Şimdi Ara

Profilo CM1000DTR çamaşır makinesi su kaçırma problemi (fotoğraflı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Profilo CM1000DTR çamaşır makinemiz altından su atmaya başlayınca arka kapağını açtım ve suyun atık su hortumundan ayrılan küçük borudan atıldığını olduğunu gördüm. ucunu tıkayarak test ettiğimde makine yıkamayı sorunsuz gerçekleştirdi ancak bu kısa borunun mantığını anlayamadım? ucu zaten açık mıydı yoksa bir tıpa falan vardı da o mu çıkmış? bu borunun görevi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı?

• Makinenin üst kapağını da açın, makinanın önünde durduğunuzda, kazanın sağ arka tarafında üstte bu hortumun takıldığı yeri göreceksiniz. Oraya geri takın. Aşırı dengesiz bir sıkma yaptı ise ondan çıkmıştır. İsterseniz cırt kablo kelepçesi ile de sıkabilirsiniz.

Bu hortumun görevi; makine su boşaltmayı kazanda halen su varken(suyu tamamen boşaltmayı değil de su seviyesini düşürmek istediği zamanlarda) boşaltmayı durdurduğunda, eğer atık su hortumunun ucu makineden aşağı bir seviyede ise, sifon etkisi ile kazandaki suyun boşaltılmasını engeller. Boşaltma hortumu pompa durduğunda bu küçük hortumdan kazanın tepesinden hava alarak içindeki sifon etkisi kesintiye uğrar. Pompa çalışırken de doğal olarak bu hava alma deliğinden su çıkacağı için ince bir hortum ile kazana bağlanmıştır, çıkan su kazana geri döner.

Hani bizim cehaletten yıkılan tüketici kitlesi diyor ya "hepsi aynı işi yapiyor altı üstü suyun içinde bir sağa bir sola dönüyor" diye. Değil işte. Kalite böyle küçük ama önemli detaylarda saklıdır her zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 15 Ağustos 2023; 20:37:29 >

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt

detaylı yanıtınız için çok teşekkürler, sağolun. üst kapağı açmadan takmaya çalışacağım ama olmazsa söylediğiniz gibi açacağım.

• Aynı olay cmg120dtr'de başıma geldi evi su bastı fabrikanın oraya cırt ya da kelepçe atmadan başı boş bırakması ne kadar özenildiğinin göstergesi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.