Şimdi Ara

PLAKALARI FORUMDA VEYA NETTE GİZLEMELİMİYİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Plaka aleni bir şeydir ve gizlenmesi yasaktır, silik plaka ile gezmek suçtur, sokağa çıksanız binlerce aracın plakasını görebilirsiniz, binlerce kişi de sizin plakanızı görebilir ve görüyor da... Plaka hiçbir şekilde sizi sıkıntıya sokmaz. Aracın internette açık resimlerinin konulmasının hiçbir sakıncası yoktur. Plaka ile sadece araç üzerinde rehin olup olmadıgı öğrenilir kişisel hiçbir bilginize ulaşılmaz.

yazısını okudum nette az önce .
    bu yazı doğrumudur sizce?
    plakalarımızı gizleyelim mi?gizlemeyelim mi? şimdi.
    anlamadım.

• Bende yukarıda yazan gibi biliyorum. Sadece vergi borcu var mı yok mu diye bakılabildiğini okumuştum.
  • "sokağa çıksanız binlerce aracın plakasını görebilirsiniz, binlerce kişi de sizin plakanızı görebilir"

mantıklı aslında. gizlemeye gerek yok gibi.
  • Bir iki yıl önceydi haberlerde izlemiştim adamın birisi eve ceza gelince şaşırıyor itiraz ediyor şu gün şu saatte köprüden kaçak olarak geçtiniz falan..Araştırıyor konuyu en sonunda özetle aynı renk model araçtan aynı plaka çıkıyor tabiki öteki araç sahte plakalı.Adam yakına yakına öteki aracı arıyordu aynı olay yine istanbulda olmuştu bu sefer bir taksici yine aynı model ve plakalı başka bir taksiye rastlıyor tesadüf karşı tarafta sanırım gizlemekte bir hayır var
  • Birinin bişey yapabileceğinden değilde baş ağrısı çıkmasın maksat, kapatmakda fayda var..

Plakanızı gören arkadaş sigortacıysa ve sigortacı bir tanıdığı varsa, yeriniz yurdunuz, telefonlarınız, kimlik bilgileriniz gibi herşeye tramer sistemiyle ulaşabilir diye biliyorum..
  • Ben kapatırken amacım bu borçların falan kontrol edilmesi değil,ilanlara konulup fotoğrafların , sahiplerini uğraştırılması.

Malum fotoğraf hırsızlığı zor değil.Neden ben uğraşayım ki.
  • Ben plakasını saklayanın hep vergi borcu felan olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1sibel

Ben plakasını saklayanın hep vergi borcu felan olduğunu düşünüyorum.

Nice 100.000 TL'lik otomobiller var plakasını gizleyen, onların hepsinin borcu mu var acaba?

Borç varsa zaten aracı almadan çıkar, pert kaydı vs öğrenmek isteyen de açar telefonu aracın plakasını öğrenir araştırır, ondan sonra görmeye gider aracı.

Ben ilanlarda il plaka kodu dışındaki kısmı silerim, soyadımı da yanlış yazarım. İster güvenli olsun ister olmasın, ben gerçek alıcı dışında hiçkimseyle kişisel bilgilerimi paylaşmak istemiyorum. Ama aracımın durumuyla ilgili de ilan metnine ne yazdıysam tamamen doğrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 10 Ocak 2010; 0:15:47 >
  • Dost var düşman var, akıllı var deli var, psikopat bile çok...

Biriyle forumda atışırsın, psikopat çıkar, gelir bulur hem arabanı hem seni. İş büyür. Kıskançlık adına bile araban bulunup çizilebilir icabında. Öyle plakayı kapatıp, malikanenin resimlerini de koymak olmaz. Eliyle koymuş gibi bulurlar adamı. Di mi adamım
  • Fazla hayal mi kuruyoruz ne gerçek hayatta yüzlercesini görüyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Dost var düşman var, akıllı var deli var, psikopat bile çok...

Biriyle forumda atışırsın, psikopat çıkar, gelir bulur hem arabanı hem seni. İş büyür. Kıskançlık adına bile araban bulunup çizilebilir icabında. Öyle plakayı kapatıp, malikanenin resimlerini de koymak olmaz. Eliyle koymuş gibi bulurlar adamı. Di mi adamım

Lanet olsun.(Çatta fak)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.