Şimdi Ara

Pirizdiyak bilyam dağılmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
9.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım normal çalışırken bir ses yapıyor debriyaja basınca ses kesiliyor. Ustam pirizdiyak bilyamın bu sesi yaptığını söyledi. Parça çok pahalı peki bunu değişmesem böyle binsem bir zararı olur mu? Sadece sesmi yapar başka sorun olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nguas -- 21 Kasım 2018; 9:16:51 >

• Işıklarda beklerken debriyajaa basılımı bekliyorsunuz.
  • Aracınızın marka modeli nedir ?
    Ustanız sesin prizdirek bilyasından geldiğine emin mi ?
    Debriyaja basınca ses geliyorsa Prizdirek bilyasından değildir o ses debriyaj rulmanından geliyordur.
    Debriyaj rulmanı ile priz direk bilyası aynı şeyler değildir.
    Debriyaj a basıtığınızda ses kesiliyor ise priz direk bilyası sorunlu demektir.
  • Prizdirek bilyası dağılırsa sonuçları kötü olur. Debriyaj bilyası ses yapsa bile bir müddet daha gider. Olmadı çıkma al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Aracınızın marka modeli nedir ?
    Ustanız sesin prizdirek bilyasından geldiğine emin mi ?
    Debriyaja basınca ses geliyorsa Prizdirek bilyasından değildir o ses debriyaj rulmanından geliyordur.
    Debriyaj rulmanı ile priz direk bilyası aynı şeyler değildir.
    Debriyaj a basıtığınızda ses kesiliyor ise priz direk bilyası sorunlu demektir.
    Debriyaja basınca ses kesiliyor bırakınca geliyor ses, ne gibi sorun olur böyle binsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Prizdirek bilyası dağılırsa sonuçları kötü olur. Debriyaj bilyası ses yapsa bile bir müddet daha gider. Olmadı çıkma al.
    Ne gibi sorun olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Işıklarda beklerken debriyajaa basılımı bekliyorsunuz.
    İkinci el aldım hocam aracı aldığımda böyleydi zaten bende olmadı
  • Nguas kullanıcısına yanıt
    Şanzman dağılır. Araç marka model nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Debriyaja basınca ses kesiliyor bırakınca geliyor ses, ne gibi sorun olur böyle binsem

Alıntıları Göster
    Priz direk milinde ve yatağında aşındırma oluşur dahası aşınmadan dolayı çıkan metal parçalar yüzünden Şanzımanı'' sardırma '' ihtimaliniz çok yüksek

Şuan Prizdirek bilyesini değiştiriseniz daha büyük masraftan kurtulmuş olursunuz

marka modelini bilmiyorum , bazı araçlarda yandan kapa olur ve daha az zahmet ile değişir bazılarında şanzıman komple sökülüp şanzıman yarılıp değişir

• Aynı sorun bende de vardı 3 4 farklı ustaya gittim hepsi prizdirek bilyasından ses geliyor baskı balata değişeceği zaman değiştir boşa şanzımanı indirip işçilik parası verme dedi. İki sene o şekilde bindim sonra bir gün kırmızı ışıkta şakır çukur ses gelip araba stop etti ve geri hareket ettiremedim. Şanzımanı dağıtmışız 1500 liraya komple çıkma şanzıman bulup taktırdım o kadar uzaktyola gidiyordum şehirler arası yolda olmadığı için dua ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Şanzman dağılır. Araç marka model nedir ?
    aveo 2012 dizel
  • quote:

aveo 2012 dizel

Alıntıları Göster
    Şanzımanınız bu

Görmüş olduğunuz siyah kapak sökülüp prizdirek bilyanız değiştirilebilir

• En kısa zamanda değiştirin. Arkadaşların da belirttiği gibi bilya dağılırsa şanzumana zarar verme ihtimali var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 20 Kasım 2018; 18:10:27 >
  • quote:

Şanzımanınız bu

Görmüş olduğunuz siyah kapak sökülüp prizdirek bilyanız değiştirilebilir

Alıntıları Göster
    Yani zor bir işlemmi şanzıman mı incek?

• Nguas kullanıcısına yanıt
    Evet inecek ama yarmaya gerek kalmadan bu kapak sayesinde direk prizdirek sökülür, baskı balatanız iyi durumda değilse onu da değiştirirsiniz, zira şanzıman sökmek hem maliyetli Hemde zaman alan bi iş

Şanzımanin içine müdahale edileceği için şanzımanın içinden anlayan ( dişli grubu Vs...) bi tamirciye götürün ve işlem sonrasında kesinlikle şanziman yağını değiştirtin

Geçmiş olsun
  • quote:

Alıntıları Göster
    İlk mesajında farklı burda farklı yazmışsınız. Debriyaja basınca ses kesiliyorsa bilyalardandır. Kafaya takmazsanız sorun değil, bende de vardı kafaya çok taktığımdan değiştirtmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

İlk mesajında farklı burda farklı yazmışsınız. Debriyaja basınca ses kesiliyorsa bilyalardandır. Kafaya takmazsanız sorun değil, bende de vardı kafaya çok taktığımdan değiştirtmiştim.

Alıntıları Göster
    Evet tersten yazmışım yanlışlıkla kusra bakmayın.

Normal rölantide hiçbişeye dokunmadan çalışırken ses var fazladan bir ses geliyor kulağıma ama debriyaja basınca ve basılı tutunca o ses kesiliyor sadece motor sesi geliyor. Nerden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nguas -- 21 Kasım 2018; 9:17:19 >
  • Priz direk rulmanı ile debriyaj rulmanı Aynı şeyler değil !

Daha bunu bile bilmeyenler yorum yapıyor
  • quote:

Priz direk rulmanı ile debriyaj rulmanı Aynı şeyler değil !

Daha bunu bile bilmeyenler yorum yapıyor
    O şahıs birşey bilmediği gibi ahkam keserek yorum yapıyor. Tipik kruger sendromuna sahip.

Bana da Jazz Mpv'dir diyerek sataşmıştı. Bunun bile ayrımını yapamıyor.

Gayet iyisin, gayet doğru şeyler yazıyorsun forumda en azından gördüklerim öyleydi. Bunun için ağzına sağlık. Cahilin lafına bakma, akıllı adamlar görüyor neyin yanlış neyin doğru olduğunu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.