Şimdi Ara

Polo hararet tutarsızlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar 2006 Polo aracım var. Haftanın 4günü git-gel yaklaşık 150km yol gidiyorum dikkatimi çeken şey araba son 2 haftadır sanırım harareti 90'da sabit kalmıyo. 90'ı milim de olsa geçmiyo da. 90'ın 1veya2 diş altına düşüyo;ışıklarda durunca veya şehir içi dur kalklı yola girince hararet 90'a geliyo fakat sonra hızlanıp sabit hızda ilerlediğimde tekrar düşüyo 70-80 derece arasına. Senelerdir 90'a sabitlendiği an bidaha düşmezdi çalıştığı sürece bi sorun olduğunu düşünüyorum ama hissedilir görünür bir fark da yok sizce problem nedir?

• Ya termostatta yada devir daim pompasında anormallik var.
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    En son bakımda triger setini komple değiştirmiştim o bakımdan sonra oldu sanırım. Ciddi bi sıkıntıya yol açar mı acaba bu durum?
  • 90 ı geçmediği sürece sıkıntı olmaz
  • çok düşerse şayet araç sıkıştırıldığında blok kırabilir ciddi masraflara yol açar

büyük ihtimal termostatta sıkıntı var değiştirin kafanız rahat olsun
  • Ciddi bir sıkıntı olmaz ama motorun düşük sıcaklıkta kalması verimi düşürür. Havalar iyice soğuyup kalörifere ihticayın olduğunda üşürsün. Yine de sen bir göster aracını hocam.
  • Sıcaklık düşüp de öyle çok düşmüyor hocam 90'ın en fazla 2 diş altında. Geçen hafta havalar birden soğudu ya dedim acaba uzun yola gidiyorum soğuk rüzgar aldıkça önden o mu düşürüyo diye ama havalar ısındı şimdi yine aynı. Geçen hafta kaloriferi de kullandım bu durumda hiç bi fark göremedim;aynı şekilde ısıtıp soğutuyo çok enteresan,göstericem en yakın zamanda.
  • +up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.