Şimdi Ara

Powerstrip programı ile LCD TV yi laptop'a 1366x768 tanıtmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba 32c3500 LCD Tv'nin 1366x768 olan çözünürlüğü laptop tarafından tanınmadı. Grafik ayarlarında da bu çözünürlük yok. Ekran kartına bunu tanıtmak gerekiyor. En basit yöntem olarak powerstrip programını buldum.

http://www.entechtaiwan.com/files/pstrip.exe adresinden programı indirin (1 Mb).
    Programı kurduktan sonra ilk çalıştırışta yeni adapter buldum diyor, Tamam deyin, programı system tray'e küçültün. Küçülmüyorsa programdan çıkın tekrar çalıştırın küçülüyor.
    Sistem traydaki powerstrip iconuna sağ tıklayıp Display Profiles->Configure seçin.
     Powerstrip programı ile  LCD TV yi laptop'a 1366x768 tanıtmak

Gelen ekranda Advanced Timing Options seçin.

Oradan Custom Resolutions seçin

Soldaki listbox'ta 1366x768 LCD hazır konfigurasyon var.

Onu seçince Add New resolution butonuna basın. Tamamdır. Eğer görüntü tam oturmadıysa veya hafif bulanklık varsa bir önceki "Advanced Timing Options" ekranından ince ayar yapabilirsiniz.

• Dostum..program bende sonuç vermedi. Benim notebook 4:3 ekran. Acaba seninki 16:9 geniş ekran mı? Çünkü bir türlü ben 1366*768 gibi geniş ekran seçenklerinden birini seçtiğimde, add new reselution'dan sonra reset veya continue seçeneklerinden hangisini seçersem seçeyim sabit 1024*768 de kalıyor. Bir ihtimal olarak notebook'un ekran kartının 4:3 olmayan bir seçeneği desteklemediği geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 22 Ocak 2008; 23:33:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Dostum..program bende sonuç vermedi. Benim notebook 4:3 ekran. Acaba seninki 16:9 geniş ekran mı? Çünkü bir türlü ben 1366*768 gibi geniş ekran seçenklerinden birini seçtiğimde, add new reselution'dan sonra reset veya continue seçeneklerinden hangisini seçersem seçeyim sabit 1024*768 de kalıyor. Bir ihtimal olarak notebook'un ekran kartının 4:3 olmayan bir seçeneği desteklemediği geldi.

aynı sorun bende de var birtürlü 1366x768 olmuyor hep kendi çözünürlüğü olan 1280x768 oluyor üstelik benim ekran 16:9 sizler nasıl yapıyorsunuz?
  • Valla ben yaptım tak oturdu yerine, belki laptopun ekran kartından oluyordur benimki nvidia 7300 go. Bunu yapmadan önce görüntüyü harici monitöre çevirmek gerekiyor.
  • Herhalde ekran kartı desteklemediği için olabilir. Benim Laptop DELL 1520. Ekran kartı GeForce 8600 GT olmasına rağmen 1024x768'den daha yüksek çözünürlük alamadım. Halbuseki Tv 1360x768'i destekliyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: sunclub79

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Dostum..program bende sonuç vermedi. Benim notebook 4:3 ekran. Acaba seninki 16:9 geniş ekran mı? Çünkü bir türlü ben 1366*768 gibi geniş ekran seçenklerinden birini seçtiğimde, add new reselution'dan sonra reset veya continue seçeneklerinden hangisini seçersem seçeyim sabit 1024*768 de kalıyor. Bir ihtimal olarak notebook'un ekran kartının 4:3 olmayan bir seçeneği desteklemediği geldi.

aynı sorun bende de var birtürlü 1366x768 olmuyor hep kendi çözünürlüğü olan 1280x768 oluyor üstelik benim ekran 16:9 sizler nasıl yapıyorsunuz?

• vendede aynı ekran kartı var,vga -vga baglantı yaptıgımda bilg lcd yi anolog olarak algoılıyor
    sendede boylemii,sendemi vga dan bagladın
    quote:

Orjinalden alıntı: massey1

Valla ben yaptım tak oturdu yerine, belki laptopun ekran kartından oluyordur benimki nvidia 7300 go. Bunu yapmadan önce görüntüyü harici monitöre çevirmek gerekiyor.
  • quote:

vendede aynı ekran kartı var,vga -vga baglantı yaptıgımda bilg lcd yi anolog olarak algoılıyor
    sendede boylemii,sendemi vga dan bagladın

Evet VGA-VGA bağlantı yaptım
  • Sn. massey1

Benim laptop ekran kartıda nvidia 7200 yazmış olduğunuz işlemleri teker teker yaptım (benim tv pioneer 4280xa)

Masaüstünde özelliklere tıklayıp ekran çözünürlüğüne baktığım zaman yine max 1280x800 görünüyor atladığım biryermi var acaba?
  • Bu progran ve konu hakkında 1:1 Pixelmapping adlı bir konu vardı. Ben oradan gerekli bilgileri almıştım. Forumda aratırsanız bulursunuz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.