Şimdi Ara

Punto, Fiesta, Corsa fiyat/performans karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İLK KEZ ARABA ALACAĞIM. PUNTO, FİESTA YA DA CORSA ARASINDA SEÇİM YAPMAYA ÇALIŞIYORUM. FİYAT/PERFORMANS ÖZELLİKLERİNE BAKTIĞIMIZDA SİZCE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM? TECRÜBELİ KİŞİLERDEN ACİL YORUMLARINI BEKLİYORUM.

• punto ile fiesta fovorim.Ama fiestanın 2008den sonraki kasası süper harika ve motoru az yakıyor.karar sana kalmış.Şeklim olsun dersen fiesta.Fakat puntoda ondan aşagı kalmıyor.Oda şık araç.Fakat fiesta spor bir araç gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Punto fiesta corsa.0mi alinacak ?Dizelmi ,benzinlimi?Manuelmi, otomatik vitesmi ?Hangi donanim seviyesi hicbirini belirtmemissiniz yardim bekliyorsunuz.

• ALACAĞIM ARABA 1.3-1.5 ARASI MOTOR HACMİNDE VE YAKIT KONUSUNDA CİMRİ OLSUN İSTİYORUM, BU YÜZDEN TERCİHİM DİZEL ARABADAN YANA. OTOMATİK VİTES PEK BENİM TARZIM DEĞİL, O YÜZDEN MANUEL VİTES DİYORUM AMA DİRETMİYORUM DA.

0 KM KAMPANYALI BULURSAM ALIRIM FAKAT 1-2 SENELİK TEMİZ BİR ARABA DENK GELİRSE ÖNCELİĞİM İKİNCİ EL OLUR.

DONANIMDA ORTA SINIF BİR ARABA OLMALI FAKAT KONFORDAN DA ÇOK ÖDÜN VERMEMELİ. ÇOK KULLANMAYACAĞIM ÖZELLİKLERE BOŞUNA EKSTRA PARA VERMEK İSTEMEM. BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN YAKITTAN SONRA YOL PERFORMANSI VE KONFOR.

TEKNİK DETAYLAR KONUSUNDA ÇOK BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM, O YÜZDEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.
  • dizel olarak punto ve fiesta iyidir ama fiestanın yeni kasası corsalarda cok tutuluyor onlarında dizelleri az yakar bence fiyat ve tercihlerinizden daha fazla acıklarmısınız
  • DAHA BİR SÜRÜ Alternatif olmakla beraner puntoyu hiç düşünmezdim. 27300e fabia 28490a i20 var
  • TERCİHLERİ TEKNİK ANLAMDA ARTILARI İLE BELİRTİRSEK PAYLAŞIMCILARA DAHA ÇOK FAYDA SAĞLAYACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  • Punto kullandim ve acikcasi cok sevdim. Performans beklenmemeli tabiki ama küçük amaca hizmet eden bir araç. Fiestada güzeldir tahminimce fakat puntoya gore içi daha basık. Ama malzemesi daha kaliteli olabilir. Corsanin tipi artik cok eskidi alımlı bir araç değil .

2007 golf kullandim 3 ay kadar sonrasinda 3 senedir 2009 leon kullaniyorum . Puntonun bu iki araçtan aşağı kalır bir tarafını göremedim. Donanımdan bahsetmiyorum ve yüksek hızlarda denemedim m punto ile sakarya bursa arası yolculuk yaptım . Gayet memnun kaldım. Önyargıyla yaklasiliyor fiata . Ben kırdım bunu kendimce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 14 Ocak 2013; 17:06:50 >
  • ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM. FİYAT ARALIĞIM 35000-40000 TL ARASI. BU MODELLERİN ORTA SINIF ÖZELLİKLERDEKİ FİYATLARI BİRBİRİNE ÇOK YAKIN.
    FAKAT ARADAKİ FARKLAR NELER. ARTILARI, EKSİLERİ...
    ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
  • aralarında en sorunsuzu punto'dur. bakımları ucuzdur, motoru sorunsuzdur, az yakar. en güncel tasarım fiesta'da. esasında üçü de gayet biribirine denk araçlar, istediğinizi alabilirsiniz bütçenize göre..
  • donanım zengini i20 ve aveo yu da katın bence listeye
  • Punto

