Şimdi Ara

ProCharger

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün bakınırken gördüm bu aleti.Bu bi supercharger ve gerçekten kaliteli görünüyo.

Şimdi ben bunu benzinli bi arabaya takmaya kalksam (mesela 6 silindir 200hp lik bi bebeğe) nekadar güç elde ederim.Sitede yazılanları okudum ama acaba gerçekmi...

Bide bunu veya emsallerini TR de nerden bulcas?

ProCharger

• Şimdi bunu bilmem ama sana standrt bir SC hakkında bişler yazayım

SS ler kasnakları ile motordan aldıkları güçü tirbünlerini dödürmekte kullanırlar

Bu dödürülen hava yüksek basınçlara çıkarılıp motora werilir

Sıkışan hava ısınacağından intercooler takviyesi şarttır

Bir SC ile 1600 cc lerde 275 bhp ye kadar güç alına binir tabikiliklede pro bir uygulama ile

Türki ye şartlarında SC1600 cc de 70 ila 100 hp werebilir jacson racing kitleri bu civarda wermektedir

6 silindirli 200 hp araba ne bilemiyeceğim ama SC ile 2000 cc dede 300 bhp çok zor değil

Tabikiliklede motorun tipi modeli önemli aracının modelini yazarsan daha somut bişiler yaza bilirim

Kısacası SC ile yaklaşık 75-150 hp alına bilir

Turbodan biraz daha basit biraz daha az masraflı wede kullanışlı olup

Turboya nispetle daha az güç werir wede yüksek basınçlara çıkılmaz

Kısacası uğraşmadan güç alına bilir ama tr de her türlü aşırı besleme sorun olabiliyor

kaliteli ustalarımıza yaptırırsan bişi olmaz arabadan bilindik bir araba sie (doğan pug civic)

rahat rahat fabrikasyon gibi kullanırsın

• peki abicim bunun Türkiyede maliyeti ne olur intercooler lı.
  • bide ömründen ne kadar yer yakıt tüketiminde ne gibi olumsuzluklar yaratır ... 8 yakarken 11 yaktırırmı
  • Diyelim araba bi suv. V6 motor 3.5. lt 280hp lik bişiy.Ve otomatik vitesli.Bu yukardaki SC uygulanabiliyo bahsettiğim suv a ve orjinal gibide sorunsuz çalışıyomuş.

Benim merak ettiğim maliyeti,motora hasar verip vermeyeceği,normal kullanım sırasında arıza yapma olasılığı felan filan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: electro_g

peki abicim bunun Türkiyede maliyeti ne olur intercooler lı.

İntercooler = turbo -500 dolar

İntercooler mseala jacson olsa 3000 ECU ile fln montaj 5000 doları bulur

Aynı şekilde turboda böle bir fiata yaklaşık 6000 dolar diyorum yanlız bu kitler

headers catback egzost downpipe wg intercooler bov ducting dahil

Yani alıcaksın injektor bile war bazı paketlerde ECU yada elektronik kontrollerlar harici satılır

Ama genelde kaliteli bir kit bu fiata toplanır

Bu arada bu fiatlar yurtdışından ürünleri sen alıcaksın burda goofy yada etc monte edicek şekilde

kaldıki almaya tuları 2 günlük 300 euro hem gezersin hemde alışweriş yaparsın

• quote:

Orjinalden alıntı: Reanimate

bide ömründen ne kadar yer yakıt tüketiminde ne gibi olumsuzluklar yaratır ... 8 yakarken 11 yaktırırmı

Walla 11 ne dedirtir adama 100 km de 40 litre yakan japonlar war

Ama uygulamanın boyutuna göre 1600 de max 15 litre görürsün nede olsa 100 hp olan motor 200 hp oluyor

Bu arada ii bir EMS alırsan mesala APEXİ nin ii ürünleri war atıyorum 150 hp lik birde 175 hp lik 2-3-4- ayar çeke biliyorsun

Yani kapatamassın ama 105 hp lik makinede 140 hp ye kadar düşürebilirsin olayı

Ama her zaman bu iş yürümez yakıt makıt diosan bırak bu işi

Yakıt parası wermeyen adam 2-3 kuruşta olan adamdır

Bu işe tr de gireceksen 2 sinde 3 ünde olmıcaksın en kaliteli ürünleri en kafa ustalara gidiceksin

Nede olsa motor turbo kitlerinden daha pahalı bişi

• sağol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.