Şimdi Ara

Playstation 4'den beklentileriniz neler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
3.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence XMB menüden şaşmamalılar oldukça basit ve kullanışlı bir menü. Ancak bu menü Türkçe olsun. Çıkan onca psn sorununun çözümünü Türkçe olarak okuyabilelim. Ve tabii ki browser değişmeli, Chromium'un farklı bir versiyonunu PS4'te görsek fena olmaz.
    Teknik olarak ise:
    -İşlemci aşısından 8 fiziksel çekirdek kullanılabilir. Bazı oyunlarda da overclocklayarak daha iyi performans alması sağlanabilir.
    -GPU olarak nvidia'nın gelecek sene çıkaracağı gtx690 gibi bir seriye eşdeğer olmalı ki 6 yıl gitsin.
    -Sabit disklerde SSD teknolojisine geçilmeli, yüklenme süreleri çok düşük bir hale gelmeli.
    -Görüntü formatlarında Full HD'den daha üstüne destek versinler. Oyunlarda en düşük 1080p'yi görelim ve hdmi 1.4 3d bir standart olsun ki bize yeni 3d tv aldırsın

• Doğru düzgün full hd yok üstünü mu verecekler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aecgfb

Bence XMB menüden şaşmamalılar oldukça basit ve kullanışlı bir menü. Ancak bu menü Türkçe olsun. Çıkan onca psn sorununun çözümünü Türkçe olarak okuyabilelim. Ve tabii ki browser değişmeli, Chromium'un farklı bir versiyonunu PS4'te görsek fena olmaz.
    Teknik olarak ise:
    -İşlemci aşısından 8 fiziksel çekirdek kullanılabilir. Bazı oyunlarda da overclocklayarak daha iyi performans alması sağlanabilir.
    -GPU olarak nvidia'nın gelecek sene çıkaracağı gtx690 gibi bir seriye eşdeğer olmalı ki 6 yıl gitsin.
    -Sabit disklerde SSD teknolojisine geçilmeli, yüklenme süreleri çok düşük bir hale gelmeli.
    -Görüntü formatlarında Full HD'den daha üstüne destek versinler. Oyunlarda en düşük 1080p'yi görelim ve hdmi 1.4 3d bir standart olsun ki bize yeni 3d tv aldırsın

Teknik olarak istediğin sistem cok pahalı konsollar için 8 fiziksel çekirdek koyacaklarını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: |Mafia|

quote:

Orijinalden alıntı: Dennis Jr

Gow a uc a çok güzel grafiği var diyoruz ama benim beklentim oyunlarin ps4 ile grafiklerinin gercege benzemesidir. Evet Gow uc çok Gzl grafiklere sahip ama baktığımız zaman bu oyun diyoruz animasyon diyoruz artık bu gercek mı demeliyiz bence

Gow dan L.A.Noire deki gerçekçiliği beklemek saçma olur.Bazı oyunlar vardır,çizgiflim tarzı grafiklere sahip olması gerekir.Gowunda animasyon tarzı grafiklere sahip olması daha hoş duruyor.

Zaten gowdan beklemiyorum kusura bakmada la noirde gram
    Gercege benzeyen yan yok hersey plastikimsi
  • Bu nesilde GERÇEK diyebileceğimiz tek bir oyun var o da Gran turismo 5, poly digitalin başarısından kaynaklanıyor, adamlar 4 mb vramli ps2 de bile neler çıkardılar, çok merak ediyorum bi sonraki nesilde ne yaparlar, draw desistans kaplamalar falan alır başını gider heralde, ışıklandırma zaten bu nesilde gerçekle birebir.

Playstation 4'den beklentileriniz neler?

bunun daha ötesi yoktur, gerçeğe yaklaşan grafik ayrı, göze güzel görünen grafik ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 17 Kasım 2011; 20:57:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Bu nesilde GERÇEK diyebileceğimiz tek bir oyun var o da Gran turismo 5, poly digitalin başarısından kaynaklanıyor, adamlar 4 mb vramli ps2 de bile neler çıkardılar, çok merak ediyorum bi sonraki nesilde ne yaparlar, draw desistans kaplamalar falan alır başını gider heralde, ışıklandırma zaten bu nesilde gerçekle birebir.

Sanırım Uncharted 3'ü oynamadın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marfoglu

quote:

Bence XMB menüden şaşmamalılar oldukça basit ve kullanışlı bir menü. Ancak bu menü Türkçe olsun. Çıkan onca psn sorununun çözümünü Türkçe olarak okuyabilelim. Ve tabii ki browser değişmeli, Chromium'un farklı bir versiyonunu PS4'te görsek fena olmaz.
    Teknik olarak ise:

Teknik olarak istediğin sistem cok pahalı konsollar için 8 fiziksel çekirdek koyacaklarını sanmıyorum.

tamam da şimdiye göre f/p bir sistem oluşturulsa en fazla 3 yıl sonra dalga geçilecek bir sistem haline gelebilir pc'ye göre.

• uçmuş bazılar8 gb ram falan? 2 gbram yeterlidir. işlemci iyi olsun artık 64 kişi bf4 oynayabilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paypay88

uçmuş bazılar8 gb ram falan? 2 gbram yeterlidir. işlemci iyi olsun artık 64 kişi bf4 oynayabilelim.

Biz daha yeni konsollarda 64 kişiye çıkmışken PC'ler 128 kişiye hatta 256 kişiye bile çıkarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htfb97

quote:

Orijinalden alıntı: Paypay88

uçmuş bazılar8 gb ram falan? 2 gbram yeterlidir. işlemci iyi olsun artık 64 kişi bf4 oynayabilelim.

