Şimdi Ara

Power Sıkıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kendime yeni bir oyun kasası yaptım.
    İşlemci: AMD 8350
    Anakart: Gigabyte fxa 990 ud5
    Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit (OC Açık)
    Ram : 2 Adet CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz
    Fan :1 Adet 20 lik, 4 Adet 14 lük fan
    HDD :120+500
    SSD :90
    yazmadığım 2-3 adet ışıklandırma,sürücü,wireless kart,Tv kartı var kasa üzerinde.

Şimdi sıkıntım Aerocool Mechatron Black kasamla beraber gelen Akasa marka High Power 600W psu geldi.Crysis 3 oyununda full ayarlarda oynarken kasadan uzun bip sesi geliyor.Tahminim psu yetersiz geliyor gibi ama emin değilim.

Ricam bu işten anlayan arkadaşlardan bu sisteme bu marka psu yeterlimi.sıkıntı ondan kaynaklanıyor olabilirmi.Normal kullanımda sıkıntı yok.

Şimdiden teşekkür ederim.

• kullandığın donanımların güç tüketimine ve ek ekipmanlara bakılırsa kanaatim en azından 750 watt lık power supply almandır.özellikle oyunlarda ki üstelik crysis gib donanımı sömüren bir oyunda işlemci ve ekran kartının enerji tüketimi üst noktalara çıkıyor.
  • Bip sesi sabit mi? Değilse kaç defa ötüyor söyleyebilir misin?
  • reset atana kadar, sürekli ötüyor. bilgisayarda donma falanda olmuyor.
  • Normalde psu diyeceğim ancak;

1 uzun: Bellek Problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatası

2 Bip: Bellek parite devre hatası

3 Bip: 64"base" RAM hatası

4 Bip: Sistem saati hatası

5 Bip: İşlemci hatası

6 Bip: Klavye denetçisi hatası

7 Bip: İşlemci ya da anakart hatası

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası

9 Bip: BIOS yongası hatası

10 Bip: CMOS Hatası

11 Bip: Önbellek Hatası

alıntıdır.

• Anakart hataya dusmuyor olabilir. Sıkıntının nedeni buyuk ihtimal ekran kartinin asiri zorlanmasida olabilir. Kullanim klavuzunda ses gelmesinin nedenleri yazili olmasi lazim.

Daha dusuk bir ekran karti ile sistemi zorlamani sesin kesin olarak ekran kartindan geldiginden emin olman gerekmekte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ormancı51

Slm Ark.

Kendime yeni bir oyun kasası yaptım.
    İşlemci: AMD 8350
    Anakart: Gigabyte fxa 990 ud5
    Ekran Kartı: SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit (OC Açık)
    Ram : 2 Adet CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz
    Fan :1 Adet 20 lik, 4 Adet 14 lük fan
    HDD :120+500
    SSD :90
    yazmadığım 2-3 adet ışıklandırma,sürücü,wireless kart,Tv kartı var kasa üzerinde.

Şimdi sıkıntım Aerocool Mechatron Black kasamla beraber gelen Akasa marka High Power 600W psu geldi.Crysis 3 oyununda full ayarlarda oynarken kasadan uzun bip sesi geliyor.Tahminim psu yetersiz geliyor gibi ama emin değilim.

Ricam bu işten anlayan arkadaşlardan bu sisteme bu marka psu yeterlimi.sıkıntı ondan kaynaklanıyor olabilirmi.Normal kullanımda sıkıntı yok.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sorun Psu'dan olamaz diye düşünüyorum. Eğerki arızalı değil ise, normal şartlarda PSU yeterli arkadaşım. Kullanmadan konuşmamak lazım, psu hakkındakş yorumları göz ardı edebilirsin.

• tüm cevaplar için teşekkür ederim.
    sorunu buldum.fan kontrolcü ses yapıyormuş.düşük sıcaklıklarda sorun yoktu.oyunda pc ısınınca fanlar hızlanıyor haliyle o esnada fan kontrolcüden geliyor ses.şükür yeni kasa için power masrafı çıkmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.