Şimdi Ara

PSP şarj sorunu,acil yardım arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle selamlar.arkadaşlar pspmin adaptör şarj aleti kayboldugu ve yenisi de pahalı oldugu için usb şarj almaya karar verdim. hani şu 2in1 hem data kablosu hem şarj aleti olanlardan. kabloyu bağladım,cihaz ilk başta şarj olur gibi oldu,ışığı yandı.daha sonra açmaya çalıştıgımda ışık tamamen gitti ve alet hiçbi şekilde tepki vermiyor şarja,kabloyu başka usbye takmayı,pili çıkarıp takmayı,herşeyi denedim ama tık yok.aletin pilinde de hiç şarj yoktu o yüzden hiçbi şekilde açamıyorum da şuan. bi fikri olan var mı,tepkisiz bi şekilde yatıyor psp masada :(

• orjinal şarj aleti şart.cihaz açılmadan usb den şarj edemezsiniz.hangi firmware kullanıyorsunuz bilmiyorum en son firmware de oto usb özelliği var.bununda kar edeceğini zannetmiyorum.o yüzden siz birde şarj aleti temin edin.ayrıca usb şarj olayının sağlıklı olmadığını düşünüyorum her nekadar sony yapmış olsada.
  • tamam teşekkürler,mecbur bi adaptör ayarlıcaz artık.şu linkteki adaptör nasıldır acaba bi fikriniz war mı? iş görür mü? http://urun.gittigidiyor.com/PSP-Icin-5V-Adaptor-Sarj-Cihazi-Sarz_W0QQidZZ16911426
  • bilmediğim bir ürün hakkında yorum yapamam.fyat ucuz ama psp'ye zarar verebilir risk var yani.
    orjinal diyor ama değil gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@NT -- 21 Nisan 2009; 18:41:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: K@NT

bilmediğim bir ürün hakkında yorum yapamam.fyat ucuz ama psp'ye zarar verebilir risk var yani.
    orjinal diyor ama değil gibi.

tamam,yardımlarınız için teşekkürler,saygılar :)
  • Hocam ssenin kablo dandikmis anlasılan. Ben de bahsettigin kablodan kullanıyorum 10 liraya aldım orijinal değil.
    Normal sarj aletinden uzun suruyor sarj suresi haliyle 5-6 saat kadar ama hic bir sıkıntı yok. Aksamdan USBye
    takıyorum sabah aldıgımda dolmus oluyor hic sorunsuz. Sarj olurken kırmızı ısık yanıyor doldugundaysa sönuyor.
  • Ayrıca arkadas zararlı olabileceğinden bahsetmis katılmıyorum aksine pil omru uzerine yararı bile olabilir uzun surede yavas yavas dolduruyor.
    Bence daha saglıklı. Ayrıca bu islem sırasında PC'nizin acık olması bile gerekmez, sadece fisi prize takılı olsun yeter
  • psp n fat mı slim mi eğer fat sa şarj olmaması çok doğal. fat in şarj olması için en az 1500ma gerekli. sıradan bir usb den çekebileceğin akım max. 1000ma. ondada usb yi yakma ihtimalin var. 10 tl ye çin malı şarj aletlerinden alabilirsin. slim psplerde böyle bir sorun yok. hem usb den hemde 2in1 kabloyla şarj olabilir.
  • Ben Fat kullanıyorum sorunsuz
  • ben orjinal olmayan şarj aleti için zarar verebilir dedim.usb şarj için de sağlıklı olmadığını düşündüğümü söyledim.2 in 1 kablo ile ilgili o an bir bilgim yoktu o yüzden usb den cihazı açmadan şarj olmaz dedim ama bu kabloda durum faklı sanırım psp adaptör girişi üzerinden de şarj alıyormuş.
  • arkadaşım ben yaklaşık 3 yıl önce 2 in 1 kablo almıştım bazen lazım oluyor o zamanlar kullanıyorum.

PSP şarj sorunu,acil yardım arkadaşlar

Bu kablonun artısı psp yi üzerinde usb girişi olan herhangi bir elektronik cihaza(Pc, dvd player, müzik seti, vs..) bağlayarak şarj edebilirsin.
    Fakat ortalama şarj süresi 5 saat sürüyor ve bu da insanı bir süre sonra usandırıyor.
    Şarj etmek için psp nin açık olmasına gerek yok ama usb girişine bağladığın cihazın açık olması gerek.Bunlar da bu kablonun eksileri.
    Bu ürün orijinal değil ve birçok firma tarafından üretiliyor, alacağın kablo çok dandik olmadığı sürece psp ye herhangi bir zarar vermez, güvenle kullanabilirsin.

• Bu kablodan kullanıyorum bende orjinal sarj aletine gore artıları fazla bence.
    Data kablonu yanında tasımıs oluyorsun, yer kaplamıyor ve pratik.
    Ayrıca benim PC ve PSP kapalıyken bile sarj oluyor.
    Ewet tek olumsuz yanı sarj suresi biraz uzun.

Edit: Sarj süresi PC kapali iken 5 saat. Acık iken 6-7 saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 11 Haziran 2009; 15:02:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.