Şimdi Ara

Praktıca luxmedia 7403 dijital fotograf makinası aldım özellikleri ve incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Praktıca luxmedia 7403 dijital fotograf makinası aldım butun makınalara baktıktan sonra bunda karar kıldım makına alman malı bunu secmemdekı etken ozellıklerı oldu fıyata gore guzel ve performansta ona gore guzel tabıkı
    ozellıklerı assagıda ama belırgın bır kac ozellıgını buraya yazayım 3'' tft ekranı var 2gb sd kart ıle 720*480çözunurlukte (dvd formatında) 1,5 saat kayıt imkanı mp3-mp4 oynatıcı

2gb sd kart+tasıma cantası+kulaklıkk hedıyelı 296 ytl ye aldım
    resımlerınıde en kısa zamanda eklıyecegım

.
    .LUXMEDIA 7403Ü r ü n Ö z e l l i ğ iMakine Tipi 7,2 Mega Piksel Dijital Kamera, 3x optikl (gizli tip!), 5x Dijital zoom,
    3,0" LTPS-TFT-renkli ekran (köşegen: ca. 7,5 cm), Metal gövde, NP-40-Li-iyon-pil,
    Yüz algılama, Süpermakro (1 cm), 32 MB dahili hafıza -SD/MM Kart ile genişletilebilir,
    sesli video kaydı, Fotoğraf sabitleme yardımcısı MP3 ve video çalma (Portable Media Player), PictBridge uyumlu

Objektif Zoom objektifi (gizli tip) 3,5-4,5 / 6,3-18,9 mm (eşdeğeri: 37-113 mm)
    Zoom 3x Optik ve 5x Dijital

Odaklama Oto Odaklama Sistemi
    Odaklama Aralığı Standart: 0,4 m - sonsuz., Makro: 1 cm

Fotoğraf Algılayıcısı 7,41 Mega Piksel (etkin 7,2) ile 1/2,5" CCD Algılayıcı
    Çözünürlük 9.0M]: 3456x2592 interpolasyon, (7M) 3072x2304, (6M):2816x2112, (5M): 2560 x1920, (4M): 2304 x1728, (2M): 1600X1200

Renk Derinliği 24 bit
    Asa Duyarlılığı Oto, ISO 100, 200, 400, 800
    Fotoğraf Efekt Modu Siyah/Beyaz, Normal, Sepya, Negatif
    Keskinlik Yumuşak, Normal, Canlı
    Çekim Modu Fotoğraf, Sahne Modu 12 Adet, Sesli Video Kayıt
    Netleme Odağı Çoklu ve Spot
    Beyaz Ayarı Oto ve 6 Manüel Mod
    Perde Tipi, Hızı Mekanik ve Elektronik, 2 - 1/2000 Sn., Gece modu: 8 Sn.-1/2000

Flaş Oto, Oto Kırmızı Göz İndirgeme İle, Tam Yavaş Senkronize.,Flaşkapalı,
    Flaş Aralığı: 0,2 - 3,0 m

Poz Ayarı Oto, Manüel Ödün: -2,0EV bis +2,0EV in 0, 5 EV Adım

Zamanlayıcı 2 ve 10 Sn. Gecikme, Çift Salma
    Monitör 3,0" TFT-Renkli Ekran (230k Piksel), Köşegen: ca. 7,5 cm

Video Modu Sesli MPEG-4 AVI, (320x240 ve 640x480 15 ve 30 pps ile)

Tv Fonksiyon TV üzerinden Fotoğraf izleme, NTSC ve PAL
    Ayaklık 1/4

Ekstra Özellikler PictBridge Uyumlu, Düzenleme Özelliği (Kırpma, Döndürme) MP3- ve Video Çalma, Dahili Mikrofon ve Hoparlör
    Arayüz USB (Vers. 2.0), TV-out (PAL, NTSC), kulaklık

Hafıza 32 MB Dahili, SD ve MM Kart ile Genişletilebilir
    Dosya Biçimi JPEG, DCF1.1, EXIF 2.2,DPOF1.2
    Enerji NP40 Li-iyon Pil
    Ölçüler 97 x 61 x 18,5 mm
    Ağırlık 114g (Pilsiz)

Ekipman USB-Kablosu, Video-Kablosu, Sürücü ve Yazılım İçeren CD, Kılıf, Kulaklık, Kordon, NP-40-Li-Iyon-Pil ve Şarj Cihazı
    Sistem Uyumu Windows 98 / SE / ME / 2000 / XP

• Selamlar! Aynı makineden ben de alma arifesindeyim. Nasıl makineden memnun musunuz? Özellikle video çekimleri nasıl? Bir de fiyatı bana çok uygun geldi. Nereden aldığınızı öğrenebilir miyim? İnternette araştırdığımda daha yüksek rakamlarla karşılaştım.
    quote:

