Şimdi Ara

POCO F2 Pro Türkiye'ye geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    nerden çıktı satış fiyatı ile teminat fiyatı farki lütfen kafa Bulma... ürünlerin bölgesel satış fiyatlandırması var mübarek !!! sen yeni çıkmış bir cihazı bu kafayla hesaplarsan ürünün teminat fiyatını 700€ filan bulursun şakamı bu ulan iPhone 11 720€ bandında Türkiye fiyatı 7300tl nasil senin dediğin gibi bir vergi hesaplaması yapsak 9-10k tr fiyatı olmaması lazim , bu vergiler den kaynaklı olarak iddia edilen fiyat sacmalamasini , ürünlerin Avrupa daki resmi satış fiyatlarindan hesapla , tutupda vergisi biçilen satış fiyatı üzerinden hesaplama yapmak akılsızlık bana bir ornek göster herhangi bir firmanın bir ürünü hakkında , işin şu tarafını bende kabul ediyorum bazı ürünlerin yurtdışında fiyatı düştüğü zaman Türkiye deki fiyatı oynamıyor bunun sebebi Çinli firmaların ürünlerini tedarik eden , ultra yüksek kâr elde etmek isteyen aracılar bu sebep oluyor , ben mi 9 u Türkiye'de 5500tlye satılırken aldım kaça aldım 2500Tl ye bunun allah icin kayıt parasını duş yinede ayni fiyata gelmiyor , bu salak kendini akıllı sanan ithalatçılar napiyordu 2200 tlye maal etikleri cihazlara cakma Garanti verip orda burda 4500-5000 arası satıyorlardı millette keriz gibi alıyordu , afedersin ama yıllardır yurtdışından cihaz temin ediyorum birakta detayları ben sana öğreteyim 🤫

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bu fiiyata bu telefonu kimse almaz bence. Bunu alacagıma daha iyisini alırım aynı fiyatla
  • sahibinden.com'da 4999 TL. 256'lık olsa ve fiyat biraz daha düşse alınabilir.
  • Apple, iPhone 11 fiyatlarını hala Türkiye'ye giriş tarihindeki döviz kurları üzerinden hesaplıyor. Modeller arasındaki fiyat seviyesini korumak için SE modeli de sanki aynı dönemdeki döviz kurları varmış gibi fiyat biçilmiş. Apple ekonomik gücü olduğu için ve Türkiye'deki alım gücünün zaten yerlere düşmesi sebebiyle böyle bir politika belirlemiş.

Apple'ın fiyat politikası da Samsung ve Xiaomi dahil tüm fiyatları baskılıyor. Örnek Mi 10, Avrupa fiyatını ve güncel döviz kurunu baz alsaydı çok daha pahalıya gelecekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noobszle

böyle fiyat hesaplama mi yapılır aw , 5500-6000 tl olur giriş model , Avrupa satış fiyatı üzerinden hesaplamak gerekir çünkü bölgesel bir fiyatlandırma politikası var , iPhone se 480€ olarak Avrupa satış fiyatı belirlenmiş Türkiye de bu fiyat 5300tl oluyor 500€ olan poco f2 hangi akla 7300tl olacak , gram anlamıyor sun 😠
    Noldu? 7299 demiştim, 6999'a çıktı, sana kalsa 5500-6000 idi... Kim gram anlamıyormuş?
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    6500 tl olarak satışta , fiyatın bu şekilde açıklanması senin dediğin abuksubuk, yalan yanlış komplo teorileri ile ilgisi yok , Xiaomi firması Türkiye ye resmi yoldan girmediği icin, anlaştığı yada kontak kurduğu bir kac yerel disbrutor devletin dışarı para kaçıyor yandım Allah demesiyle 1-2 ay önce ithalatçı ya gelen yeni vergi baskısı , sanıyorum redmi 9 ile patladı , bu baskı esnek bir durum eğer ki , gerekli izinlerin alamadıkları icin fiyatları artiyorlarsa budurum sadece Çinli firmaları vuruyor , keza bu durumdan Samsung yada Apple'ın etkilenmisligi yok , senin belki bu durumu anlaman zor ama olağan dışı bir durum sanıyorum basına yansıyan haberde 200$ bandından bahsediliyor du fakat durum sadece Çinli markalardan ibaret , bu belirsizlik yada izin işlemleri süreci hop diye ortalığa düştü ama hop diye kalkarmi bilemiyorum bazen devlet bu şekilde katakulli ile vergi cakma derdine giriyor van depremi vergisi sanıyorum buna bir örnektir , 479€ Avrupa Bölgesi satış fiyatı olan bu cihazın 7000tl olarak açıklanmasının mazereti budur umarım doğru tuşlara basabildim 🤫

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Telefon güzel ama bu parayı verdikten sonra iPhone kullanırım valla. Xiaomi'nin buglu arayüzüne bu parayı vermek zır delilik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 256 gb lığı gelmeyecek sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu alıp da IMEI repair yapan var mı?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.