Şimdi Ara

Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
3
Favori
89.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • duvara monte edilmesi eğerki kabloları gizleme seçeneği varsa uygun gözüküyor. Fakat malesef standart kablo kanalı ile tam göz odaklamasının ortasında kanalı görmek dekoratif olarak hem şık değil hemde görüntü kirliliği yapıyor. Fakat Tv ünitesi alacak arkadaşların tv ünitesinin duvar ünitesini de alması şartıyla kabloların arkadan geçecek olması duvara monte edilmesi açısından çok güzel. Yoksa Sehpa üzerinde ayaklıkla durmasıda gerçekten şık. Bundan dolayı;
    1- Tv ünitesinin arkasına yeni bir giriş yaptığınızda duvara monte olması sebibiyle büyük zorluklar çıkacaktır.
    2- Temizliği daha zor olduğu için lcdnin arka tarafı ve duvar kirlenecektir.
    3- istediğniz zaman açı değiştiremeyeceksiniz.

Bundan dolayı Şık bir sehpada orjinal ayaklığıyla kalması daha mantıklı geliyor bana....
  • Merhabalar

Ben tv mi yeni aldım cumartesi gelicek. Duvara tadilat sırasında kanal açtırmıştım baya geniş bir kanal scart falan geçebilcek şekilde. Ayrıca paneli öne ve yanlara çekebileceğin duvar askı aparatları mevcut. Böylece kablo takarken veya temizlik yaparken sıkıntı olmayacaktır. Artı farklı açılardanda paneli izleyebilirsin. ICONN ve Ultimate marka askı aparatlarına bakabilirsin. Açılı askı aparatı diye geçer. Hafta sonu tv im gelicek cumartesi halledebilirsem fotolarını buraya koyarım. Duvara asmak çok daha şık olucağını düşünüyorum bende.

Hoşçakalın
  • Bence duvarda daha şık ... Tak duvara başın ağrımasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: bakbay

duvara monte edilmesi eğerki kabloları gizleme seçeneği varsa uygun gözüküyor. Fakat malesef standart kablo kanalı ile tam göz odaklamasının ortasında kanalı görmek dekoratif olarak hem şık değil hemde görüntü kirliliği yapıyor. Fakat Tv ünitesi alacak arkadaşların tv ünitesinin duvar ünitesini de alması şartıyla kabloların arkadan geçecek olması duvara monte edilmesi açısından çok güzel. Yoksa Sehpa üzerinde ayaklıkla durmasıda gerçekten şık. Bundan dolayı;
    1- Tv ünitesinin arkasına yeni bir giriş yaptığınızda duvara monte olması sebibiyle büyük zorluklar çıkacaktır.
    2- Temizliği daha zor olduğu için lcdnin arka tarafı ve duvar kirlenecektir.
    3- istediğniz zaman açı değiştiremeyeceksiniz.

Bundan dolayı Şık bir sehpada orjinal ayaklığıyla kalması daha mantıklı geliyor bana....

1. Kablo saklama imkani olan hazir üniteler mevcut. Eger özel cözümler yapilcaksa da kablolama dikkate alinir.
    2. TV' nin arka tarafi toz olsa bile silinir. Duvar niye kirlensin anlamadim ?
    3. Yanlis bilgi. Standart aski aparatlari disinda hareketli aski aparatlari mevcut. Mesela benim kullandigim Tronje A8050 modeli 60 dereceye kadar dönebiliyor be 55cm kadar öne cekilebiliyor.

Ürün sayfasi:
    http://www.produkt-info.com/tronjeinfo/datenblatt/A8050.pdf

Ürün fotolari
    http://www.produkt-info.com/tronjeinfo/bilderHQ/A8050.rar

• Arkadaşlar kısmetsa yakında LG 42PQ3000 plazma tv almayı düşünüyorum bu sehpayı beğendim ama sormak istediğim şu, ilk defa 106 ekran plazma yani büyük ekran kullanacağım oyuzden ideal görüş açısı konusunda fikrim yok ama oturunca göz hizasına gelmeli denmiş buna göre bu tarz sehpalar hemde kabloları ortadan kaldırmak için tavsiye edermisiniz

ayrıca 35 derece sağa sola dönmekteymiş aparat

Plazma/Lcd Duvara mı Monte Edilmeli, Sehpaya mı Konumalı ?

burada yerden 82 cm yükseklik demiş buda ekranın tam ortası oluyor bakış açımdan ise koltuğuma oturduğumda hesapladığımda televizyonun tam orta noktası göz hizamın 3 - 4 cm aşağıda kalıyor bu ideal izlemeye uygun bir yükseklikmi izleme mesafem 3 mt sizin düşünceleriniz nedir bu konuda, tavsiye ederseniz bu sehpayı düşünüyorum

