Şimdi Ara

Psikolog?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ankara'da ya da Konya'da önerebileceğiniz iyi bir psikolog var mı?

• dostum psikologlar ya ilaç yazar yada seni dinlerler. sadece dinlerler. bence onlara bağımlı kalmak yerine sorunu kendi içinde çözmelisin. yaşadığım şeylerden dolayı biliyorum bi aralar bende psikolog psikolog diye aranırdım. ama zamanla psikoloğa ihtiyacımın sadece psikolojik olduğunu anladım ve kendi kendime sorunlarımdan kurtuldum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Devoure

dostum psikologlar ya ilaç yazar yada seni dinlerler. sadece dinlerler. bence onlara bağımlı kalmak yerine sorunu kendi içinde çözmelisin. yaşadığım şeylerden dolayı biliyorum bi aralar bende psikolog psikolog diye aranırdım. ama zamanla psikoloğa ihtiyacımın sadece psikolojik olduğunu anladım ve kendi kendime sorunlarımdan kurtuldum.

Daha önce gittiniz mi? Yani şundan dolayı bunu soruyorum; sadece dinliyor mu? Ayrıca konuya göre yol göstermiyor mu? Bunu merak ettim.
  • Psikolog ilaç yazmaz. Yetkisi yoktur. Psikiyatr ilaç yazar, oda terapi uygulamaz, uygulasada verimli olmaz. 2 side 5 para etmez. Ben 2 sinede gittim. Teki depresyondasın, takma, geçer, çözecek güçtesin hadi aslansın kaplansın dedi, öteki sosyopati dedi abuk subuk yan etkileri olan 2 ilaç yazdı, sinirlenince bunları içirin dedi. 2 sinide düşünüyorum nasıl pataklamadan ordan ayrılıp üstüne birde para ödemişim. Salim kafayla oturup düşününce harbiden salakmışım diyorum. Sorunlar hep devam ediyor, geçecek gibide değil ama alışıyorsun zamanla nasır tutuyor için, kaldırıyor herşeyi. Kaşarlanıyorsun bir nevi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vormound

Psikolog ilaç yazmaz. Yetkisi yoktur. Psikiyatr ilaç yazar, oda terapi uygulamaz, uygulasada verimli olmaz. 2 side 5 para etmez. Ben 2 sinede gittim. Teki depresyondasın, takma, geçer, çözecek güçtesin hadi aslansın kaplansın dedi, öteki sosyopati dedi abuk subuk yan etkileri olan 2 ilaç yazdı, sinirlenince bunları içirin dedi. 2 sinide düşünüyorum nasıl pataklamadan ordan ayrılıp üstüne birde para ödemişim. Salim kafayla oturup düşününce harbiden salakmışım diyorum. Sorunlar hep devam ediyor, geçecek gibide değil ama alışıyorsun zamanla nasır tutuyor için, kaldırıyor herşeyi. Kaşarlanıyorsun bir nevi...

Teşekkür ediyorum, ne bileyim çare gibi geliyor işte.
    Bu arada cümleni çok beğendim. Özellikle "nasır tutuyor için" kısmına.

• problemin ciddi ise git, illede bir isim olması şart değil konyada form etrafında birkaçtane psikiyatrist ve psikolog bürosu var... seanslar biraz kabarık ama bir şekilde problemine çare bulabilirsin
    bu arada sorunun neydi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

problemin ciddi ise git, illede bir isim olması şart değil konyada form etrafında birkaçtane psikiyatrist ve psikolog bürosu var... seanslar biraz kabarık ama bir şekilde problemine çare bulabilirsin
    bu arada sorunun neydi?

Sorunu burada söyleyemem tabi ki.
    Ama çözmek için düşünüyorum, düşündükçe de çıkamıyorum işin içinden.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msky77

quote:

problemin ciddi ise git, illede bir isim olması şart değil konyada form etrafında birkaçtane psikiyatrist ve psikolog bürosu var... seanslar biraz kabarık ama bir şekilde problemine çare bulabilirsin
    bu arada sorunun neydi?

her ne ise geçmiş olsun arkadaşım
    evet bazı problemlerin içinden düşünmekle çıkılmıyor. çok düşünmek birşey kazandırmaz. bazen olayları akışına bırakmamız gerekebiliyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: msky77

quote:

bu arada sorunun neydi?

