Şimdi Ara

Prison Break - 5. Sezon Bitti (701. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.998
Cevap
115
Favori
608.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstediği kadar efsane olsun, bugün en beğendiğim dizinin bile o kadar yıl aradan sonra remake yapılmasını kaldıramam. Olaya böyle dar bir pencereden bakmamak lazım. Zaten izleyici de, yeni şeyler talep etmeli ki sektör olduğu yerden daha da yukarı çıksın. 4 sezon sürüp sürmemesi, projenin ne şekilde devam edeceği beni enterese etmiyor. Normalde 2 sezonda bitirilecekti. Öyle yapılmadığı için de ilk sezondan sonra dizinin kalitesinde ciddi düşüş yaşandı.

Haberi sevip sevmemek size kalmış, sadece kendi görüşümü belirtiyorum hepsi bu.
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Tamam o zaman devam etmesini istemiyorsan, devam etmesi seni rahatsız ediyorsa izleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 17 Ocak 2016; 14:19:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lionel Fusco kullanıcısına yanıt
    Klasik bir üye profili. Neyi, neden, nasıl izleyeceğim kimseyi ilgilendirmez. Belli üslup çerçevesinde yaptığım yorumlara özellikle de farklı görüşlere lütfen saygısızlık etmeyin. Eleştiri yapmıyorsanız yapana saygı duymalısınız.
  • Ed Wood kullanıcısına yanıt
    Burası bir forum, ne yazdığıma kimse karışamaz. Evet neyi, neden, nasıl izleyeceğin beni de ilgilendirmez başka birini de ama senin yaptığın yoruma karşı bir fikir belirtebilirim. Bu da seni ilgilendirmez, benim fikrimdir.

Saygısızılık yaptığım falan da yok. İzleme yazarken "izleme!" yazmadım, "izleme" yazdım. Gayet normal bir üslüpla hoşuna gitmeyen şeyi izlemek zorunda olmadığını belirttim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

quote:

Orijinalden alıntı: bigbangem

EFSANE GERİ DÖNÜYOR. YENİ NESİL PEMBE DİZİLERİNE OVER RATED DİZİLERE HADDİNİ BİLDİRMEYE GELİYOR .

Sizin gazınızla bende bastan başladım hocam hala o heyecanı yasatıyor efsane .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

quote:

EFSANE GERİ DÖNÜYOR. YENİ NESİL PEMBE DİZİLERİNE OVER RATED DİZİLERE HADDİNİ BİLDİRMEYE GELİYOR .

Sizin gazınızla bende bastan başladım hocam hala o heyecanı yasatıyor efsane .

Başla hocam başla.

Yeni sezonu istediği kadar kötü olsun gerekirse para verip alırım

• Kırarım Boynuzunu İblis kullanıcısına yanıt
    Al benden de o kadar hocam ölüsü yeter bu dizinin

• Selamün Aleyküm..

Dün başladım efsaneye. Gerçekten çok farklı bir havası var öyle böyle değil. Ama bazı şeyler var ki kafama çok takıldı ve "ya cevabini bulamazsam ?" diye de üzülmedim değil.

1-) İlk bölümde
    Michael abisine "sadece görmedim. Üzerime işledim." diyor ve dövmelerini gösteriyor. "Daha yakından bak." diyor. O sırada böyle efekt mefekt derken vücudunda simgeler beliriyor Michael' ın. Fakat dövmesi ile o efekt ile gösterilen haritanın hiçbir alakası yok. Benim anlamadığım bir şey mi var ? Şifresi falan mi var dovmenin?

2-) 3. bölüm
    "Cell Test" adlı bölümde Michael hücre arkadaşını test etmek için sabundan telefon koyuyor o kutulara (elektrik şebekesi galiba). Sabundan telefonu nerden bulmuş? Hapishanede sonuçta?

Not: Sorularım tamamen samimi ve ciddi sorulmuştur. Dizi konularına girip girip mok atan uyuz tiplerden değilim, vurmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizde de fox tamı yayınlanır dizi ?
  • Bu gelecek sezonun gelecek sezonu olmayacak mı ? Yani 1 sezon çekip bırakacaklar mı ?

• Başlasin artik ya elim ayagim titredi haberi duyunca

• Tarih var mı?

• İlk izlediğim yabancı diziydi o yüzden bende yeri ayrı. Bekliyoruz efem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Palmer

Selamün Aleyküm..

Dün başladım efsaneye. Gerçekten çok farklı bir havası var öyle böyle değil. Ama bazı şeyler var ki kafama çok takıldı ve "ya cevabini bulamazsam ?" diye de üzülmedim değil.

1-) İlk bölümde
    Michael abisine "sadece görmedim. Üzerime işledim." diyor ve dövmelerini gösteriyor. "Daha yakından bak." diyor. O sırada böyle efekt mefekt derken vücudunda simgeler beliriyor Michael' ın. Fakat dövmesi ile o efekt ile gösterilen haritanın hiçbir alakası yok. Benim anlamadığım bir şey mi var ? Şifresi falan mi var dovmenin?

