Şimdi Ara

PRO EVOLUTION SOCCER 2015 [PS4 ANA KONU] NEXT GENERATION (356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.461
Cevap
88
Favori
948.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum orayı yanlış yazdım görsel olarak PES 14 ün gelişmişi oynanış olarak da dediğine katılıyorum hiç alakası yok 14 ile bazı animasyonlar alıntı diyebiliriz ama. Oynanış dediğin gibi PES 6 ve PES 13 e daha çok benziyor...
  • hocam inan o kadar emindimki begenecegine

bence ne gorunus nede oynanis olarak pes 14 ile alakasi olmayan bir oyun ve bunu daha ilk videolardan anlamistim.

inan bugun fifa aldim, allahtan kardesikle aldim, yoksa cok kotu oturacakti icime.

neyse oyle yada boyle su ekim ayini bitirelim hayirlisiyla, sonra geri sayima geceriz...
  • evs4evs kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam sen haklı çıktın görsel olarak çok fazla tatmin etmesede oynanış olarak çok hoşuma gitti oyun. Bi girdiğimde 2 saat oynuyorum demo bile olsa. Full oyundan hiç çıkamam herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOadvance

Aynen hocam sen haklı çıktın görsel olarak çok fazla tatmin etmesede oynanış olarak çok hoşuma gitti oyun. Bi girdiğimde 2 saat oynuyorum demo bile olsa. Full oyundan hiç çıkamam herhalde.

Aynen.Saatlerce oynatıyor kendini oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

full oyunda turnuva yapacagiz hocam,

surdan kemik 10 kisi rahat cikaririz

ya turnuva yada lig, tum sene oynariz...
  • Ben varım şimdiden yazabilirsin. Dediğim gibi oyun grafik olarak PS4 ün hakkını vermiyor. Ama oynanış olarak çok güzel olmuş...
  • Bu arada şimdi Show Tv de Recep İvedik i izlerken Recebin ninesi "Kalk sana PES de bi koyayım diyor" Yani pes in bizdeki sevgisini anlatan en eğlenceli cümlelerden biri olsa gerek. Filme bile konu olmuş bir futbol oyunudur PES.
  • quote:

hocam sorma kaç gündür forumda yoktum o arada geldi PES 15. Hong kong hesabı açtım bende herkes gibi indirdim demoyu. İlk başlar çok ön yargılıydım çok üzülmüş ve moralim bozuktu. Fakat forumda trustburak ve lastwarriors abiler indir bence dedi oyunu. Oyunu indirdim hakikaten çok keyifli geldi oyun. Güzel bir değerlendirme yazısı yazacağım hocam güzel goller atmaya başladım. Oyun Gamescom ödülünü haketmiş bence. Oynanabilirlik yüzünden oyuna bayağı sardım. Eksikleri var tabii ki de.

İlk izlenimlerimden Analiz ve notlar aktarmak istiyorum :

(+) ARTILAR

. Oyunu oynaması gerçekten çok ama çok keyifli beklediğimden de zevkli geldi.

. Paslar çok güzel. Paslaşmak çok güzel. Tek paslar çok hoş gerçekten.

. Şutlar fena değil ama daha iyi olabilir. Her yerden vurabiliyorsunuz bu çok güzel . ( Benzemayla ortasahanın biraz ilerisinden vurdum kaleci çıkardı )

. Özellikle harika şutlar atılıyor uzaktan kesinlikle goller oluyor. Hemde harika goller.

. Orta yapmakda çok keyifli çok güzel pozisyonlar oluyor

. Kesinlikle kendini tekrar etmeyen bir oyun. Her maç bambaşka

. Oyuncu yüzleri ve formalar şahane olmuş.

. Taraftarlar daha HD görünür hale getirilmiş

. Oyuncu fizikleri fifadan çok daha iyi. Player ID FİFA yı solda sıfır bırakır.

. Özellikle kornerlerdeki ceza sahası hareketliliğine bayıldım ( Kimse bahsetmemiş. Çünkü 2014 de rezalet durumdaydı ceza sahasında oyuncular mal gibiydi )

. Çimler uzaktan daha iyi duruyor.

. Menü ve müzikler gayet iyi eskisi gibi olmuş müzikler...

(-) EKSİLER

. Çimler yakından çok ama çok kötü geldi bana. Mutlaka düzeltilmeli.

. Atmosfer olarak PES 14 ile aynı seviyede çok daha iyi olmalıydı ( Hala daha olabilir. )

. Animasyonlar çok kısıtlı ve yetersiz

. Bazen doğal hareket etmiyormuş gibi oyuncular

. Gol sevinçleri çok az ve sınırlı

. Topa vururken tak tuk sesleri kötü olmuş sanki

. Kalecilerin animasyonları çok az maalesef. Bazı şutlarda öylesine atlıyorlar sanki. Gol çoktan olmuş oluyor

. Top fiziği genel olarak başarılı fakat daha iyi olmalı. Fifa dan iyi olduğu kesin ama.

. Top çimlere biraz yapışık olduğu için sekmeden gidiyormuş gibi görünüyor bazı paslarda.

. Renkler çok kötü renk paleti berbat

. Manuel şutu kaldırmışlar gibi geldi bana umarım kaldırmamışlardır

. Menü daha gelişmiş olabilirdi ( PES 14 ile hemen hemen aynı )

. PES 14 ile aynı replayler

. Kale fileleri gergin ve duvar gibi daha esnek olmalı...

GENEL OLARAK

. Oyun sanki bir yerden bakıldığında görsel olarak PES 14 ün devamı gibi onu çok andırıyor. Fakat oynanış olarak PES 6 ve PES 13 gibi doğal ve akıcı oynanışı var. Fakat bazı şeyler daha geliştirilebilirdi grafikleri, animasyonlar vs... Ama keyif veriyor mu oynanır mı diye sorarsanız bence durmayın bile derim. Ben çok önyargılı yaklaşmama rağmen başından bende kalkamıyorum...

