Şimdi Ara

Plazma 42PZ8E-Lcd 40W4000-42PFL7403

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İzleme oranlarım %60 Digiturk/LigTV ya da Turksat uydu, %30 DVD film, %10 PC HDMI bağlantısıyla. PS3 vs. kullanmıyorum.
    Panasonic 42PZ8E plazma hoşuma gitti, diğer taraftan LCD de ise Sony 40W4000 ve Philips 42PFL7403 arasında kaldım.
    Sony'de 100 Hz yok, 10 bit panel, 8 ms vs. biliyorsunuz çok yaygın bir model W4000. Philips te 100 Hz, 3 ms, sanırım 14 bit panel var.
    Plazma ise ayrı bir konu onu da değerlendirebilirim. G11 yeni nesil panel, 1.000.000:1 dinamik kontrast vs.Full HD
    İzleme mesafem 2,5 metre ile 4,5 metre arasında değişecek. İstediğim olabildiğince net ve doğal görüntü. Hareketli sahnelerde görüntünün rezil olmasını istemiyorum. Bütçe olarak belli olduğu gibi 2300-2600 TL arası.
    Kullanan ya da konu hakkında uzman arkadaşların önerisini rica ediyorum. Teşekkürler

• 40w4000 ile 42pfl7403 ü yanyana seyrettim vatanbilgisayarda.
    Aynı kaynaktan görüntü alıyordu (standart türksat uydusundan)
    Ayrıca yanında eşdeğer Samsung ile LG nin bi modeli vardı.
    En doğal renk veren philips 42pfl7403 idi.
    Özellikle kayan yazılara dikkat ettim.
    Ekranın altındaki kayan yazılar diğerlerinde titreme ve bulanıklık yaparken, 7403 te çok netti (bu çok önemli bence)
    Not: TV lerin hepsini fabrika ayarlarına getirtip baktım.
    Bence gidip görmeden karar verme. Farkı sen de göreceksin.
    Ben 3 aydır mağazalara gidip hep bakıyorum. 7403'te karar kıldım.
    Fiyatın düşmesini bekledim.
    Vergi indirimi geldiğinde fiyat nedense yükseldi.
    (Vatanbilgisayarda)
    Tam tersine düşmesi gerekmez miydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oscarmiller

Arkadaşlar merhaba,

İzleme oranlarım %60 Digiturk/LigTV ya da Turksat uydu, %30 DVD film, %10 PC HDMI bağlantısıyla. PS3 vs. kullanmıyorum.
    Panasonic 42PZ8E plazma hoşuma gitti, diğer taraftan LCD de ise Sony 40W4000 ve Philips 42PFL7403 arasında kaldım.
    Sony'de 100 Hz yok, 10 bit panel, 8 ms vs. biliyorsunuz çok yaygın bir model W4000. Philips te 100 Hz, 3 ms, sanırım 14 bit panel var.
    Plazma ise ayrı bir konu onu da değerlendirebilirim. G11 yeni nesil panel, 1.000.000:1 dinamik kontrast vs.Full HD
    İzleme mesafem 2,5 metre ile 4,5 metre arasında değişecek. İstediğim olabildiğince net ve doğal görüntü. Hareketli sahnelerde görüntünün rezil olmasını istemiyorum. Bütçe olarak belli olduğu gibi 2300-2600 TL arası.
    Kullanan ya da konu hakkında uzman arkadaşların önerisini rica ediyorum. Teşekkürler

tercihin plazma tv den yana olmalı.Önce bulabilirsen 8.gen pioneer olmazsa, panasonic tavsiye ederim.

• Önerileriniz için teşekkür ederim. Kararımı Plazmadan yana kullandım. Görüntü kalitesi, doğallık ve Pioneer kalitesi beni memnun etti gerçekten. Pioneer 106 ekran 428XD modelini aldım. Harika bir paneli var. LCD mi Plazma mı diyen arkadaşlara, özellikle film ve normal yayınları izliyorlarsa ben de Plazmayı öneriyorum.

tercihin plazma tv den yana olmalı.Önce bulabilirsen 8.gen pioneer olmazsa, panasonic tavsiye ederim.
  • Reklam kokan hareketler bunlar "keskinss" :))
  • sn.oscarmiller tvin hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.