Şimdi Ara

Prizden gelen cızırtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Odadaki prize 3 ya da 5 metre civarında 3 lü priz takılı, geçen gün prizden gelen ufak bir cızırtıyı farkettim.İlk acaba üçlüden mi geliyo diye baktım fakat ordan gelmediğini anladım daha sonra üçlüdeki herşeyi çıkardım ses kesildi sonra telefonun şarj aletini taktım yine ses çıkmadı ta ki laptobun şarj aletini takana kadar. 3 lü prize sadece laptop şarj aleti takılı olsa bile ses çıkarıyor bu sorun neden kaynaklanıyor olablir ve çok önemli midir ? Bir de sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim.

• Elektronik bölümü forumda niye var ? Bi düşün bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle sesin prizden geldiğine eminseniz ve elektrik konusunda tecrubeniz yok ise elektrikciden veya işi bilen birinden yardım isteyin. Probleminize gelecek olursak malum uzatmaları başka prizde denediğinizde sıkıntı yok ise muhtemel olarak prizin içinde bulunan kabloları sıkan vidalar gevşemiş olabilir bu durumda ARK tabir edilen elektrik olayı bu cızırtıları duymanıza sebep oluyor. Tekrar söylüyorum elektrik konusunda bilginiz tecrübeniz yok ise kendi başınıza müdahale etmeyin elektriğin şakası yoktur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.