Şimdi Ara

PowerColor Radeon HD 5770 (V2) modelini duyurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
5.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 128 bit'e o kadar para verilmez derken, mevcut GDDR5 bellek hızları söz konusuyken verilmez demek istiyorlar.
    Kartın bellek bant genişliğini kısıtlarsan başarımı belirlemede önemli bir rol oynamaya başlayacağı ve mevcut durumda 4870'in gerisinde kalmasının sorumlusu bu olduğu için, gayet de doğru söylüyorlar.
    5770 atıyorum 6 GHz bellek kullanıyor olsaydı öyle bir şey söylemezlerdi.

Başa "bu bellek hızlarında" yazmadılar diye bu kadar tartışmaya gerek yok. O kadarını da siz anlayacaksınız. Yok siz anlıyorsunuz ama başkalarının anlamaması konusunda kaygınız varsa, o zaman "açıklayayım, şöyle demek istemiş" diye bir not düşersiniz (ki böyle yaptığınızda, alıntı yaptığınız adam gerçekten "bitçi"yse doğruyu kibarca söylemiş olursunuz kendisine). Doğrudan "bitçi" gibi yakıştırmalarla tartışma yaratmak anlamsız.

quote:

veriyolu genişliğinin nasıl hesaplandığını...

Veriyolu genişliği zaten "bit"'le ifade edilen oluyor. Senin diyeceğin bant genişliğiydi sanırım.

quote:

önceki nesil radeonlar HD vidolar için hızlandırma yapamıyor muydu?

Yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 4 Kasım 2009; 5:17:50 >

• Aslında tek fark, 64bit yani bir seferde 8 bayt'ı tek seferde aktarabilen bellek denetçilerinden 2 modül bulunması 128bit denen alt-orta segment kartlarında. Daha üst modellerde,256 bit, 4 modül var bu bellek denetçilerinden.
    Şimdi isteyen Ati cimri desin
  • Arkadashlar burda bi yanlish anlashilma var qaliba. Gidipte HD5770-i ilk cikishindaki HD4770-le qiyaslamayiniz lutfen. HD4770 mudhish bi kartdi ilk ciktiginda neden? Cunki HD4800 serisinde ilk 40 nm kartdi ve GPU-su gucluydu hatta OC-le kart ucuyodu. Crossfire-de en iyi f/p kartdi. Ama HD5770 sadece HD5800 serisinin zayiflatilmishi yani HD4770 gibi verebilecegi uzellik yok. Bence karti 35 nm yapsaydilar belki. ama ben sahsen derim ki bu karti alicagima gidip de HF5850 alirim.

Fermi buyuk ihtimalle ish dunyasi ici cikicak. Tabi oyun pazari da unutulmayacaq ama uzuntuyle soylemeliyim ki fiyati hic de uyqun olucaga benzemiyo. Ama bence teknolojiye yeni bir nefes getirecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agent_777

Arkadashlar burda bi yanlish anlashilma var qaliba. Gidipte HD5770-i ilk cikishindaki HD4770-le qiyaslamayiniz lutfen. HD4770 mudhish bi kartdi ilk ciktiginda neden? Cunki HD4800 serisinde ilk 40 nm kartdi ve GPU-su gucluydu hatta OC-le kart ucuyodu. Crossfire-de en iyi f/p kartdi. Ama HD5770 sadece HD5800 serisinin zayiflatilmishi yani HD4770 gibi verebilecegi uzellik yok. Bence karti 35 nm yapsaydilar belki. ama ben sahsen derim ki bu karti alicagima gidip de HF5850 alirim.

Fermi buyuk ihtimalle ish dunyasi ici cikicak. Tabi oyun pazari da unutulmayacaq ama uzuntuyle soylemeliyim ki fiyati hic de uyqun olucaga benzemiyo. Ama bence teknolojiye yeni bir nefes getirecek

Can you speak Türkçe ?
  • quote:

Arkadashlar burda bi yanlish anlashilma var qaliba. Gidipte HD5770-i ilk cikishindaki HD4770-le qiyaslamayiniz lutfen. HD4770 mudhish bi kartdi ilk ciktiginda neden? Cunki HD4800 serisinde ilk 40 nm kartdi ve GPU-su gucluydu hatta OC-le kart ucuyodu. Crossfire-de en iyi f/p kartdi. Ama HD5770 sadece HD5800 serisinin zayiflatilmishi yani HD4770 gibi verebilecegi uzellik yok. Bence karti 35 nm yapsaydilar belki. ama ben sahsen derim ki bu karti alicagima gidip de HF5850 alirim.

