Şimdi Ara

PSU'da Takıldım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 Ghz 1333 Mhz FSB
    Gigabyte EP35C-DS3R Mainboard
    8 GB Kingston 800 Mhz DDR2 Ram
    Zotac Geforce 9800 GTX+
    500 GB Seagate SATA 2 HDD
    LG DWD RW
    Crative Sound Blaster Live!
    Cooler Master CM Stacker Full Tower Kasa (Kasada 3 tane 12 cm lik fan aktif durumda)

Arkadaşlar bu sistem için 500W Cooler Master PSU aldım da. Yetmediğini düşünüyorum. Bazı arkadaşlara soruyorum yeter de artar bile diyorlar. Elimdeki PSU 'yu satıp Thermaltake 750W QFan yada High Power Absolute Power 850W modelini almayı düşünüyorum. Sizler ne diyorsunuz ???

• Thermaltake 750W QFan kullanıyorum sessiz ve kaliteli bir ürün
  • yeterli hocam yetmedigini düsünmenize sebeb olan durum nedir acaba donma resetleme vs var mı
  • 500 ün yetmesi lazım ama marka olarak silverstone ( 750 ) önerebilirim
  • aldığınız psu rahat yetecektir. içiniz bu konuda rahat olsun ancak almadan danışmış olsaydınız silverstone 500w psu önerirdim. çıkış zengini, sessiz ve kalitelidir ama aldığınız psu da öyle eften püften psu değil bence fazla masrafa gerek yok.
  • Elinizdeki psu o/c yapsanız bile yeter. Yeni bir psu almanıza gerek yok.
  • İleride 1 TB yada 1.5 TB lık disk almayı düşünüyorum. Ona bir zararı olur mu ??? Önceden 2. HDD olarak 160 Gb Seagate kullanıyordum. Bir süre sonra diskten acayip sesler çıkmaya başladı. Okuma kafası diske sürtüyordu resmen. İçindeki bir takım bilgiler de silindi zaten. Forumlarda araştırdığımda da güç azlığından kaynaklanan sorun olabileceğini öğrendim o yüzden çok kafama takıdı arkadaşlar . Ben 1-2 ay içinde Arctic Cooling Freezer Xtreme Cpu Cooler
    ve 2 tane Noctua 120mm fan almayı düşünüyorum. Dediğim gibi yazın da 1 yada 1.5 TB HDD almayı düşünüyorum. Bütün bunlara rağmen tekrar 500W kullanmaya devam edeyim mi ???
  • Ekran kartının güç tüketimini göz önüne alın arkadaşlar...

http://www.pclabs.com.tr/2008/04/07/zotac-geforce-9800-gtx-incelemesi/3/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 24 Mart 2009; 19:01:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatli22

aldığınız psu rahat yetecektir. içiniz bu konuda rahat olsun ancak almadan danışmış olsaydınız silverstone 500w psu önerirdim. çıkış zengini, sessiz ve kalitelidir ama aldığınız psu da öyle eften püften psu değil bence fazla masrafa gerek yok.

dogru yorum a ne denir bu arada gtx+ nın güç tüketimi gtx ten biraz daha az 55nm den dolayı ve hocam verdiginiz linkte de sistem in toplam güç tüketimi verilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 24 Mart 2009; 23:02:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: LEON-X
    Ekran kartının güç tüketimini göz önüne alın arkadaşlar...
    http://www.pclabs.com.tr/2008/04/07/zotac-geforce-9800-gtx-incelemesi/3/

Yav arkadaş hala öğrenemediniz, kendi verdiğiniz örneği okumaktan acizsiniz. Adamlar her testte sıkılmadan "sistemin toplam güç tüketimi" diye yazıyor ama hala yazıyı okumadan kartın güç tüketimi diye getiriyorsunuz. Hayır sizin bu yanlışta ısrarınız önemli değil ama bir de başkalarını bu yanlışa sürüklemeseniz...
     PSU'da Takıldım...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.