Şimdi Ara

PSN, Xbox Store, Steam arasındaki fiyat farklılıkları. Bu fiyatlar için adımlar atmamız lazım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Forumda birçok konu altında bu mevzu tartışılıyor konular dağılmış durumda. Tek bir konu altında bu farklılıkları ve 800-700 tl gibi fiyatların havada uçuştuğu bu trajikomik olayı buradan güzelce tartışalım diye düşündüm.

Öncelikle memleketin hali ortada, şuan belkide oyun fiyatları konuşulacak en son şey ancak elimizde olan bu hobimiz sağlam adımlarla elimizden alınıyor. İnsanların çoğu 1600 tl maaş alıyor oyun fiyatları ise 400 tl bandını geçmeye başladı. Fanatiklik yapmadan oyuncular olarak kendi menfaatimiz için ortak haraket edip gerekli yerlere toplu şikayet,istek ve taleplerimizi iletmemiz lazım yoksa bu zevkimiz elimizden gitti gidecek. Playstation Türkiye ve Xbox Türkiye bu konuda hiç birşey yapmayacaklar bu belli.

İşte komik fiyat farklılıkların bazıları.

Devil May Cry 5

PSN:399 TL
    Xbox: 260,50TL
    Steam:259 TL

Metro Exodus

PSN:299 TL
    Xbox: 180 TL
    Steam: 209 TL

Dead or Alive 6

Xbox:180 TL
    Steam: Fiyat gözükmüyor

Resident Evil 2:Remake

PSN:399 TL
    Xbox: 209,75 TL
    Steam: 209 TL

Red Dead Redemption 2

Xbox: 369 TL
    Steam:Yok

Sekiro

PSN: 469 TL
    Xbox: 285 TL
    Steam: 289 TL

Shenmue I &II

PSN:239 TL
    Xbox: 169,50 TL
    Steam: 170 TL

Dark Souls Remastered

Xbox: 120,50 TL
    Steam: 119 TL

NOT: Bunları store sayfalarına girip ilk sayfadaki yeni oyunlardan random olarak birkaçını yazdım. Eminim daha vardır. Oyuncular olarak 2 adet talepte bulunabiliriz.

1-Oyun fiyatlarının Türkiye gelir ve alım gücüne göre düzenlenmesi lazım (bknz:Rusya,Endonezya,Meksika,Hindistan) Gerekirse bölge kilidi konulmalı ve Digital Code'da kaldırılsın ama oyunlar makul fiyatlara çekilmesi lazım yoksa yarım milyara oyun almak akıl işi değil. Ayrıca bu farkların mantıklı açıklaması yok birinde bir oyun 400 tl iken diğerinde neden 200-250 tl?

2- Daha çok ödeme yöntemi eklenmesi herkesin yararına olur mesela Kredi kartlarına taksit imkanı gibi ve daha önemlisi ,Turk Telekom ,turkcell ve Vodafone faturalı hat kullananlara 2-6 taksitle faturasına yansıyan ödeme yöntemleri. İmkansız değil bence iş ki istesinler.

• Şahsen bu fiyatlardan oyun almayıp kendimce protestomu yapıyorum.
    Yani her fiyattan oyun alana oldukça bu fırsatçılar da nasıl olsa gidiyor deyip dayıyor zammı.

Dijital satılan bir ürün nasıl olur da sürekli zam yer aklım almıyor.
    Fiziksel satış değil, kutu yok, cd yok. Ama sanki bir maliyeti var gibi dijital oyunlara sürekli zam yapılıyor. Yani bu iş tamamen fırsatçılık.

Sony TR yıllardır böyle, her kötü gelişmeyi merkeze bağlıyor, her iyi şeyi biz yaptık diyorlar.
    Gene diyecekleri şey merkez zam yaptı elimizden bir şey gelmiyor.
  • Ben de ülkemiz şartlarını az çok biliyorsam ucuz olan fiyatların da pahalı olan ile denkleştirmesiyle sonuçlanır bu durum Özellikle Xbox fiyatları çok makul keşke bu fiyatlar PS Store'da da olsa ama şu an için pek olası gözükmüyor bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psn nintendoya döndü

• Sony'nin Playstation bacağı için Türkiye'de şirket açması lazım. Bu konuda herhangi bir adım atılmayacak çünkü Türkiye pazarı Sony için konsol tarafında yeterli kâr getiren bir pazar değil. Kıçı kırık bir bütçesi olan bölümden ibaret sadece.

Sony Entertainment Network'ün bu ekonomik şartlardaki bir ülkeye yatırım yapmasını beklemiyorsunuz sanırım ciddi ciddi?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 25 Eylül 2018; 13:1:2 >
  • Darksiders 3 Standart Sürüm

psn: 179 tl
    xbl: 145 tl
    steam: 269 tl

Alacak varsa alsın, yakında hepsi 299 olur kafadan.
  • Sony fiyatlar üstünden makara yapıyor sanırım, dolar/euro artık hangisiyle hesaplıyorsa doğrudan yansıtıyor. Zaten ülkemizde oyunculuk sıkıntılı, birde saçma sapan fiyat politikası izliyor.

Bütün oyunlar 60 dolardan satılıyor, ne hikmetse ülkemizdeki oyun fiyatlarının hepsi farklı...Pahalı olacaksa hepsi pahalı olsun, neyse o olsun arkadaş...Diğer saçmalık şu, muhtemelen oyunun pazarına göre hareket ediyorlar. Oyun ciddi talep görüyorsa pahalı yapıyorlar.