şef, yazılarında türkçe krakterleri bilerek mi kullanmıyorsun ?
    bence kullanmayı denemelisin.
  • Bunca tartışmadan sonra donanımhaner,bizleri bitler ve pireler hakkında aydınlatırlar umarım.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Can you speak Türkçe ?

quote:

Orijinalden alıntı: tbederli

şef, yazılarında türkçe krakterleri bilerek mi kullanmıyorsun ?
    bence kullanmayı denemelisin.

arkadaş Azeri
    bahsettimiz Türkçe aynı Türkçe olmayabilir
  • Azerilikle ne alakası var ? Facebookta Türkçe yi ingilizceye çevirmeye çalışan emo lar gibi konuşmuş resmen.
    Lütfen Türkçe harf ve karakterler kullanın.
  • evet yazılarınızda lütfen türkçe karakterleri doğru dürüst kullanın...türkçeyi thurqclsttirmeyin

geçende kuzenimin ısrarıyla twitter tr denen saçmalığa girdim andaval herifler türkçe katliamı yapıyorlardı ''ulen adam gibi türkçe karakterleri kullanarak yazın dedim'' demez olaydım hemen sildim hesabı millet kızlara asılmaktan başka bi geyikleri yok andaval herifler

konuyu dağıttım kusra bakmayın bu mevzuudan dolayı bu forumu seviyorum pek çok kişi kendini bilen saygı çerçevesi içerisinde tartışmayı biliyorlar ve adam gibi türkçe yazışıyorlar (istisnalara kaideyi bozmaz tabii ki) ah bide reklam yapan fakeler de yok olsa süper olacak

• quote:

Sehn öhnche törkche Quonushmassini öğreen de ondahn soonra beez chevahp veryreez sun'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 4 Kasım 2009; 10:34:24 >

• şu anda alınacak kartlar listesinde olmaması gereken bi kart.
  • bazı arkadaşların anlamadığı bişey var
    bi insan "isterse V5 çıkartsınlar 128 bit karta 320-350 tl verilmez " dediğinde bu işten anlamayan biri bu yazıyı gördüğünde ne düşünür sizce.ben söyliyim 256 bit olan her kart 128 bit olan her karttan iyidir.peki durum böyle midir tabiki değildir. ha o zaman cümleleri yazarken daha dikkatli yazalım.128bit bu kartı sınırlamış 256 bit olsa çok daha iyi performans verirdi demek veya bu kartın performansı parasını haketmiyor demek başka şey "128 bit karta 320-350 tl verilmez" başka ve yanlış birşey.zamanındaki mb olayına çevirdiniz bu bit olayını da.adam ilk mesajında direk 128bitse yaramaz deyip kestirip atıyo yani saçmalıyo.performansı hakkında bi yorum yok direk bitine yorum yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 4 Kasım 2009; 13:13:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vespasianus

quote:

veriyolu genişliğinin nasıl hesaplandığını...

Veriyolu genişliği zaten "bit"'le ifade edilen oluyor. Senin diyeceğin bant genişliğiydi sanırım.

bandwidth ingilizcesi....band : veriyolu
    width : genişlik

türkçesi de veriyolu genişliği oluyor aynı şeyıi kastediyoruz

veriyolu genişliği kabaca bit kavramının bellek hızı ile çarpımıdır..sadece bit denilen kısım değildir

bu arada 64bit 4000mhz
    128bit 2000mhz
    256bit 1000mhz
    512bit 500mhz

bunların hepsi aynı bellek performansı sunar..128bit kötüymüş diyip kestirip atmayın bilmeyen arkadaşları da yanlış bilgilendirmiş olursunuz...!!!

