Şimdi Ara

ps3 &ps2 kafe açacağım fikirlere ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bende mersinde ikamet etmekteyim kafamda ps kafe açmak var. 24 yaşındayım. bayağı bi araştırma yaptım öncelikle onları sıralamak istiyorum

1- ps3 4 adet düşünüyorum ,ps3 40gb paketin dışına extra 1 kol daha ve pes9 oyunu 1000 ytl 4 adet alacağım 4000 tl
    2- ps2 6 adet düşünüyorum .ps 2 tanesi 250 tl den yanında 1 kol daha ve extra 10 oyun 1500 tl
    3- LCD 4 adet tv düşünüyorum tanesi 1000 tl den LG marka 4000 tl
    4- tüplü 70 ekran flat tv 6 adet tanesi 500 tl den 3000 tl
    5- puf koltuk tanesi 50 tl den 10 adet 500 tl
    6- masa 6 adet tüplü tv ler için tanesi 50 tl den 300 tl ve ps3 leri duvara aparatlı sehpa için adeti 30 tl 4 tane 120 tl
    7- yazar kasa 500 tl
    8- dükkana badana boya ve ufak tefek temizliklere ve ana masa almak bunlarada 2000 tl ayırsam
    9- ruhsat vs. o tür işlemlerede hepsine 600 tl gitse
    10 - dükkan kirası 3000 tl gitse

TOPLAMDA : 19250 TL NAKİT PARA TUTUYOR BUNLARIN HEPSİ

fakat tvlerin hepsini ps3 ps2 koltuklar masa bunların hepsini taksite bağlayacağımdan dolayı yaklaşık elimde 6000 tl olsa peşin para açabiliyorum

artık sadece açacağım mekana bakmam gerekiyor işleyip işlememesi konusuna kalıyor. mersin merkezde düşünüyorum ps3 ün saati 2 tl , ps2 ninde 1 tl düşünüyorum ortalama sizce ne kadar elime geçer aylık ?

fiyat olarak yukarıdaki bilgileri bizzat gidip kendim araştırdım sağden soldan alıntı bilgiler değildir bunuda belirteyim yaklaşık 1 aydır araştırdım fiyatları.

ben şu şekilde bir hesap yaptım sabahtan akşama kadar bir makina günde 5 saat çalışsa ortalama ps3 4 tanesi 40 tl bırakır (ps3 saati 2tl) , 6 tane ps2 de 5er saat ortalama ile 30 tl bırakır günde(ps2 saat 1 tl) bu şekilde bana günlük 70tl .bu ortalama ile 30 iş gününde 2100 aylık bırakır .

1000 ytl tv ps2 ps3 masa ve koltuklara ayırsam bana da yaklaşık 1100 tl kalıyor 300 elektirik ve su gitse . 100 tl de extra masraf çıksa bana aylık 700 tl para 1 sene sonunda borcum bitmiş olur sene sonunda artık iyice kara geçmeye başlarım . kendi evim var kira vermeyeceğim ve mersin şartlarında 500 tl ile 2 kişilik bir aile geçinebilir burada. düşüncelerim bunlar

babamda emekli polis memuru bu arada bana bi artısı olur mu işte ruhsat almada vs. sizlerinde fikirlerini bekliyorum arkadaşlar? bu işi yapanlar özellikle sizlerden ve bu işi düşünenlerden düşünceler fikirler bekliyorum . iyi günler herkese

• ps3 saati 3 ytl, ps2 1,5 ytl yapabilirsin bence. İstanbulda ps3 4 ytl / ps2 2 ytl.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dennistr

ps3 saati 3 ytl, ps2 1,5 ytl yapabilirsin bence. İstanbulda ps3 4 ytl / ps2 2 ytl.

açmayı düşündüğüm bölgede 1 tane kafe var saati 2 ytl olduğu için ps3 ü 2 tl düşünüyorum. eğer bölgeyi değiştirirsem 3tl olabilir dediğiniz gibi
  • Aslında riskli bir iş hocam ama kriz ortamında ufak çaplı da olsa belli bir yatırım yapıp iş kurma cesareti gösterebilen girişimciler genelde karlı çıkarlar,yolun açık olsun diyelim benden bir öneri ps2 sayısı 4 olsun ps3 sayısı 6 yine karar sana ve bütçene bağlı tabi ki
  • bende acmayi dusunuyordum
    ve kazin ayagi oyle degil iste

eglence vergisi adi altinda devlete 6 bin ytl para oduyorsunuz

ve sen demissinki aylik 700 ytl kaliyor bana

peki 3000 ytll dedigin dukkan kirasi ne olacak
    onuda kattinmi cebinden 2300 ytl masraf edesin her ay

sana tavsiyem madem girisimci olmak istiyorsun

ps 2 yi hic karistirma sadece ps3 cafe olsun ve bol bol turnuva duzenle
    benim arkadasimda ps3 cafe isletiyor
    35 ytl katilim ucreti ile pes 2009 turnuvasi acti ps3 hediyeli

50 kisi katildi turnuvaya 50 * 35 = 1750 ytl
    750 ytl sini ps3 e verdi elinde sadece turnuvadan 1000 ytl kaldi
    ayda 2 turnuva yapiyordu

birde bu krizde bir kez daha dusun derim
    ayrica ps3 saati 4 ytlden asagi kesinlikle olmasin kurtarmassin

iyi sanslar
  • arkadaşlar fikirleriniz için tşk ederim ve yine fikirlerinizi bekliyorum .

turnava fikri çok iyi harika hatta diyebilirim. ps3 fazla koyma fikri benide cezbediyor aslında çünkü kazancıda fazla ama masrafıda fazla.

ps3 40 gb için kasma olur filan diyorlar bu ne kadar doğru ? ps3 cafede beni etkiler mi gerçekten .

mersin piyasası düşük olduğu için fiyatları bende yüksek tutamıyorum malesef .

evet 6000 tl peşin paranın içinde 3000 tl si peşin verilecek kira parası onu peşinin içine katttım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.