Şimdi Ara

programa update atmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben small basicte bir podcast programı geliştiriyorum fakat güncel bir podcast geldiğinde bunu kullanıcı benim programımdan nasıl alacak ?
    Örneğin benim programımı kullanıcı indiridi fakat ben programı kendim güncellediğimde kullanıcı tekrar programın güncellenmiş halini indirmek durumunda
    kalıyor haliyle buda çok zor ve saçma oluyor.

Yani bir buton ile programı kullanıcının güncellemesi gerekiyor. (Tabi small basicte yapılabilirse ? )

NOT : Small basic kullanıyorum belirteyim fakat nasıl yapacağımı çok ayrııntılı bir şekilde yazarsanız programı visual basic için dönüştürür yapılıyorsa orada yapmaya çalışırım.

Şimdien Teşekkürler.

• Bu arada Bu yazımı İnglizceye Çevirebilecek Arkadaş varsa çok yardımcı olur. O kadar İnglizcem yok maalesef
  • Güncelleme için bilinen bir teknik ikinci bir exe kullanmaktır. Program açılışta veya kapanışta bu ikinci exe'yi start eder. ikinci exe bir sunucudan (ftp gibi) yeni sürüm olup olmadığını kontrol eder ve varsa yeni sürüm dosyasını farklı bir isimle belirli bir alana (ana exe konumunda updates klasörü diyelim) indirir. sonrasında ana exe ile yeni exe'yi değiştirir ancak burada ana programın çalışmıyor olması gerekli. Small Basic bilmiyorum ama normal bir programlama dili ise bu şekilde yapabilirsin.
  • Peki bunun için kendime dair bir sunucummu olması gerek ?
  • Yukarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DrMehmet015 kullanıcısına yanıt
    Hayır, bir sunucu şart değil. Cloud sistemleri kullanabilirsin, hatta bu servislerden bir kaçının bazı programlama dilleri için kütüphaneleri var.
    Örneğin burada dropbox için api'ler var.

Ancak bir ftp sunucusuna sahip isen onunla da yapabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.