Şimdi Ara

Psikolojik olarak rahatsızlık hissediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • EDİT:Konu Dışında daha çok abim/kardeşim göreceği için buraya açıyorum arkadaşlar.Okumak ya da okumamak size kalmış fakat şu kardeşinize bi yardımcı olsanız çok sevinirim.Her anım sıkıntı bi ev geçindirmiyorum yada bakmak zorunda olduğum ailem yok ama psikolojik olarak bir rahatsızlığım var sanırım
    Sanırım içimdekiler dökme zamanı geldi,bir süredir aklımda vardı birileriyle dertleşmek içimdekileri paylaşmak.Vücudum da bir hafiflik olsada zihnimdeki şeyler yüzünden kafamda bir ağırlık varmış gibi ey dostlar/abiler.Bu yazdıklarımı kimler okuyacak bilmiyorum ama yine de yazayım,Belki birisi görür de bir şeyler demek ister.17 yaşındayım yani bi bakıma ergen diyebiliriz.Fiziksel açıdan ergen fakat kafasında az çok bir şeyler oturmuş bireysel olma yoluna giden bir ergenim abiler/arkadaşlar .Şuan 380 puan civarı bir anadolu lisesinde 3.sınıfım.Lise 1'de çok ezik biri,derslerde uyuyan ve kişisel bakımına önem vermeyen biriydim fakat zaman geçtikçe özgüvenim yerine gelmeye başladı.Lise 2'ye geçince bi özgüven artışı oldu haliyle lisedeyim ve saç vb. dikkat etmek istiyorum ergen olarak Bir yandan kız meseleleriyle uğraşmak istiyorum.Sınıfta da arkadaşlarım olmaya başlıyor 3-4 kişilik bir grubumuz oluyor 3 erkek 1 kız friendship olayı sağlam gruptuk diye düşünüyordum.1 arkadaş sınıfta kalmıştı fakat yine de aramıza almıştık.Her neyse tam geçen sene bu zamanlar ya da 1 ay daha erken bir alt sınıflardan kızın tekine aşık oldum (Gözyaşı döktüğüm tek kız).Ben fakir bir ailenin çocuğuyum kız ise az çok zenginlik durumu var kendilerine ait yelkenli falan yazlıklar,her tatil yurtdışına çıkıyor geziyor ben ise ayda 1-2 kez anca çıkabiliyordum dışarı.Tabi olmadı aramızda bir şey ne kadar konuşsakta kızın egosuna katkıdan başka bir şey yapmadım.Eyvallah sevmedi de biraz oynadı gibi.Bu kızdan sonra maddi durum olayını iyice takmaya başladım.Babam inşaatta çalışıyor annem ise bir fabrikada asgari ücretli eleman.Bu arada dost dediğim bu grup içerisinde biriyle aşırı samimiydim fakat lale ile çok gereksiz yere tartıştık(instagramdan sevgilisinin fotoğrafını beğenmişmişim diye).Bu arada amcam hastalanıyor kanser oluyor.Haliyle hem kız meselesi hem arkadaş anlamında bi çöküşler yaşıyorum çünkü kız aklıma geldikçe maddi durumumuz şu bu neden böyle değil diye gereksiz yere üzülüyorum.Tabi amcam hasta olunca annem/babam amcamı mutlu etmek için küçük küçük masraflar yapıyordu.(Bu sevdiğim kızla 2014 Ocak ayında konuşmaya başlıyoruz) Amcam da 2013 mart civarı hastalanıyor.Ailem benden çok amcamın yanında olduğundan hep yalnız hissediyordum kendimi.(Annem şuan çalışmıyor 2013 kasım civarı işten çıkarıldı,arada günlük işlerde çalıştı)(Bu arada amcam geçen yaz Ağustos civarı vefat etti)Zaman geçtikçe arkadaş çevremin çıkarcı olduklarının kanısına vardım.Bu dost diye düşündüğüm kişi okuldan kız kuzenimle çıkmaya başlamışlar falan.(Bu lale bu kız için beni 3 kere sattı o yüzden hala sinirliyim olay çıksada ağız burun dağıtsam diye düşünüyorum)
    Bu sağlam friendship grubundan diğer sınıfta kalmış olan arkadaş sevgili yaptı değişti.Diğer kız ise çıkarcının tekiydi.Zaman geçtikçe karakterim değişmeye başladı.Lise2de sevecen,insanlarla arkadaşlık kurmak isteyen biriydim fakat şuan kimseyle konuşmak istemeyen,en basit olayda direk kin tutuyorum,kavga etmek istiyorum.Kendimi çok yalnız hissediyorum çünkü çoğu kişiyle muhabbetimi kestim.Artık eskisi gibi samimi davranmıyorum insanlara çünkü çok kırıldım çoğu kişi tarafından.Bir yandan içimde iyi biri varken bir yandan bunu yansıtmak istemeyen bir zihin var içimde.Roaccutane kullanıyorum bir kaç sivilce için,gün geliyor içim içimi yiyor kendimi tipsiz buluyorum yalnız hissediyorum,gün geliyor havalıymış gibi bi kafalar yaşıyorum yani iniş çıkışlardayım.Bu arada ilkokul 6.sınıftan beri devam eden bir takıntım var ve kurtulamıyorum.Mesela kapı eşiğinden geçerken sevmediğim biri ya da kin duyduğum biri aklıma gelirse o sevdiklerimden birine zarar gelecekmiş gibi hissediyorum.Ya da yatağa uzanıcakken eğer o belirttiğim çizgilerin hizasında sevmediğim biri aklıma gelirse yataktan kalkıp tekrar yatağa düzgün bir biçimde girmeye çalışıyorum. Bu kapı ve yatak örneği basit daha fazla şeylerde var mesela kitapları çantaya koyarken o fermuar izasından kötü birini düşünmeden çantaya koymak

