Şimdi Ara

proton waja nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
18.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sahibinden'de otomatik vites araba bakarken hiç aklımda olmayan bir araba gördüm, araştırdım ama doğru dürüst bir şey bulamadım, kimisi bu fiyata süper üst sınıf araba diyor kimi çok kalitesiz
    biraz zor ama bu arabayı tanıyan (kullanan yada binen) var mı?
    kalitesi, yakıtı, yol tutuşu, konfor vs.

sahibinden

not: arabayı alırsam satışı çok zor biliyorum

• merhaba kardeşim. öncelikle şunu söyleyim. bu araçların hiçbir avrupa aracından geri kalır yanı yoktur. Bu araca kalitesiz diyenler hayatında bu araca binmemiş kişilerdir. Japon teknolojisi ve Lotus mühendisliği bu araçlardadır. Gözün kapalı alabilirsin. Hele de büyük şehirde yaşıyorsan parça sıkıntısı çekmezsin. Gerçi kolay kolay parçası bozulmaz da. Yine de karar senin. Allah a Emanet Ol
  • @halimtunc
    wajayı kullandın mı? eğer kullandıysan bilgi verebilir misin?
    çok yakıyormuş galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi07

@halimtunc
    çok yakıyormuş galiba
    arkadaşlar forumda hiç wajanın koltuğuna oturmuş olan yok mu?
  • quote:

arkadaşlar forumda hiç wajanın koltuğuna oturmuş olan yok mu?

Alıntıları Göster
    >>
    <<

• quote:

Orijinalden alıntı: matgab

>>
    <<

Alıntıları Göster
    proton forumunu okudum gerçi okuyacak bilgi orada da yoktu
    ayrıca bir firmaya özgü forumlarında genelde o markayı yere göğe sığdıramayanlar oluyor (güvenilirlik zayıf)
    bir tek senin paylaştığın yazı var o da manuel ve motor gücüne 110 bg denmiş ama 103 bg olması lazım

• quote:

proton forumunu okudum gerçi okuyacak bilgi orada da yoktu
    ayrıca bir firmaya özgü forumlarında genelde o markayı yere göğe sığdıramayanlar oluyor (güvenilirlik zayıf)
    bir tek senin paylaştığın yazı var o da manuel ve motor gücüne 110 bg denmiş ama 103 bg olması lazım

Alıntıları Göster
    bende pek bılmıorm ama yazanlara da pek guvenme şişirme yazılar olabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: VE gol

bende pek bılmıorm ama yazanlara da pek guvenme şişirme yazılar olabılır

Alıntıları Göster
    arkadaşım sakın ha.diyorum talihsiz bir 1000 km yaptım vajayla.içi güzel görükse de çok kalitesizdir.plastikler çin malı oyuncaklar gibi çok sert ve dayanıksız.ayrıca motor çok zayıf geliyor o araca.lotus ne bilsin aile kullanımı araç için motor yapmayı diyecem kızanlar olacak.markayı övenler sadece proton taraftarları.bu arabanın nesine taraftar oluyorlarsa orası da meçhul. neyse.yol boyunca çok rahatsız gittim.bütün yol sesi içerdeydi zaten.sen başka araçlara bak.sonra pişman olma.hayırlısı olsun diyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dharma Initiative

arkadaşım sakın ha.diyorum talihsiz bir 1000 km yaptım vajayla.içi güzel görükse de çok kalitesizdir.plastikler çin malı oyuncaklar gibi çok sert ve dayanıksız.ayrıca motor çok zayıf geliyor o araca.lotus ne bilsin aile kullanımı araç için motor yapmayı diyecem kızanlar olacak.markayı övenler sadece proton taraftarları.bu arabanın nesine taraftar oluyorlarsa orası da meçhul. neyse.yol boyunca çok rahatsız gittim.bütün yol sesi içerdeydi zaten.sen başka araçlara bak.sonra pişman olma.hayırlısı olsun diyeyim.