Orjinalden alıntı: haylaz74

Praktıca luxmedia 7403 dijital fotograf makinası aldım butun makınalara baktıktan sonra bunda karar kıldım makına alman malı bunu secmemdekı etken ozellıklerı oldu fıyata gore guzel ve performansta ona gore guzel tabıkı
    ozellıklerı assagıda ama belırgın bır kac ozellıgını buraya yazayım 3'' tft ekranı var 2gb sd kart ıle 720*480çözunurlukte (dvd formatında) 1,5 saat kayıt imkanı mp3-mp4 oynatıcı

2gb sd kart+tasıma cantası+kulaklıkk hedıyelı 296 ytl ye aldım
    resımlerınıde en kısa zamanda eklıyecegım

/>

.
    .LUXMEDIA 7403Ü r ü n Ö z e l l i ğ iMakine Tipi 7,2 Mega Piksel Dijital Kamera, 3x optikl (gizli tip!), 5x Dijital zoom,
    3,0" LTPS-TFT-renkli ekran (köşegen: ca. 7,5 cm), Metal gövde, NP-40-Li-iyon-pil,
    Yüz algılama, Süpermakro (1 cm), 32 MB dahili hafıza -SD/MM Kart ile genişletilebilir,
    sesli video kaydı, Fotoğraf sabitleme yardımcısı MP3 ve video çalma (Portable Media Player), PictBridge uyumlu

Objektif Zoom objektifi (gizli tip) 3,5-4,5 / 6,3-18,9 mm (eşdeğeri: 37-113 mm)
    Zoom 3x Optik ve 5x Dijital

Odaklama Oto Odaklama Sistemi
    Odaklama Aralığı Standart: 0,4 m - sonsuz., Makro: 1 cm

Fotoğraf Algılayıcısı 7,41 Mega Piksel (etkin 7,2) ile 1/2,5" CCD Algılayıcı
    Çözünürlük 9.0M]: 3456x2592 interpolasyon, (7M) 3072x2304, (6M):2816x2112, (5M): 2560 x1920, (4M): 2304 x1728, (2M): 1600X1200

Renk Derinliği 24 bit
    Asa Duyarlılığı Oto, ISO 100, 200, 400, 800
    Fotoğraf Efekt Modu Siyah/Beyaz, Normal, Sepya, Negatif
    Keskinlik Yumuşak, Normal, Canlı
    Çekim Modu Fotoğraf, Sahne Modu 12 Adet, Sesli Video Kayıt
    Netleme Odağı Çoklu ve Spot
    Beyaz Ayarı Oto ve 6 Manüel Mod
    Perde Tipi, Hızı Mekanik ve Elektronik, 2 - 1/2000 Sn., Gece modu: 8 Sn.-1/2000

Flaş Oto, Oto Kırmızı Göz İndirgeme İle, Tam Yavaş Senkronize.,Flaşkapalı,
    Flaş Aralığı: 0,2 - 3,0 m

Poz Ayarı Oto, Manüel Ödün: -2,0EV bis +2,0EV in 0, 5 EV Adım

Zamanlayıcı 2 ve 10 Sn. Gecikme, Çift Salma
    Monitör 3,0" TFT-Renkli Ekran (230k Piksel), Köşegen: ca. 7,5 cm

Video Modu Sesli MPEG-4 AVI, (320x240 ve 640x480 15 ve 30 pps ile)

Tv Fonksiyon TV üzerinden Fotoğraf izleme, NTSC ve PAL
    Ayaklık 1/4

Ekstra Özellikler PictBridge Uyumlu, Düzenleme Özelliği (Kırpma, Döndürme) MP3- ve Video Çalma, Dahili Mikrofon ve Hoparlör
    Arayüz USB (Vers. 2.0), TV-out (PAL, NTSC), kulaklık

Hafıza 32 MB Dahili, SD ve MM Kart ile Genişletilebilir
    Dosya Biçimi JPEG, DCF1.1, EXIF 2.2,DPOF1.2
    Enerji NP40 Li-iyon Pil
    Ölçüler 97 x 61 x 18,5 mm
    Ağırlık 114g (Pilsiz)

Ekipman USB-Kablosu, Video-Kablosu, Sürücü ve Yazılım İçeren CD, Kılıf, Kulaklık, Kordon, NP-40-Li-Iyon-Pil ve Şarj Cihazı
    Sistem Uyumu Windows 98 / SE / ME / 2000 / XP

