Şimdi Ara

Polo ve Fiesta marka ve model yılları arasındaki çelişki

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz 2011 in aralık ayında babam vw den polo aldı sıfır fakat aracın ruhsatında 2012 model yazıyormuş ben hiç görmedim aracı sattı ve geçen günlerde ford fiesta araç aldı yine sıfır fakat bu sefer aracın ruhsatında 2013 yazıyor. Babam ben bu aracın 2014 model olduğunu sanıyordum 2013 model olduğunu bilseydim2 ay daha bekler 2014 model alırdım diyor..

benimde kafam karıştı acaba araç ruhsatta 2013 gözüküpde şasi numarasında 2014 model olarakmı çıkıyor yada ruhsatamı yanlış işlediler?

bu durumu düzeltme ihtimalimiz varmı ruhsatı yenileyebilirmiyiz?

• ortada yanlış bişey yok düzeltme olmaz yani siz 2013 model araç almışssınız ... sistem değişti eskisi gibi değil önceden bırakın aralığı ekim ayında bile bir sonraki yılın aracını almak mümkündü yada şöyle söyleyeyim 2012 yılında üretilen bir araç bir belgeleri düzenlendikten sonra artık 2013 yılına da girilse 2012 model olarak satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

ortada yanlış bişey yok düzeltme olmaz yani siz 2013 model araç almışssınız ... sistem değişti eskisi gibi değil önceden bırakın aralığı ekim ayında bile bir sonraki yılın aracını almak mümkündü yada şöyle söyleyeyim 2012 yılında üretilen bir araç bir belgeleri düzenlendikten sonra artık 2013 yılına da girilse 2012 model olarak satılıyor

fakat bildiğim kadarıyla bir üst modeller haziran temmuz ayında satışa sunuluyor yani 2013 haziran temmuz aylarında 2014 modeller çıktı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: eser1983

quote:

ortada yanlış bişey yok düzeltme olmaz yani siz 2013 model araç almışssınız ... sistem değişti eskisi gibi değil önceden bırakın aralığı ekim ayında bile bir sonraki yılın aracını almak mümkündü yada şöyle söyleyeyim 2012 yılında üretilen bir araç bir belgeleri düzenlendikten sonra artık 2013 yılına da girilse 2012 model olarak satılıyor

fakat bildiğim kadarıyla bir üst modeller haziran temmuz ayında satışa sunuluyor yani 2013 haziran temmuz aylarında 2014 modeller çıktı!

Artık değil. Bir aracın 2014 model olabilmesi için 2014 yılında banttan inmesi gerekiyor yeni kanuna göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 6 Aralık 2013; 22:09:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

Orijinalden alıntı: eser1983

quote:

Artık değil. Bir aracın 2014 model olabilmesi için 2014 yılında banttan inmesi gerekiyor yeni kanuna göre.

Banttan inmesi gerekiyor derken demek istediğiniz nedir? forda telefon açtım zaten şu anda 2014 aracın satılması imkansız çünkü yok çıkmadı dediler bi yerlerde bi terslik var ama çözemedik

• eser1983 kullanıcısına yanıt
    Banttan inmesinden kasıt üretim tarihi. Yani 2014 de üretilmiş olması gerekiyor 2014 model olabilmesi için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiestanın son kasaı 2008 de çıktı 2012 de makyazlandı şuan 2014 fiesta gözükmüyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.