Şimdi Ara

Plastidip ile komple kaplatan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık bir ay kadar fx35 sahibiyim. Allah izin verirse, kazasız belasız 2 yıl kullanmayı düşünüyorum. 77 beygirlik puntodan buna geçince ilk başta bir afallama oldu tabi. Aracın performansı, boyutu vs. Şimdi ben ona, o bana ısındı. Bunu sattığımda ne alıcam onuda bilmiyorum. Arabaya binmiyor muşum.

Aracım 2005 model. Amazon.de'den yeni d2s farlar sipariş ettim. Türkiyede 450 ye kazıklanıyoruz, 250 gibi bir fiyata gelecek. Ama kaporta kısmında siyah rengin zorluğu ve 12 yıllık yaşanmaşlıkların izleri, solgunluğu var. Yurtdışında plastidip ile çok güzel uygulama yapıyorlar. Ben ilk önce kendim kapı trimlerini maskeleyip siyaha boyayacağım. Ama şimdi bu araca boya koruma vs yapsam 6 ay sonra bu haline gelecek. Yaptığıma değmez gibi bir düşünce var.

Ülkemizde hala yaygın değil ama yurtdışında maliyeti düşük olduğundan bu plastidip ile çok güzel uygulama yapıyorlar. Birkaç siteye baktım bir Türk üretici de var. Şimdi bu Türk üreticinin sprey şeklindekilerini zaten hepsiburada'da 38 tl gibi bir fiyata bulunuyor. Bunlar yerli, fiyatı uygun olur toplu alımda dedim mail attım.

Adamlar bugün yurtdışından getirilen, yabancı markalarla litresine aynı fiyatı istiyor utanmadan .Litresi 80 lira. Ben aracın kendi siyah renginde ve parlak olmasını istediğimi belirtip fiyat istedim. 20lt malzeme gider dedi. Uygulamayı tabiki onlar yapmıyor bu sadece malzeme fiyatı. İçinde verniği, parlatıcısı olan hazır spreylerden alıp kullanmaya kalksam yine aynı fiyata gelecek. Yazıklar olsun bu aç gözlülere diyorum. Gümrük vergin yok, ulaşım giderin yok.

Birbaşka yerle iletişime geçmeden önce aramızda kaplatan memnun olan var mı bilmek istedim. Araç veya herhangi bir eşyayı dahi en azından 5-6 kat kaplamak gerekiyor söküm için. Uzun uzun videoları izledim. Bazı arkadaşlar mesela sökemedim, pis kaldı diyor ama bunun nedeni de uygulama hatası.

Varsa tecrübeli arkadaşlar yazacaklarını merak ediyorum.

• parlak siyah lineaya yakışır.mat yaptır bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Parlak siyahı yani normal kaporta rengini tercih etmemin sebebi aracın kendi rengi olması. Ama metal renkli çok güzel uygulamalar da var. Mat sanki aracı göstermiyor :)
  • Bence hiç gerek yok hocam
  • Plastidip hakkında okuduklarım uzun vadede pek hayırlı değil. Hatta kısa vadede soyulan ve boyayı bozanlarda olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

• Hocam kaplama niye yaptırmıyorsunuz? 2bine işin içinden cikarsiniz hemde evladiyelik olur

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Hocam kaportada rötuş boyaları var, taş izlerini kapatmak için. Benim bildiğim kaplama sökülürken bu rötuşlar kalkar. Bu milletin boya takıntısı olmasa ver parayı temiz mis gibi gez. Satsan satamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_jayjay

Hocam kaportada rötuş boyaları var, taş izlerini kapatmak için. Benim bildiğim kaplama sökülürken bu rötuşlar kalkar. Bu milletin boya takıntısı olmasa ver parayı temiz mis gibi gez. Satsan satamazsın.

hocam bida boyatırsınız ne olacak hem kaplamayı bilen biri ısıtarak ve ilaç ile çıkarırsa bir şey olmaz :)
  • Ben yerinizde olsam folyo kaplatırdım. Ama güvenilir sağlam bir yere tabi ki. Çok az kesenin ağzını açmanız gerekebilir.
  • Piyano Siyahı çok tercih edilen bir renk fakat her araca gider mi onu düşünmek gerek. Sağlam işçilik temiz ve titiz uygulama yapıldığı zaman sorun olmaz. Tabi burada her şey maliyeti yükseltir.

Tamponları sorun ediyorsanız plastik bölge bunu hiç düşünmeyin bile taş izi sürtülme olur yani gayet normal aracım her yerini bir anda koruyamazsınız.

Kaput koruma filmleri var şeffaf olanlar mikron bakımından kalın oluyor ve iyi koruma sağlıyor. Siz hem kaplama hem de plasti dip fiyatı alın ikisini karşılaştırın. Maliyetli olursa en azından kaput koruma filmi yaptırırsınız.

• quote:

Daha plastidipin ne olduğu bilinmezken internetten bulduğum videolardan kendi aracımın jantlarını boyamıştım. Kesin ve net olarak söylüyorum ki en büyük pişmanlığınız olur. Daha geçenlerde yine bir aracımın ön panjurunu kapladım, aşırı güzel oluyor fakat bir hafta sonra sorunlar başlıyor. Kolay kolay sökülme olmuyor fakat en ufak toz, yağmur ve çamurda temizlemek o kadar zor ki. Bütün aracı hayal edemiyorum kafayı yersiniz ! Bence en iyisi kaplatın hocam emin ol uğraştığın çaba ve emek sonunda sinir ola ola sökeceksin.

• Dukeee D kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/0r7xvBSqhOE

Dostum burada adam çatır çatır söküyor. Video başında uygulamanın kat sayısı ve mesafesine kadar önemine vurgu yapıyor :). 3 yıllık, 5 yıllım kaplamaların sökümü falan da var. Valla uzun süre binmeyeceğim araca masraf yapmak istemesem de yinede güzel gözükmesini istiyorum :)

• Kesinlikle önermem plasti dip i. İlk zamanlar güzel fakat sonraları cok ugrasırsınız hele de komple kaplamaktan bahsediyorsunuz. En temizi folyo. Hem en temiz hem de en saglamı.

• quote:

https://youtu.be/0r7xvBSqhOE

Dostum burada adam çatır çatır söküyor. Video başında uygulamanın kat sayısı ve mesafesine kadar önemine vurgu yapıyor :). 3 yıllık, 5 yıllım kaplamaların sökümü falan da var. Valla uzun süre binmeyeceğim araca masraf yapmak istemesem de yinede güzel gözükmesini istiyorum :)

Abicim sen bilirsin ben diyeceğimi dedim :) Sıvı kauçuk malzemesinden dolayı üstünde sürekli leke kalıyor yani bilmiyorum beni rahatsız etti o yüzden uyarayım dedim.

• Plastidip yerine folyo kaplama çok daha mantıklı ve güzel bence. Ayrıca arça biraz şekilli şukullu bir şeyse parlak aynalı, krom teflon kaplamalarla çok fena oluyor.
  • Arabanın resimlerini atarsanız daha iyi önerilerde bulunabiliriz.Bu tip boyalar genel anlamda mattırlar.Aşırı bir parlaklık beklemeyin.
  • Plastidip çok dayanıklı bir malzeme değil önermem. Folyo kaplatın içiniz rahat etsin.
  • Folyoya bulaşma sonra söktüler vernik de kalktı boya da kalktı diye başlık açarsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.