Şimdi Ara

Proje ödevi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yarı dönem donanım projesi dersim var proje yazılım olmadan basit devre elemanlarını kullanılarak yapılacak bir devre olucak bilgisayar mühendisiyim mesela bir trafik ışığı sistemi yapmak gibi dijital analog saat yapımı gibi sizlerin önerilerini almak isterim.

• Trafik ışığı sistemi kulağa daha hoş geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin31

Arkadaşlar yarı dönem donanım projesi dersim var proje yazılım olmadan basit devre elemanlarını kullanılarak yapılacak bir devre olucak bilgisayar mühendisiyim mesela bir trafik ışığı sistemi yapmak gibi dijital analog saat yapımı gibi sizlerin önerilerini almak isterim.

işlemci falan olmayacak yani ?
  • Bana kalırsa logic entegrelerle uğraşmak program yazmaktan daha zor.Eğer bilginiz varsa program yazmanız daha iyi olur.Trafik ışığı demişsiniz gecikme devreleri kullanarak yapılır en basiti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nasyonelist

Bana kalırsa logic entegrelerle uğraşmak program yazmaktan daha zor.Eğer bilginiz varsa program yazmanız daha iyi olur.Trafik ışığı demişsiniz gecikme devreleri kullanarak yapılır en basiti.

arkadaş yukarda "yazılım olmadan yapmam gerekiyor" yazmış ve bilgasayar mühendisi ayrıca yarım dönem proje ödevi olduğunuda belirtmiş sence keyfinden mi yazılım kulanmıyıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuuttter123

quote:

Orijinalden alıntı: Nasyonelist

Bana kalırsa logic entegrelerle uğraşmak program yazmaktan daha zor.Eğer bilginiz varsa program yazmanız daha iyi olur.Trafik ışığı demişsiniz gecikme devreleri kullanarak yapılır en basiti.

arkadaş yukarda "yazılım olmadan yapmam gerekiyor" yazmış ve bilgasayar mühendisi ayrıca yarım dönem proje ödevi olduğunuda belirtmiş sence keyfinden mi yazılım kulanmıyıcak

Cümlenin sonunu okudun mu merak ediyorum...Gecikme devreleri kullanarak yapabilirsin dedim iyice oku bakalım.
  • Sakin olun beyler... Gecikme devreleri kurarak yapması iyi olur multivibratör diye bişi vardı onu yapsın... Polis lambası...
  • multivibratör cok basit kacar flip flop devresi ile aynı oluyor zaten hocalarımızın gecen yıllarda ogrencilerinden aldıgı projeler ve ogrencilerine verdikleri projeler o kadarda basit degilmis benim icin ne cok zor necok kolay olucak sadece güzel ve mantıklı bir proje bekliyorum sizlerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkabaca

quote:

Arkadaşlar yarı dönem donanım projesi dersim var proje yazılım olmadan basit devre elemanlarını kullanılarak yapılacak bir devre olucak bilgisayar mühendisiyim mesela bir trafik ışığı sistemi yapmak gibi dijital analog saat yapımı gibi sizlerin önerilerini almak isterim.

Hayır hocalar yapamayacağınız projeler dnemeyin ancak yaptığınız şeyler o kadar basitte olmasın talimatı geldi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrkabaca

quote:

Hayır hocalar yapamayacağınız projeler dnemeyin ancak yaptığınız şeyler o kadar basitte olmasın talimatı geldi.

555 ve 4017 kullanarak ne basit nede zor olan trafik ışığı devresini yapabilirsin

• Ya siz aslında benim istedigim şeyi anlamadınız yada ben anlatamadım galiba yani amacım dersi öğrenmek kurtulmak değil birşeyler öğrenmek istiyorum o yüzden kolay olmasın diyorum not almakta istiyorum ondan da zor olmasın diyorum ve sizden beklentim sadece fikir yapılacak farklı birşey bekliyorum trafik ışığını yapan çok kişi var ben yeni bir fikir istiyorum bu düzeyde farklı ne yapılabilir gibisinden.
  • 320volt diye bir site var bilirsin. Bence o sitenin arşivlerini kurcala. Birçok devre bulursun.
  • lojik devre olur diyorsan ve karnough haritası çıkarmayı biliyorsan tek digit 0-9 sayıcı yapabilirsin.
  • Teşekkürler bilgilerin içik ancak onları biliyorum çok basit yani.
  • @Metal dedektörü yapabilirsin. Op-amplarla yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikproject -- 27 Şubat 2013; 15:33:32 >
  • Yapacagım ödevi buldumda arkadaşlar şu anda araştırmam gereken bir konu var up/down counter yapmam lazım flip flopla bilgisi olan açıklayıcı bir şekilde anlatabilirmi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.