Alıntıları Göster
    proton sahipleri araçlarından memnun lakin temsilciden muzdarip!!!!

evet eski waja iç döşeme ve plastik kalitesizdi ama 2008 den sonra elden geçti, fark var bir daha bakın yenilere..
    markayı adam yapan türkiyede temsilcidir! reklam yapan kazanıyor ama proton da şans yok gitti işten anlamayan bir şirket buldu...

bi de mesela Satria Neo modeli var ama bu çok sevgili proton temsilcisi Ulumotor efendiler onu getirmiyorlar.....
    halbuki araba gözü kapalı alınabilecek bir araç

• quote:

proton sahipleri araçlarından memnun lakin temsilciden muzdarip!!!!

evet eski waja iç döşeme ve plastik kalitesizdi ama 2008 den sonra elden geçti, fark var bir daha bakın yenilere..
    markayı adam yapan türkiyede temsilcidir! reklam yapan kazanıyor ama proton da şans yok gitti işten anlamayan bir şirket buldu...

bi de mesela Satria Neo modeli var ama bu çok sevgili proton temsilcisi Ulumotor efendiler onu getirmiyorlar.....
    halbuki araba gözü kapalı alınabilecek bir araç

Alıntıları Göster
    gözükapalı adam alabilir lakin o göz açılırsa kafayı taşlara vurur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZurnaBey

göz var göz var,
    herkes aynı açıdan bakmadığı için dünyada özgünlük ve kişiselleştirme var, senin gibi düşünseydik herkes halen toros binerdi....
  • tamam git al gör kardeşim güle güle bin.
    quote:

quote:

göz var göz var,
    herkes aynı açıdan bakmadığı için dünyada özgünlük ve kişiselleştirme var, senin gibi düşünseydik herkes halen toros binerdi....

• quote:

Orijinalden alıntı: Dharma Initiative

tamam git al gör kardeşim güle güle bin.
    quote:

quote:

göz var göz var,

Alıntıları Göster
    ben protona soğuk bakmıyorum o yüzden bu konuyu açtım ama waja yerine gen2 ya da proton dışında bir şeyler bakmak lazım galiba sonuçta sahibinden de sadece 2 tane otomatik waja var

• quote:

ben protona soğuk bakmıyorum o yüzden bu konuyu açtım ama waja yerine gen2 ya da proton dışında bir şeyler bakmak lazım galiba sonuçta sahibinden de sadece 2 tane otomatik waja var

Alıntıları Göster
    1-2 gün önce 2008 model 50.000 km de 1.6 motor lpg li bir wajada test sürüşü yaptık araba gerçekten çok konforlu ve geniş içini begendim o rahatlıgı arıyorsan mercedes almalısın. Motoruna gelince hiç şüpheniz olmasın gaza bastıkça basasın geliyor kalkışı ve gidişi mitsubishi carizmaya çok çok yakın(mitsu daha iyi gibi) yakıt konusunda da şehir içi 220-240 yaktıgını söyledi aracın sahibi (tabi araç manuel şanzuman). Araç tam bir aile aracı ve donanım olarakta 20.000 liraya aldıgınız symbol clio tarzı arabalardan çok çok fazla.
    Araç gayet de sessiz...

Gen-2 ve wajayı sürmeden önce tereddütlerim vardı ama her iki araçta kendi sınıfında gözün kapalı alabileceğin arabalar... Hatta şunu söyleyebilirim Proton Gen-2 nin markası Honda olmuş olsaydı o arabanın ikinci eli 30.000 lira idi emin olabilirsiniz motoru 10 numara....

wajaya göre motor sesiniz içeri alıyor biraz ama rahatsız edici bir ses değil...

Proton marka araçların parça sıkıntısı falanda yok 6 yıl öncesini laflarıdır parçası yok lafları. Disbrütörü değişti parçayı 3 gün içinde getirme garantisi veriyorlar ve parça fiyatları pahalı değil makul seviyede...

Araçların beygir gücü 110-115 arasında 82kw die yazıyor teknik özelliklerinde... Lotus üretimi motorlar bu şekilde...
    2006 öncesi mitsubishi motoru 103 beygir idi.