Fifa saçmalığını unutmamak gerek, madem şirketler 200 tl bandına kadar düşebiliyor ülkemiz adına fiyatlandırma yapılabilirmiş. Diğer ülkelerden dikkat çekince değiştirdiler, o zaman ona göre önlemler alınsın...

Endonezya nasıl bizden daha düşük fiyatlara oyun satılıyorsa bizim içinde burada aynısı yapılmalı...
  • Neye toplu adım atılsa bu ülkede sonu daha kötü oldu. PSN niye pahalı diye adım atarsanız sonucun Steam'in pahalılaşmasıyla sonuçlanacağına inanyorum.
  • Atılacak en güzel adım hiçbirşey satın almamak

• Şahsen bu fiyatlardan oyun almayıp kendimce protestomu yapıyorum.
    Yani her fiyattan oyun alana oldukça bu fırsatçılar da nasıl olsa gidiyor deyip dayıyor zammı.

Dijital satılan bir ürün nasıl olur da sürekli zam yer aklım almıyor.
    Fiziksel satış değil, kutu yok, cd yok. Ama sanki bir maliyeti var gibi dijital oyunlara sürekli zam yapılıyor. Yani bu iş tamamen fırsatçılık.

Sony TR yıllardır böyle, her kötü gelişmeyi merkeze bağlıyor, her iyi şeyi biz yaptık diyorlar.
    Gene diyecekleri şey merkez zam yaptı elimizden bir şey gelmiyor.
  • Bakın yerli ürünü teşvik amaçlı olarak yerli ürüne vergi indirimi yapmak yerine, ithal ürünlere ek vergi getirilen bir ülkede yaşıyoruz. Bu işte söz sahibi olanların kafa yapısını anlarsanız taleplerinzide ona göre olur.

Fiyatlar konusunda çok hedehödö yaptığınız ve çok sesiniz çıktığı taktide olacak olan tek şey, psn fiyatlarının inmesindense xbox ve steam fiyatlarınında zamlanması olur. Başka birşey beklemeyin.

PSN Türkiye, Sony'nin ipine taktığı bir yapılanma olsaydı zaten 6-7 senedir süren kredi kartı problemini çözerdi. Dün Plus alıyım dedim yıllardır kullandığıım kart ile Web üzerinden alamadım.

Yapmanız gereken çok basit almamak. Almayacaksınız bu kadar... Çok çaba sarfetmeyi gerektirecek bi eylem değil. Ben 20 küsür senedir oyun oynuyorum ilk kez oyun satın almayı bıraktım. Eskilerden oynamadıklarım ile vakit geçiriyorum yada emulator ile snes n64 oyunlarını oynuyorum. Plus zamlanırsa seneye onuda yenilemem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 25 Eylül 2018; 14:33:57 >

• En iyi çözüm bu fiyatlardan oyun almamak.

• Evet, net alinmayacak. Eskilerle takılın, retroya yonelin. Alternatifleri deneyin. Baktiniz olmuyor, veda edin. Zaten bu kafa yapısı ile sizden, bizden önce Sony, Ms kepenk kapatacak Turkiye'de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e zaten böyle giderse alınmayacak oyun falan tr de satışlar düşecek artık desteği mi keserler napalarlarsa yapsınlar
  • defected kullanıcısına yanıt
    Ülke de 10 larca muadili olan Amazon geldi Türkiye ye yatırım yapmaya basladi onlar risk görmedi.Tek el olduğu bir yerde Sony mi risk görüyor.Ulkemizde konsol piyasasında playstation , xbox in çok çok üstünde tek el durumunda neredeyse.300bin e aşkın kişide ps4 sahibidir ki doğru pazarlama stratejileriyle bu sayı çok rahat 500bin lere yaklasir.

Ilk once Playstation Turkiye de ki iş bilmez arkadaşların dolar/euro kurunu bahane ederek bu isin yürümeyeceğini anlaması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • So Good. kullanıcısına yanıt
    Amazon geldi mi Türkiye'ye?www.amazon.com.tr 'ye bakıyorum Kindle yok, diğer Amazon ürün ve servisleri de yok. Amazon Prime uygulaması yok. Amazon'un kendi özel dağıtım ağı yok. Ürün sayısı acınacak durumda sözü bile edilmeye değmeyecek kadar az. Bu haliyle direk satıcı olarak da pazar yeri olarak da Türkiye'de kurulmuş rakipleri çok daha iyi durumda görünüyor. Benim için hiç bir özelliği yok Amazon.com.tr sayfasına bakmanın.
  • Xbox candır hem ucuz hem kalite

• Bu fiyatlar olduktan sonra korsana evet.

• Bu saatten sonra yaşasın korsan

• Xbox ve PC kullanıcılarına laf atan leş ps4 fanboyları düşünsün ne diyelim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: So Good.

Ülke de 10 larca muadili olan Amazon geldi Türkiye ye yatırım yapmaya basladi onlar risk görmedi.Tek el olduğu bir yerde Sony mi risk görüyor.Ulkemizde konsol piyasasında playstation , xbox in çok çok üstünde tek el durumunda neredeyse.300bin e aşkın kişide ps4 sahibidir ki doğru pazarlama stratejileriyle bu sayı çok rahat 500bin lere yaklasir.

Ilk once Playstation Turkiye de ki iş bilmez arkadaşların dolar/euro kurunu bahane ederek bu isin yürümeyeceğini anlaması lazım.
    amazon dediğiniz oluşumun satış stratejisinin gittigidiyor'dan, hepsiburada'dan farkı yok ki

sanki ben istemem oyunlar ucuzlasın ama

imkansız

mümkün değil
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.