Hiçkimse heleki psikologlara sorunum var çözebilmek için gidiyorum deme bence. Asla sorun çözmezler. Sorununla savaşmana yardımcı olurlar, daha doğrusu o sorunları yok sayarak yaşamana yardım ederler. Alim değil hiçbiri sonuçta. Kendine telkinlerde bulunmanı söyleyecekler. Motive edicekler yani... Bunu güçlü bir insan kendisi kendisine yapabilir.
    Hatun meselesidir, bigün bi 70 liği diker gider konuşursun, reddederse 2 hafta ağlar içersin, unutursun.
    Aile sorunuysa, kapanırsın odana takarsın kulaklığı kulağına duymazsın hiçbir şey.
    Sağlık sorunuysa ve acın geçmiyorsa bunlada savaşmak zorundasın Allah'tan gelen belaya yapacak birşey yok.
    Okul problemiyse, herkes okuyacak veya herkes başarılı olacak diye bir kaide yok.
    ÖSS derdiyse, ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen. Ya da akılsız başın cezası bir daha çalışacan.
    Mali problemlerin varsa zaten psikologa vereceğin parayla mali sorunlarını dahada ağırlaştırırsın. Bunun içinden çıkmak için çözümler üretmeye çalışmalı gerekirse risk almalı, gerekirse utanmadan iş dilenmelisin herkesten(benim gibi)
    Gelecek kaygısı ise, günübirlik yaşamaya odaklanırsın. Hergünün tadını çıkartmaya bakarsın.
    Tüm bu mevzuların her birini bir psikolog sana dolaylı yollardan birer ya da birkaç seans şeklinde itelemek suretiyle verir. Bilmiyorum nasıl para kazanıyorsun ama verdiğin paraya yazık günah... Ha bende para gani diyorsan harca onlarda kazansın, ama sende benim gibi dar gelirli çatlaklardansan(olmayadabilirsin) aman diyim.

