Şimdi Ara

PSP'ye virüs bulaşabilir mi?(Bazı ISO/CSO dosyaları zarar verebilir mi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben internetten psp'm için oyun arşivi yapıyorum. Kullandığım firmware 3.71 M33-2. Internetten .iso veya .cso dosyalarını indirip oynuyorum. Bu dosyalardan virüs bulaşır mı? veya psp'yi bozabilir mi?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguny -- 16 Mart 2008; 23:32:26 >

• gönlün rahat olsun psye virüs bulaşması şimdilik imkansız sonradan yaparlarsa bilemem
  • virüs değilde brick olabilir dikkatli ol eğer bir forumdan indiriyorsan başkalarının yorum yaptığı şeyleri indir
  • virüs bulaşırsa ms e bulaşır oda psp yi etkilemez

(bende olduğu gibi )
  • banada bulaştı ama ms e
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

ms nedir abi ya

memory stick
  • ms Memory Stick dir
  • bi ara virüs falan ortaya cıkmıstı videoları ortaya cıkmıstı ama kalmadı heralde öyle birşey
  • quote:

Orjinalden alıntı: faltun

ms Memory Stick dir

Memory stick ms dir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: illker84

quote:

ms Memory Stick dir

Memory stick ms dir...

hayır tavuk yumurtadan çıkmıştır
  • quote:

Orjinalden alıntı: UlTrArDa

quote:

quote:

ms Memory Stick dir

Memory stick ms dir...

warmı başka post kasmak isteyen diğer topiclerede haber verelim gelsin espri türetsinler

• quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

quote:

Orjinalden alıntı: UlTrArDa

quote:

quote:

ms Memory Stick dir

Memory stick ms dir...

warmı başka post kasmak isteyen diğer topiclerede haber verelim gelsin espri türetsinler

kafan mı güzel ? kasmak istesem 28 şubat 2005 ten beri 20000 e varırdım!!

• quote:

Orjinalden alıntı: ozguny

Merhaba!

Ben internetten psp'm için oyun arşivi yapıyorum. Kullandığım firmware 3.71 M33-2. Internetten .iso veya .cso dosyalarını indirip oynuyorum. Bu dosyalardan virüs bulaşır mı? veya psp'yi bozabilir mi?

Teşekkür ederim.

Hayır bu dosyalardan virüs bulaşmaz çünkü bu dosyalar PSP'nin kendi hafızasına yani sistem dosyalarının bulunduğu yere kayıt yapmazlar. Buraya kayıt yapmak ancak versiyon güncellemeyle mümkündür. Bu güncellemeyi yapmak için kullandığın "Custom Firmware" ler zaten bir nevi virüstür, yalnız bu virüsler kullanıcılara değil de Sony'nin kesesine zarar verdiğinden bizim tarafımızdan virüs olarak algılanmazlar. Uzun lafın kısası sistem hafızası read only olmayan tüm sistemlere virüs bulaşabilir ama bunun ihtimali sistemden sisteme değişir. Iso ve Cso lardan PSP'ye virüs bulaşabilir ancak bu fake isolarla mümkündür. Böyle birşey bugüne kadar duyulmuş mudur bilmiyorum ama ben duymadım. Aslında Sony paylaşım ortamlarına böyle bir sürü virüslü, kullananların sistemlerini 1-2 ayda bozacak iso yollayıp da yasal olmayan kullanımın önüne geçmeye çalışabilir ama onun dışında kim niye virüslü iso yapsın ki, PSP için Antivirüs yazılımı mı satacaklar.

• Bildigim kdarıyla bole bısı ımkansız ama ılerıde kesın cıkar psp nın ıslevı daha da gelısınce cıkar bence cunku yenı yenı seyler gelıyo gomessenger dı skype dı cart dı curt du
  • quote:

kim niye virüslü iso yapsın ki

Bilgisayarlarda virüs niye var o zaman? Mümkün olsa hemen yaparlar, çünkü zarar vermekten hoşlanan psikopat çok.

Custom firmware'in bozabildiğini biliyorum da, Virüs derken psp'yi kullanılmayacak hale getiren iso, cso dosyası var mı? Onu kastettim. Iso, csolar genellikle rus sitelerinden olduğu için. PSP'ye bi iso oyun(Alien vs. Predator) dosyası kopyalamıştım. Daha önce de psp kendi kendine reset atmıştı ama hiç kilitlenmemişti. Oyunu oynarken psp'yi kilitledi de ondan korktum, çünkü daha önce hiç olmamıştı. 2-3 saniye açma düğmesini kapalıda tuttum düzelmedi, internetten bakıp daha da uzunca bir süre tutunca kapandı neyse. Açılınca bi problem yoktu neyse. PSP brick olur mu diye çok korkmuştum. Oyunu(Alien vs. Predator) da biteremedim sürekli kilitledi aleti. Oyunun kendi mi problemli yoksa cso dosyası mı hatalı? anlayamadım.

Cevaplardan anladığım kadarıyla psp'yi bozan iso-cso yok. Cevap verenlere teşekkürler.

• arkadaşlar benim psp de herhangi bir oyun cd si takıldığında açmıyor içindeki 2-3 oyunda error veriyor mesela nfs underground rivals da The game could not be started. (80020148) hatası veriyor sizce virüs olabilirmi?
  • Ne virüsü ya psp ye virüs falan bulaşmaz.Pspnde sorun vardır.
  • bulaşmaz...
  • MS'e bulaşırsa bulaşır onun haricinde bişey olmaz korkma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.