2-) 3. bölüm
    "Cell Test" adlı bölümde Michael hücre arkadaşını test etmek için sabundan telefon koyuyor o kutulara (elektrik şebekesi galiba). Sabundan telefonu nerden bulmuş? Hapishanede sonuçta?

Not: Sorularım tamamen samimi ve ciddi sorulmuştur. Dizi konularına girip girip mok atan uyuz tiplerden değilim, vurmayın

Up

Aşık oldum diziye yav. Kendimi dizginlemeye çalışıyorum ama duramıyorum. Sürekli izleyesim geliyor. Soundtrackler ayrı bir güzel zaten.

Bu arada bu dizinin finalini film yapmışlar galiba ? Vay anasını diziye bak yav

Edit: İmla

Sınırlı paketle mart ayına yetişirsem iyi. Günceli kaçırmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AF6C3E97 -- 18 Ocak 2016; 19:53:54 >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    çekimler başlıyor, dizi değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Palmer

Selamün Aleyküm..

1-) İlk bölümde

2-) 3. bölüm

Şu an kaçıncı bölümdesin bilmiyorum ama yinede kendimce cevaplıyayım.

Prison Break'de başrol oyuncuları tarafından bir cisim, madde veyahut bir fikir sürekli dillendiriliyorsa o şey ileriki bölümlerde neden sürekli konuşulduğu cevaplanacaktır. Scofield'in Origami yapması vs. gibi.

1. soruna gelirsek; Eğer 10. bölüme kadar izlediysen cevabı zaten bulmuşsundur. Ama yinede söyleyelim. Scofield abisini kaçırmaya giriyor. Ve girdiği mekanda sıkı güvenlikli, iyi aranan bir mekan. İlk bölümde Cpt. Bellick ile olan ilk konuşmasında nasıl yerlerden geçtiğini görmüşsündür. Eğer planları olduğu gibi aktarsaydı daha orada anlaşılacaktı. daha sonra araştırmalarda abisinin burada olduğu anlaşılacak ve kaçma şüphesi nedeniyle belki idamı hızlandırılacaktı. Dediğim gibi ileriki bölümlerde bunu daha iyi gösterecekler. Örneğin neden şeytan dövmesinin olduğu gibi.

2. soruda ise; Sucre'nin ilk bölümde Scofield'e insanları tanıtması ile alakalı aslında. Ne kadar korunaklı bir yer olsada istediğini sokabiliyorsun. Scofield'in içeriye pugnac sokturması gibi. Burada araç geri planda kalıyor. Yani içeriye pugnac'ın nasıl sokulduğu değil ne amaçla kullanıldığı önemli. Senariste sorsak mesela o telefon nasıl içeri girdi diye, Dışarıdan içeriye malzeme sokan adamla anlaştı, verdi parası soktu der. Yada güvenlik Görevlilerinin eğitim sırasında kullandığı telefonu çaldı der. Senarist burada sizi özgür bırakıyor. Sadece ne amaçla kullanıldığını yazıyor.

Genel bir şey daha söylemek gerekirse, diziyi izlerken kendinizi hapishane dizisi yada hapishaneden adam kaçırma dizisi olarak sınırlandırmayın. Dizide en önemli olan olay öldürülen kişinin kim, ne için ve kim tarafından öldürüldüğü. Yani abisini hapisten kaçırdı oldu bittiye getirilebilecek bir senaryo yazılamaz bu diziye. Normal bir cinayet olsa, abisini kaçırır, suçlu iadesi olmayan bir ülkeye kaçar diziyi bitirirsin. Diziyi bitirememenin sebebi ölen kişiyi öldürenlerin bambaşka kişiler olması zaten. Bir çok kişide 3 ve 4. sezonu beğenmiyor o yüzden.

Mesela Kurtlar Vadisi'ni izleyenler Süleyman Çakır ölünce dizi bitti dedi. O kadar mafyaya kaptırdılar ki kendilerini, olay mafyalıktan çıkınca bu cümleyi kullandılar. Halbüki senaristin amacı zaten mafyayı anlatmak değildi. Prison Break'de de asıl anlatılmak istenen kaçırma olayı değildi. Ama o kadar harika yazdılar ve oynadılarki dizinin önüne geçti. Aynı Süleyman Çakır karakteri ve mafya yapısının dizinin önüne geçmesi gibi. Yani beğenen olur olmaz orası ayrı konu. Ama izlerken ön yargılı olmadan izlemende fayda var. 2. sezon bitti 3. sezonu izlerken ya zaten bu sezona kötü dediler diye kafanda soru işareti bırakma. Bir çok kişi 3 ve 4 çok kötü diyor, oysaki ben 4. sezonu acayip beğeniyorum.

Neyse sana iyi izlemeler
  • Prison Break acaba yeni gelecek bölümlerinde neyi konu alıcak? Şuanlık sadece kimlerin rol aldığı biliniyor.
  • RevivaL kullanıcısına yanıt
    kesin değil daha, bu beyazperde haberlerinin alayı yalan dolan ya. her söylentiyi kesin diye yazıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.