Hayırlı olsun.
  • Bir tanıdığımız Fıratpen bayisi olduğu halde yapılan yorumlardan sonra tercihim değişti ve pimapen bayisine yoğunlaşıp onlardan fiyat alıcam..Winsa ile pimapen arasındada pek fark olmadığı anlaşılıyor yorumlardan iki firmanında fiyat teklifini almakta fayda vardır..Tekirdağ da yapılacak olması İstanbul dan elemanların gelmesi zor olsada buralardan tanıdığı olan pimapen bayisi varsa telefon verebilirmi acaba bana..
  • Arkadaslar merhaba, bu ay icinde mantolama baslayacak.Biz de ayrica mutfak balkonunu iceri alacagiz.Pencereler ahsap ve ben hepsine fitil cektim ayrica ev yuksekte.firatpen'den fiyat aldim mutfaktaki 2 pencere var.birisi tek kanat olacak digeri kelebek kanat ve tavana kadar cam.ahsap desenli ve isicam.buradaki detaylari yeni gordum ve soramadim tabii ki. Fiyat 680 pesin,750 taksitle.( Fırat pen 70'lik kullanıyor. Bugün egepen geldi o da aynı 2 pencere için 945 nakit, 1100 taksitle dedi. Üstelik 60 'lık kullanacaktı. ) diger odalari da yaptirsam (4 adet kelebek ,2 adet cift kanatli buyuk salon camlari ve balkon kapisi) toplam 3.650 pesin, 3.850 taksitle.firatpen web sayfasinda %10 indirim ve 10 ay vade diyor ama . bir de camlarda panjur var gunes isigi yazin yakiyordu biz de panjur taktirmistik. panjurlari cikarmadan takariz dediler. neyse zaten biz simdilik mutfagi yaptiricaz sizin istanbul/uskudar'da onerebileceginiz bayi var mi. baglarbasinda pimapen ve yeni acilan bir winsa var ama bunlar biraz pahali olmazsa winsadan da fiyat alirim. Bugün gelen egepen hem daha ince hem de daha pahalı. Ama gelen adamın üslubu hoşuma gitmedi. Adam fiyat vermek için ölçü aldı. Ben de dedimki daha buraya duvar örülecek, balkon kapatılacak. Duvar bittikten sonra kesin ölçüm için geleceksiniz değil mi? dedim. yok gelemeyiz ben işaretledim buraya kadar ördür duvarı, dedim ölçü uymazsa ne olur, tıraşlarız dedi. Ben de peki dedim. Bedava yapsa bu üsluba iş yaptırmam. Rezillik. daha sonra bunlardan servis bekle. tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiryakan -- 1 Haziran 2012; 19:09:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman oldu ön balkonum bitti. Fırsatını bulup, sizlere örnek olması açısından fotoğraf paylaşımın da bulunmak istedim.

Ön balkanum da olduğu gibi, arka cephe balkonumuz da aynı şekilde doğramalar ile kapalı. Arka balkonda standart ısıcam kullanılırken, ön balkonumuz argon gazlı ve konfor özellikli camları tercih ettik. Ön balkonuma daha önce dediğim gibi katlamalı cam düşünüyordum fakat, kışında oda gibi kullanalım dedik ve doğramalar ile kapattık. Bu hali ile bana maliyeti 5.000 TL'ye (peşin) mal oldu. Diğer firmalar daha hesaplı olacaktır. Ben tüm doğramalarım için pimapen firmasını tercih ettim...

PVC Pencereler [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: kadiryakan

Arkadaslar merhaba, bu ay icinde mantolama baslayacak.Biz de ayrica mutfak balkonunu iceri alacagiz.Pencereler ahsap ve ben hepsine fitil cektim ayrica ev yuksekte.firatpen'den fiyat aldim mutfaktaki 2 pencere var.birisi tek kanat olacak digeri kelebek kanat ve tavana kadar cam.ahsap desenli ve isicam.buradaki detaylari yeni gordum ve soramadim tabii ki. Fiyat 680 pesin,750 taksitle.( Fırat pen 70'lik kullanıyor. Bugün egepen geldi o da aynı 2 pencere için 945 nakit, 1100 taksitle dedi. Üstelik 60 'lık kullanacaktı. ) diger odalari da yaptirsam (4 adet kelebek ,2 adet cift kanatli buyuk salon camlari ve balkon kapisi) toplam 3.650 pesin, 3.850 taksitle.firatpen web sayfasinda %10 indirim ve 10 ay vade diyor ama . bir de camlarda panjur var gunes isigi yazin yakiyordu biz de panjur taktirmistik. panjurlari cikarmadan takariz dediler. neyse zaten biz simdilik mutfagi yaptiricaz sizin istanbul/uskudar'da onerebileceginiz bayi var mi. baglarbasinda pimapen ve yeni acilan bir winsa var ama bunlar biraz pahali olmazsa winsadan da fiyat alirim. Bugün gelen egepen hem daha ince hem de daha pahalı. Ama gelen adamın üslubu hoşuma gitmedi. Adam fiyat vermek için ölçü aldı. Ben de dedimki daha buraya duvar örülecek, balkon kapatılacak. Duvar bittikten sonra kesin ölçüm için geleceksiniz değil mi? dedim. yok gelemeyiz ben işaretledim buraya kadar ördür duvarı, dedim ölçü uymazsa ne olur, tıraşlarız dedi. Ben de peki dedim. Bedava yapsa bu üsluba iş yaptırmam. Rezillik. daha sonra bunlardan servis bekle. tesekkurler.

