Şimdi Ara

Power tuşuna ilk basışta PC açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bundan birkaç gün önce 3 gb olan rami Windows un 1 gb olarak görmesiyle sorunum başladı.Önce kasayı açıp ramlerin yerlerini değiştirdim yine aynı sorun daha sonra 1 gb lık olan rami taktım tek olarak ve pc çalıştı.Bilgisayarcıya göstereyim dedim işi garantiye almak için.Orada ramleri ve slotları denedik slot bozuk çıktı.2 gb lığı tek olarak kullandım.Yılbaşı gecesi arkadaşla oynadıktan sonra gece 02.00 sularında yeni aldığım Max Payne 3 ü indireyim dedim sabah bir baktım ki pc saat 3.00 da donmuş sabaha kadar kalmış öyle sonra reset atayım dedim ve kasanın yeşil ışığı açıldı normalde kırmızı ışıkla birlikte yanardı ve ekrana görüntü gelmedi açıtım kasayı uğraş uğraş ramleri çıkarıp taktım yerlerini değiştirdim ama zaten slot bozuktu sata kablolarını çıkarıp taktım herneyse olmadı yine.Birkaç saat sonra hadi şansımı deneyeyim dedim ve pc açıldı ram kullanımı açılır açılmaz %90 dı düşündüm sorun PSU da olabilir slota da yeterli güç gelmediği için bozulmuş oalabilir dedim ve kapatıp açtım ama pc açılıp kapandı sorun haal devam ediyor 2 3 kez absınca geliyor yada gidiyor bunu yazarken bile kasıyor kusra bakmayın acil yardımlarınızı bekliyorum.

• Ana kartın kasadan gelen power switch kablosuna filan bakın Orda bir sorun olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu bende yaşıyorum sırf anakart arızlaı diye gittim beğenmedim ud3p ile değiştirdim yok arkadaş sorunu çözmedi.Ram leri söktüm yine aynı power elektiriği basmıyor illa bi 5 dakika bekletiyor
    geriye tek psu değiştirmek kaldı
  • evokartal kullanıcısına yanıt
    Sağol deneyeceğim.
  • Hocam 2009 dan beri kullandığım frisby kasayla birlikte gelen 300w psu kullanıyorum anlayamadım sorunu oyunu yüklerken bile hemen hemen 2 saate bir donarak 27 gb lık oyunu indirdim bende değiştirmeyi düşünüyorum
  • Crewice kullanıcısına yanıt
    Rica ederim sorunu çözülebilirseniz ve mesaj olarak atarsanız sorun yaşayan arkadaşlara da kaynak olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.