Şimdi Ara

Power düğmesine basdığımda Ekran Gelmiyor Harddiskden Ses geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarı açıyorum monitöre görüntü gelmiyor , Harddisk den ses geliyor sonra Dıt sesi geliyor ve tekrar harddiskden ses geliyor sürekli bunu tekrarlıyor..

Ram' leri kontrol ettım takıp cıkarttım fakat gene aynı :( Yardımcı olabılecek varsa şimdiden teşekkürler..

• Ekran kartını söküp öyle deneyin. Monitörü anakartın ekran kartı yuvasına takın. Belki sorun sizin ekran kartınızdadır.
  • alternatif olarak cmos jumperi ile cmos resetleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

alternatif olarak cmos jumperi ile cmos resetleyin

onu denedim fakat birşey değişmedi.

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Ekran kartını söküp öyle deneyin. Monitörü anakartın ekran kartı yuvasına takın. Belki sorun sizin ekran kartınızdadır.

Ekran kartını sökdüm ama anakartın ekran kartı yuvası neresi oluyor?:D
  • anakartında onboard ekran kartı yoksa haliyle anakartın ekran yuvası da olmaz ondan bulamamışsındır. Ramler olmadan bilgisayarrı çalıştır dıt sesi gelmezse sorun ramlerle alakalı ama yine ses gelirse sorun ekran kartıyla alakalıdır büyük ihtimalle.
  • ram siz çalıstırırsa zaten pc ötecektir uzun uzun
  • rOzzmynnTR bilgisayarın ötme nedeni parçaların yanlış şekilde takıldığını ya da parçarlarda sorun olduğunu anlatmak içindir, yani parça hiç takılmamışsa ötmesine gerek yoktur istersen işlemciyi hiç takma anakarttan ses gelmez ama işlemcide bir hata varsa ayaklarından biri kırılmışsa öter.Aynı şekilde ramlarde sorun olduğu zaman öter takılmamışsa ses gelmez biosa girebilirsin.
  • Ramlerde sorun yok fakat ekran kartıyla alakalı olsa harddisk neden ötsün ki ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.