Şimdi Ara

Porsche yeni Cayman S Black Edition modelini tanıttı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
8.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnryldz -- 8 Mayıs 2011; 13:37:50 >
  • 67,807 € ile birlikte almanyaya gidiyorum arkadaşlar
  • kara simsek gibi olmus :)

• Gifler çıkmıyor læ
  • quote:

Orijinalden alıntı: extraordinariuss

%18 kdv ile %84 ötv işleniyor araca, yanılmıyorum değil mi?

ötv %37 gibi bişeydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

quote:

Orijinalden alıntı: onur1301 Almanyada 67000 eur ise Türkiyedeki satış fiyatı ne kadar olur acaba...
    190.000 TÜRK LİRASI

güldürme beni.190K TL bile mucize.aklınıza gelemicek fiyattan sunulacak bekleyin görün.kaç kat olacak hesaplarız artık 67k € ya oranla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 46

quote:

ötv %37 gibi bişeydi

quote:

A- İNSAN TAŞIMAK ÜZERE İMAL EDİLMİŞ ARAÇLAR

1- Binek Otomobilleri

İnsan taşımak üzere imal edilen araçlardan şoför dahil 9 kişi taşıyanlar (8+1 dahil) binek otomobilleri (87.03 tarife pozisyonu) sınıfına girmektedir. Sedan veya steyşın vagon tipi binek otomobilleri ile jipler, kapalı kasalı 4x4 arazi arabaları ve yarış arabaları için bir sorun yoktur. Bunlar her halükarda binek otomobili sınıfına girmekte motor silindir hacmine göre;

- 0 ila 1600 cm³ arasında olanlar % 37,

- 1600 ila 2000 cm³ arasında olanlar % 60,

- 2000 cm³’ün üzerinde olanlar % 84

oranında ÖTV’ye tabi bulunmaktadır.

Ancak 5615 sayılı Kanun’un 14. maddesiyle, sürücü dahil 9 kişilik oturma yeri olan ve motor silindir hacmi 3200 cm³’ü geçmeyen araçların vergi oranı % 10’a indirilmiştir. Buna göre yukarıda belirtilen araçlardan (8+1) olanların (motor silindir hacmi 3200 cm³’ü geçmemek koşuluyla) vergi oranı % 10 olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 8 Mayıs 2011; 14:09:16 >

• Şimdi yurtdışına uçakla gidip , bu arabayı alıp , bu arabayla dönsek , yine ÖTV ödüyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emphire

quote:

quote:

ötv %37 gibi bişeydi

quote:

A- İNSAN TAŞIMAK ÜZERE İMAL EDİLMİŞ ARAÇLAR

1- Binek Otomobilleri

İnsan taşımak üzere imal edilen araçlardan şoför dahil 9 kişi taşıyanlar (8+1 dahil) binek otomobilleri (87.03 tarife pozisyonu) sınıfına girmektedir. Sedan veya steyşın vagon tipi binek otomobilleri ile jipler, kapalı kasalı 4x4 arazi arabaları ve yarış arabaları için bir sorun yoktur. Bunlar her halükarda binek otomobili sınıfına girmekte motor silindir hacmine göre;

- 0 ila 1600 cm³ arasında olanlar % 37,

- 1600 ila 2000 cm³ arasında olanlar % 60,

- 2000 cm³’ün üzerinde olanlar % 84

oranında ÖTV’ye tabi bulunmaktadır.

Ancak 5615 sayılı Kanun’un 14. maddesiyle, sürücü dahil 9 kişilik oturma yeri olan ve motor silindir hacmi 3200 cm³’ü geçmeyen araçların vergi oranı % 10’a indirilmiştir. Buna göre yukarıda belirtilen araçlardan (8+1) olanların (motor silindir hacmi 3200 cm³’ü geçmemek koşuluyla) vergi oranı % 10 olacaktır.

Ben kendi alabileceğim kadarına bakmışım demekki

• 70000 € yaklaşık 155000 tl yapıyor zaten vergi filan 180 190 bin tl ye gelmesi doğal değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Şimdi yurtdışına uçakla gidip , bu arabayı alıp , bu arabayla dönsek , yine ÖTV ödüyor muyuz?

Hayır ama 6 ay sonra vizesi bittiğinde Tr de binmek istiyorsan evet .D
  • Porsche dizaynını pek sevmem ama bu gerçekten güzel olmuş, özelliklede arka tarafı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerlee01

70000 � yaklaşık 155000 tl yapıyor zaten vergi filan 180 190 bin tl ye gelmesi doğal değil mi?

O 70 bin Almanya fiyatı,orada ki kar ve vergiyi çıkarsak kalan 50 bin desek %84+%18= 108.560 euro ediyor bayi karı olmadan(yanlış hesap yapmış olabilirim öyle kafadan bi hesap yaptım).

Özet olarak 190 bin tl sadece hayal
  • Tasarım harika..
  • 123 758 Euro = 273 881,197 Yeni Türk Lirası

kdv ve ötv dahil bu kadar olması lazım.Ama kâr eklenmemiş hali.
  • Çikolata renginde olanlarına hastayım.
  • 135.000€ civarı olur
  • quote:

quote:

ötv %37 gibi bişeydi

Bunda ÖTV %84 olur, çünkü aracın motoru büyük.

Araç gelecek, üstüne KDV alınacak. Daha sonra KDV'li fiyattan ÖTV alınacak, MTV, plaka masrafı, sigorta cart curt dünya para.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.