• Tıpkı cep telefonu üreticilerinin ve compact fotoğraf makine üreticilerinin megapixel pompalaması gibi olmuş bu bit hikayesi. Cahillik başa bela....
  • quote:

Orijinalden alıntı: red a!ert

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

isterse V5 çıkartsınlar 128 bit karta 320-350 tl verilmez

veriyolu genişliğinin nasıl hesaplandığını ne manaya geldiğini öğrenin sonra gelin yine yazın bu konuya isterseniz

sendenmi öğrenecem veriyolunu ah birde bilsen senin gibi cahiller bu karta bu parayı verir

PowerColor Radeon HD 5770 (V2) ......daha ucuza satılıyor
    GIGABYTE VGA 896MB GF 260 GTX TVO DVI GDDR3 (GV-N26OC-896I)
    http://www.deveyuku.com/bilgisayar-bilesenleri-c/ekran-kartlari-c/pci-ex-ekran-kartlari-c/gigabyte-vga-896mb-gf-260-gtx-tvo-dvi-gddr3.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 4 Kasım 2009; 16:03:09 >

• Valla girip bayi alış fiyatlarıma baktım. nVidia ya o kadar pahalı deniyor ama şu an 325 TL civarı en alınası kart GTX260

Ama üzerine bi 15$ daha eklenerek VTX in 4890 ı da alınabilir yani. Tercih meselesi.

Yalnız 128bit karta şu kadar verilmez ibaresi yanlış bence. Eğer atıyorum 128bit kart 300tl ise ve o fiyat aralığında mesela 370 tl ye kadar daha iyi bir kart yoksa verilir. Ama yukarıda yazdığım gibi aynı fiyata hatta birkaç $ daha ucuza GTX260 gibi şahane bir kart varsa kesinlikle verilmez.

Teknolojisi daha yüksek kabul ediyorum. Ama Ati'nin 5850 haricinde 5000 serisini ben başarılı bulmuyorum.

Çünkü hayvan gibi hızlı kart yapıyorsun. Ama 256bit ile sınırlandırıyorsun. Kartı overclock ediyorsun performans artmıyor neredeyse. O derece yani. 384 bit olsaydı tam olurdu.

Ya 5770 e ne demeli. Yeni ve verimli bir mimari yapıyorsun. DX11 de destekliyor. Herşey buraya kadar güzel.
    Ama kart 128bit ile sınırlandırılmış. E tamam o da ram hızı ile aşıldı diyelim. Bu sefer de 800 Stream Processor.
    Haydaa. Olmadı. 5$ daha ucuza GTX260 var yahu. Bir dee nVidia'nın eski kartlarının fiyatlarını düşürmesi gerekiyor diyorlar. Ne gerek var. Hâlâ canavar gibi.

Bence şu an en başarılı kart 5850. Bana deseler 5850 alabilirsin alırım. Alamıyorsan hangisini alırsın derseler GTX275 derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 5 Kasım 2009; 0:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

olta mı komik insan seni cahil gibi yazılar yazmayın .senin zoruna giden ne onu anlamadım ya yoksa sende mi bitçilerdensin9600gt de 256bit sen bence onu alırsın. nası olsa 5750 ve 5770 128bit[

Sulo61 sen illa ki bir cümleyi yanlış anlama çekmeye çalışıyorsun bilmem farkındamısın,yaptığın yorumların geneli illaki karşıdakine bir laf dokundurmak olacak.Bu bellek hızlarında 128bit için o karta para verilmez,kimse de bunun için bitçi mitçi falan olmaz.Madem çok öneriyorsun sen al bu kartlardan birini kullan güle güle.

• bu teknoloji hakkında kimsenin birşey bildiği yok herkes atıp tutuyor.
  • @stradosphere
    ben mi yanlış tarafa çekiyorum yoksa sen mi?kartı kim önerdi?şuanda bu kart fiyatını haketmiyor dedim heryerde en az 50-60 lira indirim olması lazım. ama bunu anlatmak için 128 bit kart alınmaz demiyorum kimseye cümleleri doğru seçin burayı bilinçsiz kullanıcılar da okuyor.bu kart bi indirimle 250 liraya satılsa trde 128 bit alınmaz mı diyeceksin gene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalForce

bu teknoloji hakkında kimsenin birşey bildiği yok herkes atıp tutuyor.

Puhahahahahaah.

11 yıldır profesyonel olarak ilgileniyorum. Birşey bilmiyorum.

O zaman biliyorsan anlat da öğrensin herkes.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.