Şimdi Ara

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
925
Cevap
49
Favori
84.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Orijinalden alıntı: Faithléss

Bende bütün seri var.
    Ama öncelikle Çırağı okumanı öneririm, Cerrahtan dahada iyi.

Tess Gerritsen'den sonra Harlan Coben'in Geri Dönüş kitabını bi okuyum diyorum.

Bu ay okuyacağım kitapları aldım. Bir sonraki kitaplar olarak çırak ve bıçak sırtını alayım o zaman. Geri dönüşte ne anlatıyor ?

Aldım ama henüz okumadım. Kesinlikle öneriyorlar yalnız.
    Henüz Tess Gerritsenin Günahkar kitabını okuyorum, seriyi okuyacağım.
  • quote:

Aldım ama henüz okumadım. Kesinlikle öneriyorlar yalnız.
    Henüz Tess Gerritsenin Günahkar kitabını okuyorum, seriyi okuyacağım.

Kitaba baktım okunabilirliliği var. Günahkarı okudum başı ve ortaları gayet güzel ama sonunu biraz beğenmedim.
  • şu sıralar sınavlardan fırsat buldukça Agatha Christie külliyatını tamamlamaya çalışıyorum kafa dağıtmaya birebir bence ayrıca Grange dan siyah kan ve leyleklerin uçuşunu okudum ikisi de çok hoşuma gitti herkese öneririm :)
  • robert ludlum kitaplarını okuyan var mı ? yorumlarınız nelerdir ?
  • şu anda glenn meade kar kurdu okuyorum mükemmel bir kitap meraklısına tavsiye ederim.
  • Yepyeni ve müthiş bir gerilim! Üstelik yazarı bir Türk!

Geçenlerde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Günay Gafur'un Kuklacı adlı süper romanını okudum. Yazarın Türk olduğuna inanmak çok zor çünkü Türk yazarların klasik polisiyelerine hiç benzemiyor,dünyaca ünlü gerilim yazarlarına taş çıkartıyor bence.

Grange'den sonra favorim Günay Gafur... Yazarın ilk romanı ama sanki yıllarca bu işi yapan usta yazarlar kadar etkileyici bir tarz oluşturmuş. Yazar kimdir, nedir hakkında pek bi bilgiye ulaşamadım ama ikinci kitabını heyecanla bekleyeceğim.

Hani elimden bırakamadım deriz ya işte aynen öyle okudum. Hele sonu... Bayıldım resmen. Okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=588128
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

şu anda glenn meade kar kurdu okuyorum mükemmel bir kitap meraklısına tavsiye ederim.

Okuduğum en güzel 3 romanın arasına girer bu kitap. Aynı yazarın Sakkara'nın Kumları adlı kitabıda çok hoştur, onu da öneririm.

Benim en son okuduğum polisiye roman ise Ahmet Ümit'in Kar Kokusu'ydu. Okuduğum ilk Ahmet Ümit kitabıydı. Açıkçası, roman özellikleri bakımından güzel, sürükleyici ve ayrıca dönemin koşullarını,tkp falan çok güzel anlatılmış. Fakat sanki polisiye kısmı biraz basit kalmış gibi geldi. Yine de genel olarak Kar Kokusu'nu beğendim.
  • Tess Gerritsen'ın Cerrah serisini yazarmısınız sırayla?

Bu arada benide ekleyin. Cinayet romanları favorim. Dün Kızıl Nehirler i okudum. Okuduğum ilk kitabıydı. Çok beğendim. Tavsiye ediyorum.
  • Beyoğlu Rapsodisi - Ahmet Ümit

Ahmet Ümit bu kitabında Beyoğlu'nu falan çok güzel anlatmış, diyolaglar akıcı. Ama kitabı polisiye yönünden değerlendirirsek kötü bulduğumu söyleyebilirim. İlk olarak ilk 250 sayfa fazla uzun olmuş, gereksiz karakter detaylarına girilmiş. Bir ara cidden kitabı bırakmayı düşündüm. Üstelik kitabın kurgusu çok yaratıcıydı.(Sergi için çekilen cinayet fotoğraflarından katile gitme) Sonu da okuyucuyu şaşırtıyor fakat yine de bitirince olmamış dedirtiyor.

Açıkçası okuduğum 2 Ahmet Ümit romanında da pek istediğimi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslihnoztrk

Tess Gerritsen'ın Cerrah serisini yazarmısınız sırayla?

Bu arada benide ekleyin. Cinayet romanları favorim. Dün Kızıl Nehirler i okudum. Okuduğum ilk kitabıydı. Çok beğendim. Tavsiye ediyorum.

Cerrah.
    Çırak.
    Günahkar.
    İkiz Bedenler.
    Siliniş.
    Mefisto Kulübü.

Yalnız bu Cerrah serisi değil, Rizzoli yada Isles serisi olarak geçer.
  • quote:

Cerrah.
    Çırak.
    Günahkar.
    İkiz Bedenler.
    Siliniş.
    Mefisto Kulübü.

Yalnız bu Cerrah serisi değil, Rizzoli yada Isles serisi olarak geçer.

Her neyse. Sağol.
  • siyah kan iyidir.
  • benide eklermisin.Grange tüm kitaplarını okudum hepsi çok güzel.Daha iyisine rastlamadım
  • Agatha Christie - Acı kahve
    Agatha Christie - Sıfıra doğru
    Agathe Christie - Fare kapanı
    Dr.Sir A.Conan - Sherlock Holmes - Tehlike içindeyim
    Dr.Sir A.Conan - Sherlock Holmes - Kızıl iplik Dörtlü Mühür
    EKLE BENİDE DOSTUM
  • Hocam beni de ekler misin ? Polisiye gerilimciyimdir. Şimdiden sağol.
  • Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası

Bu kitabı önerir misiniz arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası

Bu kitabı önerir misiniz arkadaşlar ?

cok surukleyici, seri cinayetlerin yaninda cok ilginc tarihi bilgiler veren bir kitap.
  • bnde grange hayranıyım leylerın ucusunu yenı bıtırdım sımdı baska bır yazar okumak ıstıyorum polısıye gerılım olacak yıne tabı.) onerılerınız neler? hangı yazarlara baslamalıyım
    benıde bu konuya ekleyın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemocekko

bnde grange hayranıyım leylerın ucusunu yenı bıtırdım sımdı baska bır yazar okumak ıstıyorum polısıye gerılım olacak yıne tabı.) onerılerınız neler? hangı yazarlara baslamalıyım
    benıde bu konuya ekleyın

Tess Gerritsen'in kitaplarını öneririm. Özellikle de Cerrah'ı.
  • Tess Gerritsen Çırak'a başladım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.