Benim değerlendirmem böyle alıp uzun süre binecekler için bu fiyata bu motor gücü bu donanımı başka yerde bulamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neox92 -- 13 Nisan 2012; 9:44:31 >

• quote:

@halimtunc
    çok yakıyormuş galiba
    PROTON WAJA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neox92 -- 16 Nisan 2012; 16:41:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neox92

PROTON WAJA

Alıntıları Göster
    bu kadar kendini kanıtlamış marka zaten mevcutken, böyle cacıktan markalarla kumara girilmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Life Eternal

bu kadar kendini kanıtlamış marka zaten mevcutken, böyle cacıktan markalarla kumara girilmemeli.

Bu aracın tarihini biliyor musun? Kaç modelini denedin? Kaç ustasıyla konuştun? Ben mesela sawy den, gen 2 ye, 415 e kadar hepsine bindim, sürdüm.
    Amacımız bazı araçları methetmek değil. Amaç fiyatı makul olduğu halde, fiyat/kalite süper olduğu halde neden aynı kalitedeki başka araçlara 8-10 bin tl fazla verelim.
    Yoksa bu araç Avrupa ya satılan bir araç. Ve Malezya devleti tarafından üretiliyor.
    Kimsenin malını bilmeden kötülemeyin. Günaha girmeyin yok yere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysfbzkrt525

quote:

Bu aracın tarihini biliyor musun? Kaç modelini denedin? Kaç ustasıyla konuştun? Ben mesela sawy den, gen 2 ye, 415 e kadar hepsine bindim, sürdüm.
    Amacımız bazı araçları methetmek değil. Amaç fiyatı makul olduğu halde, fiyat/kalite süper olduğu halde neden aynı kalitedeki başka araçlara 8-10 bin tl fazla verelim.
    Yoksa bu araç Avrupa ya satılan bir araç. Ve Malezya devleti tarafından üretiliyor.

görüşlerinize saygı duyuyorum, ama bakış açımdan vazgeçecek değilimdir...
    benim keseme göre bu araçların 5 kuruş edebilitesi yok.. gözden kaçan nokta; 8-10 bin fazla verirsin belki, ama 2. eldede ölü değerine gitmez bu markalar gibi. ne verdiysen onu alırsın. ozaman bu tür markaları almak için hiçbir sebep kalmıyor benim için.

• quote:

quote:

quote:

görüşlerinize saygı duyuyorum, ama bakış açımdan vazgeçecek değilimdir...
    benim keseme göre bu araçların 5 kuruş edebilitesi yok.. gözden kaçan nokta; 8-10 bin fazla verirsin belki, ama 2. eldede ölü değerine gitmez bu markalar gibi. ne verdiysen onu alırsın. ozaman bu tür markaları almak için hiçbir sebep kalmıyor benim için.

Alıntıları Göster
    Sen ben önyargılardan kurtulsak vatandaş ucuza kalite arabaya binecek. Mitsubishi kötü araç mı? Hayır. Ama Sabancı satıyor ve reklamını pek yapmıyor. Çünkü Toyotayı da onlar sattığı için gölgelemek istemiyorlar. sözün özü şu adım çıkmış 90 a meselesi her şey. Bu arada sizin aracın aynısı amcamda var. Emin olun temiz bir proton 416 glxi nin ondan geri kalır yanı yok, hatta fazlası var:)

• quote:

Sen ben önyargılardan kurtulsak vatandaş ucuza kalite arabaya binecek. Mitsubishi kötü araç mı? Hayır. Ama Sabancı satıyor ve reklamını pek yapmıyor. Çünkü Toyotayı da onlar sattığı için gölgelemek istemiyorlar. sözün özü şu adım çıkmış 90 a meselesi her şey. Bu arada sizin aracın aynısı amcamda var. Emin olun temiz bir proton 416 glxi nin ondan geri kalır yanı yok, hatta fazlası var:)

:))) 93 model protonu, birde 93 corolla ile kıyaslayalım. bakalım hangisi ne kadar sağlam kalabilmiş. hangisi ne kadar para ediyor. bende bundan önce 93 corolla vardı. full orjinal. sattım ama. o haliyle bile 20 sene garanti veririm sana gık demeden yürür.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.