Şimdi Ara

ps3 soğumuyor,hdmi sorun.video var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
4.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim 60 gb fat kasa ps3 de de benzer bir sorun vardı..Fan sesi neredeyse uçak sesi gibi çıkıyordu ve fan son hızda çalışıyordu.. Üstelik uzun süre oynadıktan sonra değil, makine açılır açılmaz, fan son hızda çalışıyordu.Çeşitli yerlerle görüştüm, fat kasalarda bu sorunun sıkça görüldüğünü, Gpu lehimlerinin eridiğini, ve makinenin pert olmasına az kaldığını söylemişlerdi..Sonrasında makineyi o şekilde satıp slim almıştım.. Slimlerde de bu sorunun olduğunu bilmiyordum.. Acaba fandan kaynaklanan bir sorun mu, yoksa aşırı ısınmadan kaynaklanan ve düzeltilemeyen bir sorun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 27 Temmuz 2013; 18:22:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEyRaMi_TR

SEnin dediğin olay mantıklı bence, çünkü ne alakası var cpu nun lehimiydi, yok macunuydu falan, aşırı sıcak bir yer olur, ps3 fanin konumunu 1den 3e alır anlarım öyle birşeyde yok, bu olayin makinanin ısınması ile ilgili olduğunu pek düşünmüyorum, fanin o kadar yüksek seviyede çalışmasının, hemde makina normal sıcaklik ortamında iken, büyük ihtimalle, fanin yanlış çalışmasını sağlayan, fanin elemanlarindan, kaynaklıdir

bazı fan sorunlarının cpu lehimleri ile de alakası var çünkü, makinanın sıcaklığını ölçen ayrı bir devre yokmuş cpu lar daymış bu özellik hali ile cpu ların lehim başları eriyip dağılınca sıcaklığı ölçüp fanın devrini ayarlayan sistem doğru çalışamadığından da oluyormuş. cpu ları komple söküp lehim başları temizlenip yenilenince düzelmiyorsa o zaman fan devresindenmiş.
    bende cpu ların lehim başları değişmişti sorun hallolmamıştı.

• Şimdi, bu konuda pek bir bilgim yok, sadece fikir yürütüyorum, ayrıca, diyelim ki zaman zaman makinanın fanının, yüksek sicakta, çalışması normal olarak kabul ediliyor mu peki, belki benim makina fazla ısınmış ve fan yüksek devrede çalışmaya başlamış olabilir mi, eğer öyle işe arızalı diyebilmem için, biraz daha zamana ihtiyac vardır belki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şimdi, bu konuda pek bir bilgim yok, sadece fikir yürütüyorum, ayrıca, diyelim ki zaman zaman makinanın fanının, yüksek sicakta, çalışması normal olarak kabul ediliyor mu peki, belki benim makina fazla ısınmış ve fan yüksek devrede çalışmaya başlamış olabilir mi, eğer öyle işe arızalı diyebilmem için, biraz daha zamana ihtiyac vardır belki

ps3 fanı 3 farklı devirde zaman zaman çalıyor . ama daha makinayı açar açmaz elektrik süpürgesi gibi çalışması normal değil.
    ps3 fanı sıcaklığa göre devri arttırıp sonra soğuyunca fan yavaşlaması gerekiyor böyle oluyorsa normal ama fan devri hep yüksekse o zaman sorun vardır.
    bunu ps3 ün etrafındaki deliklerini bir kaç dakika kapatarak (bir örtüye satabilirsiniz) böylelikle ps3 ısınır fan devri artar o zaman açın ps3 ün etrafını bakalım fan bir süre sonra normale dönüyor mu dönmesi gerekir.