şimdiden çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 15 Eylül 2009; 1:41:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

burada yerden 82 cm yükseklik demiş buda ekranın tam ortası oluyor bakış açımdan ise koltuğuma oturduğumda hesapladığımda televizyonun tam orta noktası göz hizamın 3 - 4 cm aşağıda kalıyor bu ideal izlemeye uygun bir yükseklikmi izleme mesafem 3 mt sizin düşünceleriniz nedir bu konuda, tavsiye ederseniz bu sehpayı düşünüyorum

şimdiden çok teşekkürler

Göz hizandan yere parelel bir doğru çektiğinde tv'ye bu doğrunun ekranın orta noktasından biraz yukarıda konumlanması doğrusudur diyebilirim. Seninki de buna uyuyor zaten. Tabii sonuçta bu ilahi kanun değil. 3-5 hatta 10-15 cm.lik oynamalar kabul edilebilir seviyededir...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bu da benim stand..Yukardaki bir örneğe oldukça benziyor. Umarım bir fikir verir..

Bu arada eski tv'mi gördüm burada. Böyle bir mesaj attığım tamamen aklımdan çıkmış. Özlemişim keratayı...

• Bu askılı sehpada gördüğüm kadarıyla askının yukarı-aşağı hareketi yok;yada bir kaç çıkıntılı ayağı varsa;dikey parçaların
    o zaman ona göre aşığı-yukarı alabilirsin!

Ancak 42" için normal koltukta oturup panel ortası yüksekliği hemen hemen 82/84cm dir,ancak 3/5cm yukarıdan bakman
    pek farketmez Contrast algılaması olarak ama 10/15cm ise Modül tipine göre farkedebilir ancak genel olarak,yan-açılı izlemede
    CR algılaması düşer+
  • evet hocam aparat sağa sola dönebiliyor yukarı aşağı değil ozaman benim oturuş konumuma uyuyor teşekkürler

Birde sehpa için ne diyorsunuz fiyat birz yüksek ama kullanışlılık ve kalite açısından tavsiyenizmidir acaba çok marka var ama seçim yapmak zor

sehpa model ve marka için fikriniz nedir

tüm önerileriniz için sonsuz teşekkürler şimdiden...
  • Bu sehpa aslında bir "Mobilya" tarzı!!

Konsepte uygun değil tabiki+

Örneğin ortadaki boşluk cihazlar için yeterince geniş değil!! PS3 ün ne işi var yukarıda gibi
    Bu tür "Dolap Mobilyalarda" şayet 1/2 ext.cihazınız varsa eyvallah,ama 3/4/5 tane cihaz varsa kullanışsız olur!
    zaten dediğim gibi konsepte uyumlu değil+

Bu arada panelin üstündeki raf hem yakışmamış hemde yanlış konumda!!!
    Ayrıca ben buradan tam mesafe göremiyorum ama panel üst ızgaradan çıkan sıcaklıkta buraya çarpar!!!
    sen o rafı panelin her iki yanına konuşlanacak biçimde 2 tane yaparsan simetrik olur ama tek raf olacaksa
    panelin sağına veya soluna dolabın üzerindeki kolonların üstüne bir yere indirmen gerekiyor+veya rafı tamamen iptal et ve DVD leri
    dolabın içine koy gibide olabilir,ama bu haliyle olmamış!

++

• peki duvar haricinde böyle bir sehpa için önerdiğiniz modeller varmı kullanışlı bildiğiniz

ben maksimum 2-3 cihaz koyucam üzerine ps, xbox gibi oyun araçlarım yok fazla hevesim yok koyacağım leyler uydu alıcı ve divxplayer ve 5.1 in center kolonu na dahili olan dts çözücü

birde 44 cm derinlik yeterli gelmezmi acaba diğer elktronik cihazlar için
  • yaw sanırım bir karışıklık oldu galiba!!ben yukarıdaki Mobilya sehpadan bahsediyorum!!!bu kimin onuda şaşırdım

Onun bir üstündeki Askılı Cam sehpa içinde görüşümü yazmıştım+

Resimde gördüğüm Mobilya sehpadan ben detaylı bahsettim bir üstteki msg da,her kimin ise artık!!

++
  • Hocam bende söylediklerinizi verdiğim ve öneri beyan ettiğim cam sehpa için yazıyorsunuz sandım oyuzden başka tavsiye istedim bunu belirteyim dedim sanırım karışıklık oldu ozaman

bu arada sehpa nasıl cam olan sizce fiyat olarak değermi dersniz 494 ytl imiş biraz tuzlu ama çok şık duruyor

http://www.hepsiburada.com/sonorous-pl2400-42-plazma-ve-lcd-sehpasi/productDetails.aspx?categoryid=620019&productid=mbsonpl2400&SKU=MBSONPL2400-SY#tablnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 15 Eylül 2009; 18:08:53 >

