Şimdi Ara

PUNTO + KREDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 11 bin tl nakit + kredi çekerek 23-25 bin bandında fiat punto almak istiyorum..2 yaş çocuk var ve yaz tatilinde araçsız kalmak istemiyorum..2 yıl kullanıp sonra değiştiririm sanırım..

krediyi 24-30 ay çekerek 2-3 bin tl faiz ödeyerek almayı planlıyorum...

şu durumda 2 sorum var
    1)şu durumda kredi çekerek satın almak arabanın alım satım kaybı açısından ne kadar mantıklı?
    2)hangi puntoyu alırsam zararım daha az olur?

• alma hocam punto alacaksan krediye ne gerek var.. 11 bin tl lik araç bak markası önemsiz..
  • dynamic, multijet ikilisi :).. kolay elden çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: wave61

alma hocam punto alacaksan krediye ne gerek var.. 11 bin tl lik araç bak markası önemsiz..

dandik teneke parçalarına para mı veryim..ve dahi sanayi esnafıyla mı dost olayım yani..sonra satış da sıkıntılı..bilmiyorum size hak veren var mı ?
  • adu812 A kullanıcısına yanıt
    kesinlikle punto alın hocam piyasadaki en iyi araçtır, pişman oldum diyen yalan söyler üstüne o fiyata araç yoktur. sanayiye uğramazsınız satışı kolay daha ne olsun ... Şekli şemali ve her şeyi ile harika araçtır.. Alın yani sıkıntı yok

şimdi nasıl
  • Şu sıralar faiz oranları yüksek gibi bende yılbaşında kredi çekip aldım aracımı. Kredi çekerken bende punto düşünüyordum ama fiesta 1.4 tdci aldım tek markada takılı kalmayın derim sizede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruker

Şu sıralar faiz oranları yüksek gibi bende yılbaşında kredi çekip aldım aracımı. Kredi çekerken bende punto düşünüyordum ama fiesta 1.4 tdci aldım tek markada takılı kalmayın derim sizede

model yılı kaç ve mahsuru yoksa ne kadara aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: adu812

quote:

Orijinalden alıntı: uruker

Şu sıralar faiz oranları yüksek gibi bende yılbaşında kredi çekip aldım aracımı. Kredi çekerken bende punto düşünüyordum ama fiesta 1.4 tdci aldım tek markada takılı kalmayın derim sizede

model yılı kaç ve mahsuru yoksa ne kadara aldınız

PM ile cevapladım dostum

• Dynamic+multijet+skydome punto.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam alacağınız araç zaten 2. el olacağı için rakam olarak bir değer kaybı olmaz. Ben de 3 küsür yıldır Punto kullanıyorum, o günden beri dizel Puntolar 20 binin altına hiç düşmedi. Türkiyede şu anki enflasyon ile bir aracın yıllık değer kaybı örtüşüyor, bu sebeple 2. elde piyasası oturmuş hangi arabayı alırsanız alın aynı durum olacak.

Dizel dinamik versiyon işinizi görecektir. Borç yiğidin kamçısıdır derler, kredi çekmeden de biriktirmek kolay olmuyor malum.. Siz arabadan ziyade bankalara dikkat edin, faizler çok değişken. Düşük faiz deyip önden dosya masrafıyla çakanlara aldanmayın. Sonra Araç bulunur :)

• Hocam iki çocukla o araca sığmazsınız söyliyim, ben sıfır alıp 1.5 yıl sonra satmıştım sırf bagaj yüzünden, onun haricinde falsosu yok alınır binilir, para olarak evo serisi dynamic yada mylife almaya bakın derim ama bütçe olarak aşacaktır.
  • quote:

11 bin tl nakit + kredi çekerek 23-25 bin bandında fiat punto almak istiyorum..2 yaş çocuk var ve yaz tatilinde araçsız kalmak istemiyorum..2 yıl kullanıp sonra değiştiririm sanırım..

şu durumda 2 sorum var
    1)şu durumda kredi çekerek satın almak arabanın alım satım kaybı açısından ne kadar mantıklı?