Daha sonra mantolama konusun da ki deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Biz de önümüz de ki aylarda bu işi aradan çıkaralım diyoruz apartmanca :).

Kolay gelsin..

• Bu arada benim de balkon kapama işi bitti. Yaklaşık 2-3 hafta aratırdıktan sonra -yukarıda da belirttiğim üzere- firma tavsiyesiyle yöneldiğim Pimapen Isıdıcı Cam Girne şubesine yaptırdım.
    Gerçekten söz verilen saatte söz verilen ustalıkla gelip işi bitirdiler. Doğramaları gören nereye yaptırdınız diye soruyor. Hem malzeme hem de işçilikten memnunum.
    Memnuniyetin %100 olması için yağmurları bekliycez. Su alma işi de olmazsa helal olsun diycem.
  • Arkadaşlar, 1. sayfadan itibaren okuyorum. Çok güzel paylaşımlar olmuş. Herkesin ellerine sağlık...
    Ben farklı birşey sormak istiyorum. Yeni bir projeden daire aldık, doğramalar schüco marka. Yere kadar ve salonun balkona açılan kapısı camın ortasında ve içeri doğru açılıyor. Malesef ki o bölgeyi kullanamıyoruz. Bu kapıyı sürgülü hale getirebilir miyiz? Yani kilit mekanizması sonradan bu şekilde bir değişikliğe izin verir mi? Maliyetli bir işlem midir? Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman oldu ön balkonum bitti. Fırsatını bulup, sizlere örnek olması açısından fotoğraf paylaşımın da bulunmak istedim.

Ön balkanum da olduğu gibi, arka cephe balkonumuz da aynı şekilde doğramalar ile kapalı. Arka balkonda standart ısıcam kullanılırken, ön balkonumuz argon gazlı ve konfor özellikli camları tercih ettik. Ön balkonuma daha önce dediğim gibi katlamalı cam düşünüyordum fakat, kışında oda gibi kullanalım dedik ve doğramalar ile kapattık. Bu hali ile bana maliyeti 5.000 TL'ye (peşin) mal oldu. Diğer firmalar daha hesaplı olacaktır. Ben tüm doğramalarım için pimapen firmasını tercih ettim...

PVC Pencereler [ANA KONU]

Merhaba;

pimapenlerinizi güle güle kullanın. balkon kapama olayının benzerini ben yaptıracağım. Acaba İzmirde mi yaptırdınız. Bu işlerde işçilik çok önemli Bi ton para verip rezil olmakta var. winsa -egepen ve pimapen arasında kaldım. Fiyatlar heme hemen aynı. Peşinde pimapen 2800 komfor ısıcamlı fiyat verdi. Egepen 2500 klasik cam , winsada 2700 klasik ısıcama fiyat verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Merhaba;

pimapenlerinizi güle güle kullanın. balkon kapama olayının benzerini ben yaptıracağım. Acaba İzmirde mi yaptırdınız. Bu işlerde işçilik çok önemli Bi ton para verip rezil olmakta var. winsa -egepen ve pimapen arasında kaldım. Fiyatlar heme hemen aynı. Peşinde pimapen 2800 komfor ısıcamlı fiyat verdi. Egepen 2500 klasik cam , winsada 2700 klasik ısıcama fiyat verdi.

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi İzmir'de yaptırdım. Güzelyalı'da ETB doğrama. Kendileri kişilikleri ile olsun, işçilikleri ile olsun, yaptıkları işin hakkını veriyorlar. Dediğiniz gibi bu işte işçilik çok önemli bir unsur. Bende yaptırmadan önce az araştırmamıştım. Fakat deneyimlerimden yola çıkarak, size etb doğramayı gönül rahatlığı ile tavsiye ederim..

http://etbdograma.com/iletisim.html

Telefonla kendilerine ulaştığınızda Ender beyle, yoksa Hürcan beyle görüşebilirsiniz. Soner yönlendirdi derseniz, daha çok yardımcı olmaya çalışırlar.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.