Şimdi Ara

plazma-autoclean yemek kokuları.satıcılar kandırıyor gibi.lutfen yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • otuma odasıyla mutfak aynı oda.hal buyken yemek kokularını yok edebilecek bir klima arayısındayim.satıcılar "plazma" halleder kokuları temizler diyor.
    burada okudugum yazılar ise:; "plasma, yüksek gerilim ile yüklenmiş birbirine yakın iletkenler arasından geçen havanın içindeki partikül vb. maddelerin bu iletkenlere yakalanması. "plazmanın icerdeki kokuların temizlenmesiyle ilgisi varmı?
    yardımlarınızı bekliyorum.

• yemek kokuları giderilmiyormus.havayı dısarıdan almıyor, icerdeki havayı ceviriyormus sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggalor

otuma odasıyla mutfak aynı oda.hal buyken yemek kokularını yok edebilecek bir klima arayısındayim.satıcılar "plazma" halleder kokuları temizler diyor.
    burada okudugum yazılar ise:; "plasma, yüksek gerilim ile yüklenmiş birbirine yakın iletkenler arasından geçen havanın içindeki partikül vb. maddelerin bu iletkenlere yakalanması. "plazmanın icerdeki kokuların temizlenmesiyle ilgisi varmı?

Klima sadece isiyi degistirir. Bu arada dolayli olarak nem oranini etkiler.

Bildigimiz uc kurusluk aspiratore ne oldu ? Ihtiyaciniz budur.

Ha tabii plazma vesairesi varmis olayi uc kurustan bin kurusa cekmis bizim kafamiz almiyor. Bende bin defa yazdigim seyi tekrar yazayim. Hic bir sey vardan yok, yoktan var olmaz. Plazma super calisti diyelim, koku gitti. Bu kokulari olusturan kimyasallar artik burnumuza kokmasada nasil yok oluyor ? Varmi boyle bir sey.

Ocak gazliysa cayir cayir oksijen yaktik karbon dioksit urettik. Bu plazma buna ne yapacak ? Karbon dioksit zaten kokmaz ama bana oksijen lazim.

Saygilar (klima ve hava temizleyici ureticilerine).

• cengiz kardeşim doğruyu söylüyorsun ama dikkat et klima üreticileri seni ortadan kaldırabilirler.
    quote:

Orijinalden alıntı: cengizumur

quote:

otuma odasıyla mutfak aynı oda.hal buyken yemek kokularını yok edebilecek bir klima arayısındayim.satıcılar "plazma" halleder kokuları temizler diyor.

Klima sadece isiyi degistirir. Bu arada dolayli olarak nem oranini etkiler.

Bildigimiz uc kurusluk aspiratore ne oldu ? Ihtiyaciniz budur.

Ha tabii plazma vesairesi varmis olayi uc kurustan bin kurusa cekmis bizim kafamiz almiyor. Bende bin defa yazdigim seyi tekrar yazayim. Hic bir sey vardan yok, yoktan var olmaz. Plazma super calisti diyelim, koku gitti. Bu kokulari olusturan kimyasallar artik burnumuza kokmasada nasil yok oluyor ? Varmi boyle bir sey.

Ocak gazliysa cayir cayir oksijen yaktik karbon dioksit urettik. Bu plazma buna ne yapacak ? Karbon dioksit zaten kokmaz ama bana oksijen lazim.

Saygilar (klima ve hava temizleyici ureticilerine).

• quote:

yemek kokuları giderilmiyormus.havayı dısarıdan almıyor, icerdeki havayı ceviriyormus sadece

Kardeş zaten bütün split klimalar böyledir. Electra ve nadir eski Fujitsu modelleri haricinde klimalar içerideki havayı ısıtıp soğutup size geri üfler, hava tazeleme yapmaz. Bende iki tane havayı değiştirme özellikli elektra klima var ancak bu işi ayrıca küçük bir motorcuk(dış ünitenin kenarında duruyor) ve ayrı bir havalandırma kanalı (hortum) marifetiyle yapıyor ancak biraz uğultuya da neden oluyor havayı tazelerken. Bu yüzen bazen o özelliği kapatıyor yahut periodik çalışma moduna alıyorum.

Ayrıca yemek kokularını çekme işi için bu dahi uygun sayılmaz zira uzun sürede havayı çeker. Hava çekim gücü yüksek ancak motoru dışarıda olan davlumbazlardan almanı tavsiye ederim. Aspiratörler de aşırı gürültülü olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmaz07 -- 28 Eylül 2010; 20:32:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.