Söylediklerine birebir katılmakla beraber sadece eksi olarak belirttiğiniz bi iki hususa deginicem hocam.

oncelikle hep söyledim oyun pes 14 ün üzerinden gelistiriliyo diye.izlediğim videolar da oyunda bir pes 6 bir winning eleven 8 tadı var demiştim. oynayınca öyle oldugunu da gördüm. 14 ün en iyi özelliklerinden biri olan hava toplarına çıkış animasyon ları bu oyundada var.bu konuda 15 deki sıkıntı bazı fiziki mücadelelerde replay larda tekrar izlerken oyuncuların bazen iç içe geçmesi.umarım duzeltirler..

Dediğiniz gibi hocam gamescom dakiler haklıymış dedim.benimle aynı düşüncede olduğunuza ayrıca sevindim.

Oyun çok keyifli ve başından kalkilmiyo burası kesin.

Oyun oynanis açısından benide şaşırttı aslında.bu kadar keyifli olacağını beklemiyodum açıkçası.

çimler bana çok kötü gelmedi.herkes bu konuda çok şikayetçi ama biraz abartıldığını düşünüyorum..

Top çok kısa paslar da sekmiyo gibi görünüyo ama tekrar dan bakarsanız öyle olmadığı görülüyo.belki sahadan sahaya değişir bu durum..

Atmosfer konusunda konuşmak için henüz erken diyorum..

• Evet dostum haklısın. Bende biliyorsun zaten önyargılıydım. Fakat oyunu oynayınca demek ki demoyu oynamadan önce değerlendirme yapmamak gerekiyormuş. Bunu öğrendim. Oynayınca gördüm ki oyun gerçekten çok akıcı ve keyifli olmuş PES 14 ile hiç alakası yok kendine has bir tarzı var ama bunu PES in geçmişteki en güzel oyunlarını harmanlayarak ortaya PES 15 i çıkarmışlar. Şimdi oyunu tek tek eksikleri giderilirse oyun iyi bir yola girmiştir diyebilirim...
  • Demoyu denedim güzel olmuş oynanır pes 14 gibi değil ama kaleci ve kamerada sıkıntı var orta sahadan şut atıyorum sektiriyor kaleciler direkt gol sonra birde kamera abuk subuk gösteriyor
  • Yahu arkadaş Pes diyorum Pes diyorum Pes diyorum millet Full Fifa 15 aldı oynuyo biz daha demo bekliyoruz, yine heyecanla eve koşmaca ve hüsran, ne deyim salyangoz yatağında kakalak kızartmalı ahtapot yiyin emi caponnar
  • Tunakem79 kullanıcısına yanıt
    hong kong psn hesabi acmak o kadar kolay ki neden bekliyorsunuz. dilde ingilizce.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesligiTurkiye -- 14 Ekim 2014; 16:08:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evs4evs

quote:

Ps4 ortamında turnuva veya lig olursa katılırım bildiğim çok organize bir site var skorları giriyosun rakip onaylayınca sitenin puan durumuna yansıyo transferli herşey var kısaca site ismi verip reklam yapmayalım böyle bir durum olursa ilkermurat kafkas kurtları ve bilhassa trburak kardeşimle ve sizle de oynakmak isterim 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa323 -- 23 Eylül 2014; 22:06:25 >

• Dostlar demo us psn e gelmiş heralde az önce tweet de gördüm.bhatti de retweetlemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa323

quote:

Orijinalden alıntı: evs4evs

quote:

Ps4 ortamında turnuva veya lig olursa katılırım bildiğim çok organize bir site var skorları giriyosun rakip onaylayınca sitenin puan durumuna yansıyo transferli herşey var kısaca site ismi verip reklam yapmayalım böyle bir durum olursa ilkermurat kafkas kurtları ve bilhassa trburak kardeşimle ve sizle de oynakmak isterim 😃

hocam super olur,

tamda aradigimiz sey.

cikmasina 10 gun kala senin onderliginde boyle bisey olursa super olur...

• Yarını beklemek istemeyenler demo us store ye gelmiş..

• Ya su bhatti den ghangi turk takimlari olacak bi ogrenemedik ya tweet de attim ama...

Bu arada demo oynayanlar savunma yapmak icin buldugunuz teknikler varsa paylasin a.madrit hayvan gibi top ceviriyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Portekizce bilen varmi

http://proevolutionsoccerbrasil.com.br/fenerbahce-galatasaray-e-besiktas-os-turcos-de-pro-evolution-soccer-2015/

Bizim takimlarin pes 2015 te varligi ile ilgili birseyler yazmış ama...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • demoyu yedim yuttum, hala deli gibi oynamak istiyorum. her mac farkli goller, pozizyonlar, bu oyunu oynamama sebeb.

pes 14 de, tam kontrol hissi yoktu. mesela defans yaparken rakip oyuncuyu analog ile manuel kontrol edemiyordum, bir sekilde kendisi gidip yapisiyordu oyuncuya. ama pes 15 de o kadar ozgurluk var ki, istedigim her seyi yapma imkani tanimis oyun. tam kontrol hissi cok onemli ve bu oyunda konami bunu basarmis. cok onemli bir nokta bence.

birde defans yaparken, konumunuzu alip l2 demisim ama r2 olacak o yle topu almaya calisin daha olumlu sonuclar aliniyor bu sekilde. pes yaaa, olmus bu seneee:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAliTR -- 23 Eylül 2014; 23:08:12 >
  • 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.