Şimdi Ara

profilo çamaşır makinesinin kapak kilidi bozuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, az önce hızla yürürken çamaşır makinesinin açık duran kapağına çarptım ve kapağın kilidinin pimi kırıldı dili dışına çııktı. ben uğraştım biraz ama yapamadım. uğraşırsam elektrik çarparmı,kendim yapabilirmiyim veya bana çok pahallıya patlarmı acaba bu konuda bilgisi olan varmı bunların yedek parçaları kolay bulunuyormu acaba? yardımcı olabilirseniz memnun olurum

• Eğer fiş pirizdeyken ve çalışma düğmesi açıkken kurcalarsan 220 voltu yiyebilirsinÇünkü o kırdığın pim bir çeşit anahtar görevi görüyor(Tabi benim düşündüğüm pimi kırdıysan).Güvenlik açısından kapak açıkken makina çalışmasın diye öyle bir sistem yapmışlar.Bizim evdeki bulaşık makinasının pimi bozulmuştu küçük bi müdahaleyle tamir etmiştim.Sana fazla maliyeti olmaz.İstersen kendinde biraz uğraş fakat kesinlikle fişi falan çek ve ne olur ne olmaz kontrol kalemiyle kontrol et.Yedek parçasından emin değilim ama tahminimce bulunur.

Sistem şu şekilde.Pirizden gelen elektrik önce açma kapama düğmesine uğrar.Ordanda o senin kırdığın pime geçer.
  • uğraştım ama yapamadım yarın bi çaresine bakıcaz artık. çamaşır makinasının kapağını kilitlemeye yarayan mandal kırıldı. umarım fazla pahallıya malolmaz. teşekkür ederim cevabınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.