Psikolojik olarak rahatsızlık hissediyorum Psikolojik olarak rahatsızlık hissediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexte[R] -- 20 Şubat 2015; 23:13:26 >

• Aynen bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uplayayım belki biri görür
  • Şuraya kız fotoğrafı atsak uçardı ama insanın dertleri olunca kimse bakmıyor la bile
  • telefon numaranı yaz watsapdan ekliyim dök içini bana sorunlu adamları severim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexte[R]

Şuraya kız fotoğrafı atsak uçardı ama insanın dertleri olunca kimse bakmıyor la bile

HERKESIN KENDI DERDI VAR MILLET NIYE BAKSIN?

• Okudum ama söyleyecek bir şey bulamadım cidden. 17 yaşında birinin dertleri bunlar olmamalı amcana üzüldüm ancak derslerine ağırlık vermelisin orta dereceli bir anadolu lisesindeymişsin bence biraz çabalarsan üniversitede yeniden başlarsın hayata iyi bir meslek sahibi olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lümpen

Okudum ama söyleyecek bir şey bulamadım cidden. 17 yaşında birinin dertleri bunlar olmamalı amcana üzüldüm ancak derslerine ağırlık vermelisin orta dereceli bir anadolu lisesindeymişsin bence biraz çabalarsan üniversitede yeniden başlarsın hayata iyi bir meslek sahibi olursun.

İnsanların daha büyük dertleri varken benimkiler gereksiz kalıyor haklısın ama insanlar tarafından aldatılmak koyuyor az da olsa.Bütün arkadaş dediklerim tek tek bırakıp gitti haliyle bi yalnızlık çöktü hocam

• okudum kusura bakmada uzattıkça uzatmışsın 10 satır kısaltabilirdin özetini rahatlıkla çıkarabilirim 3 satırda en iyi şekilde dökebilirim yazdıklarını hava atmak gibi olmasın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.