• Orta okul zamanımda ve lisede göndermişlerdi pek fazla durmadım ordanda kaçtım sadece dinlerler ve öğütde bulunurlar hepsi bu.
  • İsim olarak tavsiyede bulunacak kimse yok anlaşılan. Teşekkür ederim arkadaşlar, başka şekilde bulmaya çalışırım.
  • MERHABALAR HEPİNİZE
    ARKADAŞLAR HEPİMİZ KENDİMİZE BAZI ŞEYLERİ YAPABİLCEĞİMİZİ BAZEN DE YAPAMIYCAĞIMIZI SÖYLERİZ.
    İNSAN BEYNİ BİR ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN ÇİPİNDEN FARKSIZ.
    SİZİN SÖYLEDİĞİNİZİN DIŞINA ÇIKMAZ AÇIKÇASI.
    ÖZETLE SÖYLEMEK GEREKİRSE KENDİNİZE SÖYLEDİĞİNİZ HERŞEYİ KİŞİSEL BİLGİSAYARINIZ OLAN BİLİNÇALTI SİSTEMİNİZ AYNEN UYGULAMAK ÜZRE FAALİYETE GEÇİCEKTİR.
    BİZ İNSANLAR HEP MERAKETMİŞİZDİR İNANÇLARIMIZI OLUŞTURANIN NE OLDUĞUNU.TAHMİN ETMESİ ZOR DEĞİL.TABİ Kİ KENDİMİZE SÖYLEDİKLERİMİZİN SONUCUDUR İNANÇLARIMIZ.
    İNSANLAR İLK DOĞDUKLARINDA İLK DÜŞÜNCELERİ NEDİR?DÜŞÜNEBİLDİĞİNE YANİ VAROLDUĞUNA İNANMAK.
    DÜŞÜNÜYORSAK O HALDE VARIZ.
    FAKAT SİZ KENDİNİZE DEFALARCA YOK OLDUĞUNUZU SÖYLERSENİZ BEYNİNİZ ADETA KENDİNİZİ YOK GİBİ HİSSETTİRECEKTİR.
    İŞTE KENDİMİZE SÖYLEDİĞİMİZ SÖZCÜKLERLE BİLİNÇALTIMIZI PROGRAMLAMA VE TELKİN SANATINA "İÇE DÖNÜK KONUŞMA" ADINI VERİYORUZ.
    İŞTE BİZE BU GÜNE KADAR ANNE BABALARIMIZ,ARKADAŞLARIMIZ SAAT 6 HABERLERİ DİNLEDİĞİMİZ ŞARKILAR FİLMLER VS GAZETE VE DERGİLER AMA EN ÇOK DA EBEVEYNLERİMİZ FARKINDA OLMADAN BİLİNÇSİZCE YAPAMIYCAĞIMIZI SÖYLEDİLER VE BİZ BAŞARAMIYCAĞIMIZA VE HATTA KÖTÜ BİRİ OLDUĞUMUZA İNANDIK.
    BUNU TERSİNE ÇEVİRMEK SİZLERİN ELİNDE.
    PSİKOLOGLAR GİTTİĞİNİZDE ÇOĞU SİZE İLAÇ YAZICAK
    KAN TESTİ VS TESTLER İÇİN KLİNİĞE YÖNLENDİRİCEK
    ÇOK AZI NADİREN KİTAP ÖNERİCEKLERDİR.
    NELER YAPMALI NASIL YAPMALILARLA DOLU YILLARIN TAVSİYELERİ BİZİ HEP KANDIRDI MI PEKİ?OKUDUĞUMUZ KİTAPLAR HEP TAVSİYELERLE DOLUYDU.VE TAVSİYELERİN Bİ KAÇI ŞÖYLEDİR DİYELİM Kİ
    kENDİNİZE GÜVENİN
    ÖNCELİKLERİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN
    tANRIYA İNANIN
    PARAYI SEVİN
    DÜRÜST OLUN
    MERHAMETLİ OLUN
    ÇOK ÇALIŞIN
    VS VS
    BUNUN GİBİ BİNLERCESİ PEKİ BUNLARIN HEPSİNİ YAPSAK DAHİ NEDEN BAŞARILI OLAMIYORUZ EKSİĞİMİZ NEDİR?
    1:)EKSİĞİMİZİN BİRİNCİSİ KALICILIKTIR
    TÜM HARİCİ ÇÖZÜMLER GEÇİCİDİR
    BİZE YAPTIĞIMIZ YANLIŞLARI SÜREKLİ HATIRLATAN Bİ BAŞUCU KİTABI GEREKLİDİR
    2:)BİZE DÜŞÜNDÜRÜCEK Bİ KİTAP GEREKLİDİR
    3:)EN ÖNEMLİSİ DE BİZİM OLUMSUZ PROGRAMLAMAMIZI SİLİCEK YERİNE TANE TANE OLUMLU CÜMLELERLE DONATILI BİR BİLİNÇALTI YARATICAK Bİ KİTAP GEREKLİDİR

KENDİNİZE SÖYLEDİĞİNİZ SÖZCÜKLERE ÇOK DİKKAT EDİN.TEKRAR HATIRLATIYORUM. SÖYLEDİKLERİNİZİN %77 Sİ SİZİN ZARARINIZA ÇALIŞIYOR.BUNU TERSİZE ÇAVİRMEK SİZİN ELİNİZDE.
    WWW.SISTEM.COM.TR
    BU ADRESİ ZİYARET EDERSENİZ SEVİNİCEM
    YRD DOÇ DR. M . E.
    UZMAN PSİKOLOG VE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI

• ankarada ablam var uzman psikolog. hatta türkiyedeki ilk ab sertifikalı psikolog kendisi. genelde kendisine gelen hastalar hayet memnun. bazı hastaları milletvekili yakınları (oğlu kızı vs) eğer gitmek istersen ayrıntılı bilgiyi pm le atabilirim. bana pm le ulaşman yeterli...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.