Şimdi Ara

prestigo 5120Bt yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar arkadaşlar prestigo 5120Bt diye bi cıhaz aldım NAVIEXTRAS toolbox la güncellemesini yapdım fakat içinde türkiye haritası yok sanırım rota bul dediğimde ülke olarak sadece macarıstan ı verıyor başka ülke seçdırmıyor uyduya bağlanıyor fakar hatita göstermıyor çözüm önerilerinizi beklıyorm tşkkrler......

• Tekrar güncelleme yapın muhtemelen güncelleme esnasında harita silindi.Yada cihaz kutu içeriğinde CD varsa içinde yazılım yedeği olması gerek oradan content klasörünü cihaza atıp tekrar güncelleyin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ilginize tşkkr edrim tekrar güncelleme yapmaya izin vermıyor cıhaz güncel diyor CD içinde content klasörü yok sadec eactivesync ve usermanual bunun içindede dil dosyaları var redr olark
  • quote:

Orijinalden alıntı: lilikum53

selamlar arkadaşlar prestigo 5120Bt diye bi cıhaz aldım NAVIEXTRAS toolbox la güncellemesini yapdım fakat içinde türkiye haritası yok sanırım rota bul dediğimde ülke olarak sadece macarıstan ı verıyor başka ülke seçdırmıyor uyduya bağlanıyor fakar hatita göstermıyor çözüm önerilerinizi beklıyorm tşkkrler......
    Macaristan ne alâkadır ya?

Siz cihazı faturalı olarak Türkiye'den aldınız değil mi? Buna rağmen güncelleme sonrası içerisindeki harita Macaristan olarak değiştiyse burada arıza bir durum var. O cihazda yanılmıyorsam IGO8 My Way ya da Amigo yazılımı var.

Acaba cihazda en başta Macaristan haritası mı vardı hiç dikkat ettiniz mi?
    Yani ilk aldığınızda cihazı açınca Türkiye haritası görünüyor muydu?

Bence; cihazın yanında Next ürünlerindeki gibi CD halinde yazılım yedeği gelmiş ise ve içinde Başarsoft harita falan varsa onu cihazınıza tekrar kopyalayın. Tabi hiç bir işlem yapmadan önce şu anki halini bilgisayarınıza hem açıktn kopyalayarak hem de Naviextras ile yedekleyin. Daha sonra cihazla gelen CD varsa o yazılımı kurup/kopyalayıp tekrar deneyin.

Yok eğer bunlar da derdinize deva olmuyorsa tek yapmanız gereken "üretici firma" ile iletişime geçmek. Çok zor bir olasılık ama şu da olabilir: Cihazınızın PID numarası mı seri numarası mı ne olacak... Naviextras hangi cihaza hangi ülkenin haritası ömür boyu ücretsiz o numaradan bakıp karar veriyor ve size sadece o haritayı ücretsiz veriyor diye biliyorum. Üreticiyle iletişime geçip belki de o numarayı Türkiye olarak işletmeniz gerekebilir. Eğer böyle bir şey ise gerçekten de çok spesifik bir durum.

• cihaz içinde bu dosyalar var
     prestigo 5120Bt  yardım
  • quote:

CD içinde de bu dosyalar var
     prestigo 5120Bt  yardım

Hocam cihaza tamamen boş bir sd kart takarak güncellemeyi denermisiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro cd kart takarak güncelledim 1 gb yada siz bana bağlanıp yapabılırmısnz cıhazınız güncel diyor
  • quote:

cihaz içinde bu dosyalar var
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/535106/cc7d0955-1a44-4560-8542-ea8cfbb4d1b9.png

Şimdi aklıma geldi...

NAVIEXTRAS her cihaza ayrı ayrı güncelleme verirken hangisine hangi ülke haritalarının ücretsiz olacağını cihazların seri numarasından bakıyor da olabilir, bu fotoğraftaki "LICENSE" klasörünün içindeki dosyalara bakıyor da olabilir. Sonuçta Naviextras size Türkiye değil Macaristan haritalarını veriyor. Benim aklıma gelen ilk şey de Naviextras'ta sizin cihaz ya da lisans bilgileriniz Macaristan olarak kayıtlı.

• güncel diyor ve güncelemeye izin vermıyor yedeğını almişim
     prestigo 5120Bt  yardım
  • Cihazınızı güncelleme yapmadan önce tamamen boş sd kart takmanız gerekiyor.SD kartı takıp toolbox ile güncellemeyi deneyin neticeyi de yazarsanız sevinirim
  • quote:

güncel diyor ve güncelemeye izin vermıyor yedeğını almişim
     prestigo 5120Bt  yardım

Cihaza tamamen boş SD kart takarak denedinizmi?
  • micro cd kart tamamen boş ve biçimlendirmişim
  • Cihazdaki license klasörünün içinin ekran görüntüsünü buraya ekleyebilirmisiniz?

Sizin sorununuz için naviextras forumunda boş sd kart önerilmiş ve sorun düzelmiş

https://www.naviextras.com/shop/mvnforum/viewthread?thread=5239
  • quote:

Son bir tavsiye, umarım işe yarar, ama en azından Naviextras'tan tekrardan güncelleme yapmanızı sağlar:

1- Öncelikle cihazınızda yazılımın yer aldığı dahili belleğin yedeğini alın. Hem elle kopyalayarak, hem de Naiextras ile alın ne olur ne olmaz...

2- Yazılım klasöründeki CONTENT alt klasörüne girin. MAP ve POI içerisindeki "Turkey...." ile başlayan veya şu an büyük olasılıkla "HUNGARY...." diye başlayan iki dosyayı silin.

3- Naviextras ile cihaza bağlanıp tekrar güncelleme deneyin. Yine Macaristan güncellemeleri gelirse o zaman üreticiyle iletişime geçin, hata verirse yedek dosyaları cihazdaki dosyaların üzerine yazdırın.
    Az önce baktım, işin kötü yanı Türkiye'deki tek destek noktaları İSTANBUL'da!

• dosya bu
     prestigo 5120Bt  yardım
  • Hocam önce lisans klasörünü komple pc ye kopyala yapıştırla yedek alın. bu yedek önemli:) sonrasında asbis_amigo_pna dosyası hariç diğerlerini silin.Sonra content/map kalsörünü pc ye yedek alıp içindekileri silip cihazı tekrar güncellemek için bağlayın hocam bakalım nediyecek ama sakın yedek almayı unutmayın.ayrıca pm attım
  • quote:

Bu arada yukarıda bahsettiğim işlemleri adım adım yapıp MAP klasöründeki "Hungary_xyz.FBL" ve POI klasöründeki "Hungary_xyz.POI" dosyalarını silin ve tekrar güncelleme yapmayı deneyin. "Hungary" yerinde "Turkey" yazıyorsa onları da silin ve tekrar güncelleme deneyin hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.