Şimdi Ara

PS3 yanına internet, müzik, film için sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evde PS3 var zaten. Onun için gündüzleri anneminde internet müzik için kullanabileceği, akşamları film internet için kullanacağım bir bilgisayar istiyorum. Öncelikle sadece kasa toplamayı düşünüyorum.

Bluray olsun istiyorum. "Hızlı" "Sessiz" olsun istiyorum. Arada photoshop öğrenmek için de kullanmak isterim. Oynayacağım oyunda ps3 te oynayamayacağım football manager serisi olabilir belki birde total war serisi olabilir

• bluray ps3te yok mu zaten ? bluray yazıcı diyorsan fiyatları 350 tl+
    bütçe söyle bir de
  • bluray ps3 te var elbette.
    1000 tl civarı olabilir.
  • Bende böyle bir pc istiyorum mümkünse:)

Şükran YILDIZ

Müşteri Temsilcisi

www.istanbulhost.com
  • AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci 230tl

KINGSTON 4GB (2*2GB) KIT Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram 98tl
    MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart 195tl
    GIGABYTE GTS450 GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı 190tl
    PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH 50tl
    COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 160tl
    SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200RPM HARDDISK 78tl

XIGMATEK XLF SERİSİ 120MM BEYAZ LED FAN 17tl arkaya tahliye fanı kasada tek fan var giriş için sıcak havayı atıcak fan yok
    XIGMATEK RED SCORPION LGA775 & AMD AM2/754/939/940 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 48tl işlemci stok soğutucusu cok ses cıkartır böyle hem serin hem sessiz olur kasanız

1066tl vatan bilgisayar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2GHz 8MB Cache 45nm İşlemci 230tl

KINGSTON 4GB (2*2GB) KIT Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram 98tl
    MSI 870A-G54 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart 195tl
    GIGABYTE GTS450 GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı 190tl
    PIONEER DVR-S19LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SİYAH 50tl
    COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 160tl
    SAMSUNG 500GB 16MB SATA2 7200RPM HARDDISK 78tl

XIGMATEK XLF SERİSİ 120MM BEYAZ LED FAN 17tl arkaya tahliye fanı kasada tek fan var giriş için sıcak havayı atıcak fan yok
    XIGMATEK RED SCORPION LGA775 & AMD AM2/754/939/940 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 48tl işlemci stok soğutucusu cok ses cıkartır böyle hem serin hem sessiz olur kasanız

1066tl vatan bilgisayar.

dvd yerine bluray eklemeyi düşünüyorum.
    ekran kartı şuan nasıldır? Kasanın küçük olmasına gerek yok biraz daha iyi olabilir eğer öle bi durum varsa...

• 400-500 tl'ye netbook alırsınız niye masaüstü? PS3 varsa ekran kartı almayın, işlemciye entegre GPU birimi olan i5 2500K ya da i7 2600K gibi bir işlemci kurarak hem uzun ömürlü hem de peformanslı bir PC elde edin.
  • 1000 liraya söylediklerinizi yapmak zor blueray 300tl civarı iyi kasa derken aklıma direk en ideal f-p kasası haf 912 geliyor oda sadece kasa 160lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: ummax

400-500 tl'ye netbook alırsınız niye masaüstü? PS3 varsa ekran kartı almayın, işlemciye entegre GPU birimi olan i5 2500K ya da i7 2600K gibi bir işlemci kurarak hem uzun ömürlü hem de peformanslı bir PC elde edin.

Aslında haklısınız. PS3 olduğu için entegre grafik birimi yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebrar -- 27 Haziran 2011; 20:02:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

1000 liraya söylediklerinizi yapmak zor blueray 300tl civarı iyi kasa derken aklıma direk en ideal f-p kasası haf 912 geliyor oda sadece kasa 160lira

Akasa Xone x2 600W 200 lira. O da tam bir f/p canavarı diyebiliriz.
  • bilgisayarda bluray konususunda niye ısrarcısınız öğrenebilir miyim? henüz oturmamış bir teknoloji bilgisayarlar için. onun yerine ssddisk almak daha mantıklı olabilir.ki o da istekleriniz için gereksiz masraf.
  • netbook var zaten samsung n150

Oyun için ps3 evet ve bluray de var ben sadece almışken bulunsun mantığındayım. Samsung bluray okuyucu nova bilgisayarda 85$ görünüyor. Ya aslında 1000 tl öle söylediğim bi rakamdı.

ben gündüz çalışıyorum annem evdeyken internet kullanması için almak istiyorum. Akşam geldiğimde ya da hafta sonu internet film için istiyorum. Mesela SSD eklediğimizde sisteme ne kadar fark eder performans olarak. Ürün ne önerirsiniz. Kasa sessiz olsun yeter bana sorun çıkarmasın öenmli olan o.
  • Hocam bak sen ne yap biliyor musun? Bence fazla ve gereksiz yere para harcıyorsun bluray sürücüye vereceğin paraya, annene güzel bir PS3 klavye al onuda büyük ekran LCD'ye bağla ve annene nasıl internete gireceğini göster. Ek bilgisayar almana gerek yok, PS3 bazı düzenlemeler ile film bile oynatabiliyor (showtime PS3 diye aratın), bu tarz şeylere bak, kasa almanın bana göre mantığını size daha önce aktarmıştım, hangi açıdan bakarsan kasa almanız mantıklı değil ancak içinde bir his vardır, anneni bahane ediyorsundur inan anlarım, o zamanda bari kurmuşken canavar bir kasa kur, girdiğin zahmete değsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ummax -- 29 Haziran 2011; 12:12:36 >
  • ummax öncelikle içten ve samimi düşüncelerin teşekkür ederim. oyun için ps3 üm varki sadece akşamları eve gelebildiğim ve yorgun oldugum için o bana yetip artıyo bile. film izleyeceğim zamanda netbook ya küçük kalıyo ya da mkvlerde falan takılıyo o yüzden tat vermiyo. o yüzden kullandığım bilgisayar seri sessiz olsun istiyorum. Bluray 50$ fazla vermek mantıksız diyosanız saygı duyarım zaten danışmak için konu açtım burda. o yüzden gereksiz diyosanız eleyeceğim zaten.
  • Bu arada söyleyeceklerimi yanlış anlama lütfen içimdeki hisle alakalı değil şuanda 3-4 bin tl lik kasa toplamaya da bütçem müsait ama oyun oynamayacağım için zaten girmiyorum öle bi olaya. Açık konuşmak gerekirse annem internette canı sıkıldığında girsin bakınsın dizi izlesin ve başımın etini yemesin :)

• Senin playstatiton 1080P filmde izletir sana hemde taşınabilir diskten, bence paraya kıyacağına bunu araştır, elinin altında zaten bilgisayar gibi PS3 var, dediğim gibi showtime for ps3..Neyse ben bluray okuyucuda değilim artık zevk meselesidir, para senin gönül senin :) bir yerden sonra tüm bu söylenenlere eeehhhyyttt diyip insan gidip kendi beğendiğini almalı yani içine sinmeli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.