• Bende "ACHILL" in Cam askılı sehpasını kullanıyorum,12 ay evvel Bimeks ten 299 a almıştım;
    (indirimde idi ve normal fiyatıda sanırım 450 civarı gibiydi) ve çok kaliteli,ACHILL de bir dünya çeşit var,
    insan neyi seçeceğini şaşırıyor,yerli malı ama herifler çok ciddi mal yapıyorlar
    ++

Senin verdiğin örnek ise fiyat olarak zaten bunlar yaklaşık öyle gibi,görünümde güzel ve bunlar mobilya olmadığı
    için cihazları koyma derdi yok ve alt-üst kat yan-yana bir sürü cihaz alıyor,Camıda siyah olursa oldukça şık oluyor
    ++
    Birde Mobilya/Cam ikili çalışma sehpalar var ben bunlarıda beğeniyorum,kataloglarda görebilirsin+

• arkadaşlar belki fikir verir diye ben de kendi ünitemi koyayım dedim. Konu görüntü sistemleri ama benim görüntüde 37 ekran var ama o ocağa kadar büyüyüp 40-42" led olacak inşallah beklemedeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikhergele -- 16 Eylül 2009; 0:40:19 >

• Sinemaforum,
    Bende duvarıma 52" samsung 5 serisi lcdimi taktırmak istiyorum ancak satılan askı aparatları içime sinmiyor, senin kullandıgın marka gerek yabancı olması gerekse estetik oldugu icin aklımda kaldı. Ancak nette arayarak bulamadım kadıkoydede tronje markasını bulamadım, rica etsem bana nerden aldıgını ve ne kadar aldıgını soyleyebilir misin?
    tesekurler.. Ayrıca sizin ledlerle yaptıgınız vede kullandıgınız sehpa harika olmus gercekten cok zevkli bir insansınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diabol

Sinemaforum,
    Bende duvarıma 52" samsung 5 serisi lcdimi taktırmak istiyorum ancak satılan askı aparatları içime sinmiyor, senin kullandıgın marka gerek yabancı olması gerekse estetik oldugu icin aklımda kaldı. Ancak nette arayarak bulamadım kadıkoydede tronje markasını bulamadım, rica etsem bana nerden aldıgını ve ne kadar aldıgını soyleyebilir misin?
    tesekurler.. Ayrıca sizin ledlerle yaptıgınız vede kullandıgınız sehpa harika olmus gercekten cok zevkli bir insansınız.

Diabol merhaba,

öncelikle yazdiklarin icin tesekkürler.
    Aski aparatini almanyadan almistim, yaklasik 170küsür euro diye hatirliyorum. Biraz tuzlu ama hem tasidigi televizyonu hemde altindaki cihazlari riske etmek istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escape

Arkadaşlar, TV Unitelerinizin buraya resimlerini koymanız, yeni TV sehpası veya ünitesi alacak insanlara çok yardımcı olacaktır.

Bence bu konu başlığını okuyan tüm arkadaşlar kendi standlarının ve hatta diğer yabancı forumlardan da görüp hoşlarına giden LCD/Plasma ünitelerinin/sehpalarının resimlerini buraya koysun ki herkes için tek bir konu başlığı altında, güzel bir kaynak haline gelsin. Tüm yeni sehpa alacak insanlara hem dizayn, hem malzeme hemde duvara mı, sehpaya mı sorgulamalarında bir fikir verebilmesi dileğiyle....

Önceden bir konu açılmıştı ve oldukça zengin içerikli;
    http://forum.donanimhaber.com/m_22939070/mpage_1/key_//tm.htm#22939070

• BUGÜN DUVARA MONTE ETTİLER YERDEN YÜKSEKLİĞİNİ 90 CM AYARLADILAR AMA SEHPA İLE ARASI ÇOK AÇIK DURDU ÜSTELİK İNEN KABLOLAR ÇOK ÇİRKİN DURUYOR.ACABA SERVİSİ TEKRAR ÇAGIRSAM GELİP AŞAĞIYA İNDİREBİLİRLER Mİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nunal819

BUGÜN DUVARA MONTE ETTİLER YERDEN YÜKSEKLİĞİNİ 90 CM AYARLADILAR AMA SEHPA İLE ARASI ÇOK AÇIK DURDU ÜSTELİK İNEN KABLOLAR ÇOK ÇİRKİN DURUYOR.ACABA SERVİSİ TEKRAR ÇAGIRSAM GELİP AŞAĞIYA İNDİREBİLİRLER Mİ?

Bastan biraz zaman ayirip plan/proje yapmak lazim tabi. 90 cm bana biraz yüksek geldi. Salonda oturdugun zaman göz hizasina gelmesi gerekir. Servisi cagirirsin, tekrar gelip ayarlarlar ama bence sende öncesinden tam olmasini istedigin yeri isaretlersen onlarda ona göre montajini yapar. Kablolar icin ise ya bir kablo kanali alip icinde saklayacaksin ya da ayri bir ünite yaptirman gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.