• Punto sınıfına göre oldukça tatminkar iç genişlik sunar, motor oldukça verimli ideal bir araçtır.
    Corsa da işçilik olarak iyi bir araçtır
    Fiesta güncel ve atletik bir tasarıma sahip arka yolcu bölümü dardır, nedense çok pahalı bir araç.
    Bütçe el verirse, Clio IV ü seçeneklere ekleyin bence.
  • ben fiestayı herzaman elerim arkası aşırı dar ama konsolu hoşuma gidiyor puntoyu direksiyondan elerim güncel olarak i20 hoşuma gider oda olmadı diğer seçenek corsa.

ama burda en önemlisi içinize hangisinin sinmesidir zevkler farklıdır
  • CORSALARIN MOTORU 1.3 VERGİ AVANTAJI VAR
  • VALLA ARKADAŞLAR KAFAM ÇOK KARIŞTI. ŞİMDİ DE CLİO 4 VE İ20 Yİ DE LİSTEYE EKLEDİM.

BU 2 ARAÇTA DİĞERLERİNE KIYASLA EKSTRA ÖZELLİKLER DE MEVCUT.

BU ARADA KARAR VERDİM 0 ALACAĞIM. BİR KEZ ALACAĞIM SONUÇTA, 2. EL FİYATLARI DA O KADAR AVANTAJLI DEĞİLMİŞ.

BU 2 MODEL HAKKINDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN...
  • Benim tercihim Fiesta olurdu. Yol tutuşu, performansı ve sürüş dinamikleri çok başarılı.
  • TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR YORUMLAR İÇİN. SONUÇ OLARAK FARKLI BİR MODELDE KARAR KILDIM. GİTTİM 1.4 TOYOTA AURİS COMFORT PLUS DİZEL DÜZ VİTES ALDIM.
    BAYİLERİ GEZDİĞİMDE FIESTA, CORSA, PUNTO GÖZÜME ÇOK KÜÇÜK GELDİ. BEN DE C SEGMENTİ BİR ARAÇ OLSUN DEDİM.
    AURİS ÇOK HOŞUMUZA GİTTİ. KASA DA DEĞİŞECEĞİNDEN 2012 MODELLERDE KAMPANYA VARDI, GAZA GELDİK ALDIK.

TOYOTA DÜŞÜNENLERE TAVSİYE EDERİM, GÜZEL VE SAĞLAM ARABA.
  • düzeltme : aracı almışsınız hayırlı uğurlu olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flood01 -- 29 Ocak 2013; 10:48:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_84

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR YORUMLAR İÇİN. SONUÇ OLARAK FARKLI BİR MODELDE KARAR KILDIM. GİTTİM 1.4 TOYOTA AURİS COMFORT PLUS DİZEL DÜZ VİTES ALDIM.
    BAYİLERİ GEZDİĞİMDE FIESTA, CORSA, PUNTO GÖZÜME ÇOK KÜÇÜK GELDİ. BEN DE C SEGMENTİ BİR ARAÇ OLSUN DEDİM.
    AURİS ÇOK HOŞUMUZA GİTTİ. KASA DA DEĞİŞECEĞİNDEN 2012 MODELLERDE KAMPANYA VARDI, GAZA GELDİK ALDIK.

TOYOTA DÜŞÜNENLERE TAVSİYE EDERİM, GÜZEL VE SAĞLAM ARABA.

mahsuru yoksa ne kadar tuttu? merak ettim düşüyorlarmi fiyatları bayide. araç hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.