Biz daha yeni konsollarda 64 kişiye çıkmışken PC'ler 128 kişiye hatta 256 kişiye bile çıkarlar.

PC'lerde modla yapılıyor o olay ama yapımcı yapmadığı için kasıyor 2005 oyunu BF2'yi botla 256 kişi oynarsın ama feci kasar en iyi pc'de bile zar zor 30 fps buluyordu. yapımcı yapsa öyle olmaz misal mag . 64 olsun yeter 256'ya gerek yok zaten.

• Çok daha iyi oyunlar olsun yeter,ram vs. bahane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htfb97

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Bu nesilde GERÇEK diyebileceğimiz tek bir oyun var o da Gran turismo 5, poly digitalin başarısından kaynaklanıyor, adamlar 4 mb vramli ps2 de bile neler çıkardılar, çok merak ediyorum bi sonraki nesilde ne yaparlar, draw desistans kaplamalar falan alır başını gider heralde, ışıklandırma zaten bu nesilde gerçekle birebir.

Sanırım Uncharted 3'ü oynamadın.

Unc3 un neresi gercege benziyor renk paletinin ve grafiklerin hepsi çok üst düzey bir animasyon filmine benziyor Çok güzel grafikler ama gerçeklikten uzak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marfoglu

quote:

Teknik olarak ise:

tamam da şimdiye göre f/p bir sistem oluşturulsa en fazla 3 yıl sonra dalga geçilecek bir sistem haline gelebilir pc'ye göre.

3 sene sonrada o duzeyde islemci ps4e koyulamaz seri uretimi pahali.
    Edit:Ayria firmalar simdiye gore degil ileriye donut fp sistem koyarlar 4 cekirdek gelecek nesilde yeterlidir bf gibi bir oyunu ornek alirsak iyi sister isteyen yani 3 sene sonra 8 cekirdekli sistem yine pahalidir zaten o sistemler sirketler ve benchmark meraklilari icin gelistirlir o kadar cekirdegi kullanan oyun yok olacak diyelim isinmasi,guc femme derecesi gibi seyler ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marfoglu -- 17 Kasım 2011; 22:52:14 >

• konsolda ve oyunlarda türkçe dil seçeneği olsun
    oyunlar daha gerçekçi olsun,araba yarışlarında yollar daha çok olmalı,bizim şahin doğan lardan koysalar çok daha iyi olur :D
    her oyunda amerika şehirleri var nfs lerde başka memleket yok sanki
    maçda fifa bayağı ilerletti ama tabikide daha iyiside neden olmasın
    fiyatı daha uygun olabilir
    2 ekrana görüntü vermesi iyi olur
  • Aklıma geldi mesela bir oyun aldık kutulu.Bunu PS3e yükleyebiliriz aynı Xboxtaki gibi
  • Sistem özellikleri süper olsun ama ucuz olsun ??
  • Donanım özelliklerine girmeyeceğim çünkü bunu şimdiden tahmin etmek çok zor ama UHD desteğinin olması gerek en azından sonradan çıkacak slim versiyonlarda. Dualshock 4 ü merak ediyorum belkide yeni bir kol yapacaklar. Belkide Blu ray'in üstü bir disc gelecek açıkçası konuşmak için erken ama bayağı bir beklentim var. Ayrıca Hologram teknolojiside bekliyorum.
  • Quad grafik kartı
    32 çekirdekli işlemci
    3840x2160 pixel çözünürlük
    64GB ram
    BD-XL destekli optik yazıcı/okuyucu
    Dokunmatik ekran desteği
    Dahili LTE/Wimax modem
    Oled ekranlı gamepad
    Dahili SSD HDD
    Linux desteği
    USB 3.0 / SATA 6Gb/Sn desteği
    Universal kart okuyucu
    Dual HDMI üzerinden aynı anda iki farklı ekranda, iki farklı oyun oynayabilme
    FULL multimedia desteği (özellikle mkv)
    Transparan tasarım üzerinde hareketli logo ve temalar
    Dokunmatik tuş takımı
    Hareket algılayıcı sayesinde vücudu gamapad olarak kullanabilme
    Sesle kontrol
    Internet üzerinden kontrol
    Video chat
    3D aero menü
    TÜRKÇE İŞLETİM SİSTEMİ VE OYUNLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacenet -- 18 Kasım 2011; 18:35:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Quad grafik kartı
    32 çekirdekli işlemci
    3840x2160 pixel çözünürlük
    64GB ram
    BD-XL destekli optik yazıcı/okuyucu
    Dokunmatik ekran desteği
    Dahili LTE/Wimax modem
    Oled ekranlı gamepad
    Dahili SSD HDD
    Linux desteği
    USB 3.0 / SATA 6Gb/Sn desteği
    Universal kart okuyucu
    Dual HDMI üzerinden aynı anda iki farklı ekranda, iki farklı oyun oynayabilme
    FULL multimedia desteği (özellikle mkv)
    Transparan tasarım üzerinde hareketli logo ve temalar
    Dokunmatik tuş takımı
    Hareket algılayıcı sayesinde vücudu gamapad olarak kullanabilme
    Sesle kontrol
    Internet üzerinden kontrol
    Video chat
    3D aero menü
    TÜRKÇE İŞLETİM SİSTEMİ VE OYUNLAR

PS5 için değil PS4 için beklentileri yazsan iyi olurdu.

• Bişey yazmama gerek yok çünkü tüm beklentilerimi karşılayacak.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.