• Arkadaşım foruma takılmıyosun herhalde uzun zamandır...
  • kusura bakma gec cevap yazdıgım ıcın ıstanbul dısındaydım
    makınaya gelınce ben memnunum gece cekımı olsun makro olsun zoom olsun gayet guzel cekıyor hareketlı goruntu cekımlerıde guzel vıdeo ya gelınce dvd formatında cekım yapabılıyorsun 720*480 bu suan hıc bır makınede yok dıe bılıyorum ve ozellıkle ekranı genıs ve gayet guzel ayrıca mp3 dınleyıp cd sınden cıkan convert programıyla cevırıp attıgın fılmlerı seyredebılıyorsun baska merak ettıgın bısey olursa sorabılırsın urunu umranıye tedasın karsısındakı nt magazasından aldım bırde mecıdıyekoyde var subesı.
  • Fotoğraf ekleyinde,biz karar verelim güzel olduğuna.Güzel çekiyor demek boş söylemdir.
  • ben memnunum dedım zaten cekımınden kendı sahsı fıkrım dolayısıyla, fotografları en kısa zamanda ekleyecegım işlerimden dolayı bu ara yogunum da

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

Fotoğraf ekleyinde,biz karar verelim güzel olduğuna.Güzel çekiyor demek boş söylemdir.
  • ilk aldıgımda cektıgım resımlerden bırını eklıyeyım yenı resımlerıde daha sonra eklerım
    7mp le cekıldı
     Praktıca luxmedia 7403 dijital fotograf makinası aldım özellikleri ve incelemesi
  • 7mp ye ,tarih atabiliyormu bu ? Bilinen tarih atama modu kartpostal modu buda 2mp dir.Sakın 2mp de çekmiş olmayasın
    Bu fotonun 7 mp lik orjinaliniwww.dosya.cc ye yüklersen daha iyi olur

Edit: 7mp yada 9mp de fotoda tarih eklediğinisöyledin ,daha da önemlisi fotonun 7mpde çekildiğini iddia ettin ama gerçekte 2mp de çektiğin böylece ispatlanmış oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 9 Haziran 2008; 17:45:25 >

• bu makına 7 mp de tarıh atıyor hatta 9mp lede cektıgınde tarıh atabılıyor makına alaycı tavırda konusmaya gerek yok lutfen .

3072*2304(7mp le) cekıldı bu fotograf

quote:

7mp ye ,tarih atabiliyormu bu ? Bilinen tarih atama modu kartpostal modu buda 2mp dir.Sakın 2mp de çekmiş olmayasın
    Bu fotonun /mp lik orjinalini dosya.cc ye yüklersen daha iyi olur

• orjınal resım dosya.cc nasıl yuklenıyor anlatırsan sevınırım ole yukleyeyım tekrar.
  • www.dosya.cc ye girip ,gözattan fotoyu bulup,yükle butonuna basman yeterlidir
  • tesekkur ederım aksam eklerım fotoyu tekrar
  • Arkadaşım ilgine ve yorumlarına çok teşekkürler... Valla çok iyi fiyata almışsın. Ben 350 YTL 5 taksite aldım pazarlıkla. Bir pazarlama şirketinden aldım. İstanbul'da otursaydım senin söylediğin adresten alırdım. Ama maalesef Denizli'deyim. Acaba orası posta ödemeli satış yapar mı ki... 2GB hafıza kartı vardı değil mi?
    quote:

tesekkur ederım aksam eklerım fotoyu tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realmusician -- 6 Haziran 2008; 13:20:29 >
  • Arkadaşım bu dosya.cc'ye yüklediğimiz dosyaları başkası nasıl indirebilir?
    quote:

www.dosya.cc ye girip ,gözattan fotoyu bulup,yükle butonuna basman yeterlidir
  • 2gb hafıza kartı hedıyelı ıcınden cantasıda cıkıyor

quote:

Orjinalden alıntı: realmusician

Arkadaşım ilgine ve yorumlarına çok teşekkürler... Valla çok iyi fiyata almışsın. Ben 350 YTL 5 taksite aldım pazarlıkla. Bir pazarlama şirketinden aldım. İstanbul'da otursaydım senin söylediğin adresten alırdım. Ama maalesef Denizli'deyim. Acaba orası posta ödemeli satış yapar mı ki... 2GB hafıza kartı vardı değil mi?
    quote:

tesekkur ederım aksam eklerım fotoyu tekrar

• gule gule kullan arkadaşım makınayla ılgılı bı sorun olursa yanıtlamaya calısırım
  • Teşekkür ederim arkadaşım takıldığım yerlerde seni rahatsız ederim artık. Ama senin aldığın fiyata göre benimki biraz kazık gibi geldi.
    quote:

gule gule kullan arkadaşım makınayla ılgılı bı sorun olursa yanıtlamaya calısırım
  • Selam makinem dün geldi. Gerçekten çok güzel menü Türkçe seçebiliyosun. Çekimleri zoomu çok iyi görüntü kalitesi de güzel. Fotoğraf çekerken düğmeye basıp yeşil ışık yanınca mı çekmen gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realmusician -- 9 Haziran 2008; 16:56:43 >
  • otomatık odaklama yapmak ıcın basılı beklıyosun okendı zomluyyor yoksa dırek cekebılırsın ısık beklemene gerek yok
  • kardeş videonu bekliyorummm 720*480 formatında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.