Şimdi Ara

PSU Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıda belirteceğim sistemime PSU alacağım lakin çok uyduruk olmadıkça kalite ne kadar önemlidir. Bir de PSU'yu 600W seçsem başım ağrır mı? Hesapladığımda 550W gibi bir değer çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ryzen 7 1700x CPU
    Sapphire RX 580 Nitro+ GPU
    2x8 Gb 3000 MHz Dual Kit RAM
    MSI X370 Gaming Plus MB
    Xigmatek Glace 240 Liquid Cooler
    2x120 mm FAN
    M2 SSD (Reennio 240 GB)
    7K2 HDD (WD Blue 1 TB)
    Sistemin güç tüketimi ufak değişikliklerle OC dahil 550-600W arası hesaplanıyor. Bu ise tavsiye edilen yani daha düşük çıkıyor. Fakat sektör içerisinde bir kaç isim 700W+ tavsiye ediyor.

Örneğin Xigmatek Astro Kasa+PSU alsam bu beni üzer mi? 600W 80+ sertifikalı. Fakat PSU Xigmatek güven vermiyor. Diğer yandan Seasonic pahalı. FSP ürünlerine bakıyorum Hydro'lar da pahalı. FSP 700W, böyle bir PSU var. Herhangi bir alt bilgi yok. Kendi sitesinde sertifika belirtilmiş ama kullanan pek yok. Hiçbir donanım bu kadar kafamı karıştırmadı. PSU sorun verirse ana karta zarar verir mi bilemiyorum da.

Baktığım psu modellerini sırayla link olarak ekliyorum, tıklayarak ürünün sitesindeki bilgilere erişebilirsiniz. Yardımcı olursanız ya da ayrıca belirtirseniz teşekkür ederim.

- FSP700-60AHBC 85+ Fiyat 326 TL
    - FSP HYDRO 700W Fiyat 428 TL Yoksa 600W tercih edilebilir mi?
    - FSP HYPER K 600 Çok uygun bir fiyata alabiliyorum.
    - Thermaltake Smart 700W 80+ Fiyat, YUKKO 468 TL
    - SilverStone Strider Essential 700W 80+ Fiyat, Teknobiyotik 340 TL

Daha iyi bir alternatif varsa önerilerinize açığım. Birde 600W tamamen yeterli midir sistemim için? 700W evet daha iyi ama 600W yeterli ise tercihimi aynı markaların ve modellerim 600W'lık modellerine çevirebilirim.
    @LEON-X Hocam sizin yorumunuz değerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 28 Aralık 2018; 12:31:52 >

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Günde 16 saat kadar sistem açık kalıyor diyebilirim. O.c. düşünüyorum ayrıca. High power sorun yaratmasın?
  • Morgoth Draqe kullanıcısına yanıt
    High power (sirtec) gayet kaliteli markadir hocam. Başka markalara da üretim yapar. Iciniz rahat olsun :).
    High powerin ablosut power 650w güç kaynağını aldım 2012 veya 2013 senesinde filan ne sesini duyarım ne de bi yetersizliği halen daha kullanıyorum şu anda powerın takılı olduğu sistemden yazıyorum.
    Bu sebeple 850w 80+ gold sertifikalı modelini aldım diğer sistemim için 1 ay olmadı. Gönül raatlığıyla alınabilir bi power.
    Seasonic silverstone fsp evga corsair high power thermaltake bunlar kaliteli psu markalarıdır.
  • Teşekkür ederim sizlere. Tekrardan durumlara bakıp karar vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Kardeşim merhaba, öncelikle sistemi yük altında o.c'lu günde kaç saat kullanacağın önemli...

Seçtiğin ürünlere göre bakarsak bu iki ürün daha iyi f/p oranına sahip;

https://www.bilisimport.com/urun/high-power-element-smart-750w-80-bronze-power-supply-hp-ep-750s?ref=akakce&v=1.91.1

http://www.akortek.com/high-power-element-smart-750w-mavi-ledli-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html

https://www.yukko.com/high-power-750w-80-gold-14cm-fanli-tam-moduler-guc-kaynagi-hps-750gd-f14c-v-50012978?utm_source=akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce&v=1.43.6

http://www.highpower-tech.com/turkish/product_page.php?class=20170504184907&id=20170504185041

700-750w psu sistemin için uzun vadeli olur.
    merhabalar ben de işim gereği pc başında 12 saate yakın çalışmaktayım.Ve tasarımsal süreç olduğundan pc yi zorlamakta.Benim için de ideal bir model önerirseniz sevnirim teşekkürler.
    önceki psu corsair vs 600

• Merhaba, önerdiğim ürünlerden gold sertifikalı olan modeli seçebilirsin, verimlilik daha yüksektir elektrik tüketiminde bu da tasarruf sağlar.
    msozgirgin kullanıcısına yanıt
    Ben evga GQ 750w’a geçtim. Hem tasarruf artar hem de kaliteli olur diye düşündüm
    Hayırlı olsun hocam, Fsp üretimi güzel bir psu. İyi günlerde kullanın .

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page2293.htm
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Fsp alacaktım hocam da forumdan bir üyenin evga tedarik ettiğini gördüm. Ondan aldım haftaya falan gelmesini bekliyorum. GQ 750 Gold. Güzel bir tercih yaptım sanırım yarı modüler.
  • Ekran kartının marka modelini öğrenebilirmiyim
  • Watt ına karar verdim diyosan Thermaltake öneririm
    Ben kullanıyorum memnunum
  • Hayırlı olsun kardeşim, güzel ürün seçmişsin
    Teşekkür ederim hocam hayırlısıyla tamamladım her şeyi. 5 bine geldi çok şükür yavaş yavaş bitti.
    Bir konu hakkında size danışmak istiyorum.Sorunu bir türlü çözemedik.
    Masaüstü pc kullanıyorum.
    sorun şu bulunduğum ortam çok soğuk -10 lara yaklaşabiliyor haftasonları.
    pazartesi günleri bilgisayarı çalıştırırken hafif bir kasma yaşıyordum.
    ardından çok önemsemedim.Bu hafta çalıştırdığımda ise ekrana görüntü gelmedi.

1- Bilgisayarı açmadan önce anakartın rgb oyun ledleri yanıyor.
    2- Power tuşuna basınca power supply ın fanının dönmediğini farkettim.(Daha önce böyle bir sorun yoktu sesten de duyuyordum zaten.)
    3- Bilgisayarı hep kesintisiz güç kaynağı ile kullandım.Şebeke elektriğini de denedim orada da çalışmadı.Şöyle bir sıkınıtı var. UPS den power kablosunu bağladığımda sanki kısa devre yapıyor gibi çıt diye bir ses geliyor.Fakat normal şebekeye bağladığımda bu ses gelmiyor.Her ikisinde de aynı sonuç veriyor power supply fanı çalışmıyor.ve bilgisayar da çalışmıyor görüntü gelmiyor.
    4- Ups i başka cihazlarla denedim ups de herhangi bir problem bulunmuyor.
    5- Başka bir power supply ile denememize rağmen ekran hala gelmedi.

Sebebi kısa devre kaynaklı mı yoksa başka bileşenlerde mi problem var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msozgirgin -- 2 Ocak 2019; 17:42:55 >

• Anakart üzerinde ki güç bağlantılarını çıkarıp statik elektriği atmaya çalışın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.