öncelikle kredi alacaksanız taşıt kredi yerine ihtiyaç kredi alın,ve kredi çekecekseniz size en uygun teklifi veren banka ile çalışın.araç konusuna gelince puntoların 1.3 multijet grande punto yada alabiliyorsanız evo full modelini alın.elinizden daha hızlı çıkar.kredi ayınız 36 ay makul kalsın.aracı sattığınız zaman geri kalan faiz ve sigorta masraflarından muaf olursunuz görüşüm arabayı 12 ay yada 18 ay kullanıp satmak.ama 23-25 bandında farklı araçlarda araçtırın bence,burda bir çok arkadaşın tavsiye ve görüşleri vardır

• Kaza olmazsa az çok aldığına satarsan değer kaybı çok olmaz
  • quote:

kesinlikle punto alın hocam piyasadaki en iyi araçtır, pişman oldum diyen yalan söyler üstüne o fiyata araç yoktur. sanayiye uğramazsınız satışı kolay daha ne olsun ... Şekli şemali ve her şeyi ile harika araçtır.. Alın yani sıkıntı yok

şimdi nasıl

Bunu da anlayamıyorum. Memnun kalan neden pişman oldum desin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiftycent86

quote:

11 bin tl nakit + kredi çekerek 23-25 bin bandında fiat punto almak istiyorum..2 yaş çocuk var ve yaz tatilinde araçsız kalmak istemiyorum..2 yıl kullanıp sonra değiştiririm sanırım..

şu durumda 2 sorum var

öncelikle kredi alacaksanız taşıt kredi yerine ihtiyaç kredi alın,ve kredi çekecekseniz size en uygun teklifi veren banka ile çalışın.araç konusuna gelince puntoların 1.3 multijet grande punto yada alabiliyorsanız evo full modelini alın.elinizden daha hızlı çıkar.kredi ayınız 36 ay makul kalsın.aracı sattığınız zaman geri kalan faiz ve sigorta masraflarından muaf olursunuz görüşüm arabayı 12 ay yada 18 ay kullanıp satmak.ama 23-25 bandında farklı araçlarda araçtırın bence,burda bir çok arkadaşın tavsiye ve görüşleri vardır

evo full 23-25 bandında temizini bulmak kolay değil hele yaz öncesi

• 1ay once 2007 model 118.000 de kazasiz degisensiz 1,3 mjet aktive grande puntoyu 22.500 tl ye aldim, benimde 2 yasinda bir kizim var evet bagaji kucuk bebek arabasini koyunca pek yer kalmiyor ama bize fazlasiyla yetiyor, motoru az yakiyor vergisi dusuk parcasi ucuz ee daha ne olsun.

15 senelik opel kullanicisiyiz ki babam hala kullaniyor buna ragmen fiat bana kalirsa yabana atilacak bir arac degil kesinlikle o fiyat araliginda tavsiye ederim.

Not: Aracima fiyata+ olarak sadece 4 adet lastik aldim bana 23.300 e gelmis oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

quote:

şimdi nasıl

Bunu da anlayamıyorum. Memnun kalan neden pişman oldum desin :)

wave61 in değişik bir stili var sanırım..ne demeye çalıştığını anlamaya çalışmadım bile :)

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Hocam iki çocukla o araca sığmazsınız söyliyim, ben sıfır alıp 1.5 yıl sonra satmıştım sırf bagaj yüzünden, onun haricinde falsosu yok alınır binilir, para olarak evo serisi dynamic yada mylife almaya bakın derim ama bütçe olarak aşacaktır.

Active-Dynamic-Emition öğrendik de mylife da ne ola ki
  • o fiyatlarda alınabilecek en iyi arabalardandır punto, yüklü miktar olmadıkça ve ödemeleri bütçeyi sarsmayacaksa bu şekilde alınabilir, 10-15 bin lira arası arabalar illaki sanayiye daha çok uğrattıracaktır
  • adu812 A kullanıcısına yanıt
    kendinizi fazla zorlamayın zaten hayatta hiçbir şeyi anlayamadan yaşamaya devam edin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.