• SU anda şehir dışındayım, ilk başta anlattığım gibi, oldu ve test etme şansım olmadı bir daha, bayram a girilen hafta epeyce zaman geçirip gelişmeleri, buraya aktarırım, ek olarak gpunun lehim baslarindan kaynaklandıgı sanılan arızalarda, tamiri yapan servis neye göre karar veriyorda, lehimleri tekrar söküp tekrar lehim yapıyor, sonuç olarak eger o bölgede bir arıza var işe oranın tahrip olması,lehimlerin erimis olması gerekirki adamda onu değiştirsin, bana bu konu biraz para tuzağı gibi geldi garantisi olmayan makinalar için, yada adamda senin bildiğin kadarını biliyor

• Sonuç ne oldu ?
  • quote:

SU anda şehir dışındayım, ilk başta anlattığım gibi, oldu ve test etme şansım olmadı bir daha, bayram a girilen hafta epeyce zaman geçirip gelişmeleri, buraya aktarırım, ek olarak gpunun lehim baslarindan kaynaklandıgı sanılan arızalarda, tamiri yapan servis neye göre karar veriyorda, lehimleri tekrar söküp tekrar lehim yapıyor, sonuç olarak eger o bölgede bir arıza var işe oranın tahrip olması,lehimlerin erimis olması gerekirki adamda onu değiştirsin, bana bu konu biraz para tuzağı gibi geldi garantisi olmayan makinalar için, yada adamda senin bildiğin kadarını biliyor

benim ps3 verdiğim yer her aşamasında resim çekiyorlar cpuları özel bir alet ile çıkarıp o alet ile lehim başlarını yeniliyorlar.
    benim lehim başları yayılmıştı, resimleri sildim silmemiş olsaydım yayınlardım.
    başka ps3 tamiri ile uğraşan yerler nasıl yapıyor resim çekiyormu bilmiyorum. ama benim verdiğim yer soru işareti olmaması için her işlemi resimleyip müşteriye veriyorlar.

BostonMavericks
    bana sorduysan fan sesinden kurtulamadığım makinayı satıp slim almıştım.

• selamlar, bayramdan beridir yaklasik makina 15 gundur gunde ortalama 6 saat kadar calisti. 4 kere kadar fan yuksek kademede calismaya basladi, klimayi actigim zaman 20 dakks icerisinde sesi kendi kendine kesti, acaba diyorum evin ici sicak oldugu icin mi fan yuksek seviyede calisti....

• quote:

selamlar, bayramdan beridir yaklasik makina 15 gundur gunde ortalama 6 saat kadar calisti. 4 kere kadar fan yuksek kademede calismaya basladi, klimayi actigim zaman 20 dakks icerisinde sesi kendi kendine kesti, acaba diyorum evin ici sicak oldugu icin mi fan yuksek seviyede calisti....

fan sesi yükseldi klima açınca normale döndü demişsiniz. fan pda serinleridğinde normale dönüyorsa büyük bir ihtimalle hava (oda ) sıcaklığındandır.
    oyun oynadığın odayı daha ps3 açmadan klimayı açıp serin tut gene uzunca oyna bak bakalım fan devri artacakmı?

oda serinken gene fan devri artıyorsa fanında normale döndüğünü düşünerek ps3 ün delikleri yada içi kirli olduğunu düşünürüm. temizlik gerekebilir.
    fan devri normale serinleme olduğu halde dönmüyorsa o zaman fanda sorun vardır. diye biliyorum.

• her zaman yapmiyor dedigim gibi zatan 3gunde bir oldu her klimayi actigimda 20 30 dakka sonra fan kapandi bir kere oyun oynarken kilit
    endi kapamak zorunda kaldim makinayi . peki ps3 cun sessiz calismasi icin oda sicakliginin kac dercenin altinda olmasi lazim

• quote:

her zaman yapmiyor dedigim gibi zatan 3gunde bir oldu her klimayi actigimda 20 30 dakka sonra fan kapandi bir kere oyun oynarken kilit
    endi kapamak zorunda kaldim makinayi . peki ps3 cun sessiz calismasi icin oda sicakliginin kac dercenin altinda olmasi lazim

hiç bir fikrim yok.
    odada dereceniz var ise klimanızı ayarlayarak deneye deneye bir fikir oluşturabilirsiniz.
  • sanirim havalarin sogumasi ile daha net fikir sahibi olbilirim bu konuda ilginiz icin tesekkurler gene gelismeleri ara ara yazarim bu konuya....

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.