Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
21
Favori
55.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam açıkçası bende bi ara vardus 400 ü düşündüm ama geri stereo amfi alınca kaldı vr-400 yerine 300 ü tercih ederseniz daha rahat olur gibime geliyor tabi gene karar sizin gene sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz
  • Sadece front olarak düşünüyorum müzik açısından VR300 de olabilir,fiyat olarak yakın birbirine zaten. Peki VR400 alsak fazla mı gelir amfiye yada öyle 1000 liraya kadar tavsiyeniz ne olur...
  • sascha35 kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle öneri olarak benim diyeceklerimi siz zaten biliyorsunuz yada o fiyat aralığında bulacaksınızdır onun için siz kafanıza göre modeller çıkartın ona göre yazın ona göre mukayese yapalım birde dinleme imkanı yaratırsanız kendinize iyi olur vsx-520 6 ohm da 100 watt 8 ohmda 80 watt güç verebiliyor bunu göz ardı etmeyin kolay gelsin
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Forumda biraz daha dolaşırsam fikrim iyice değişecek gibi görünüyor.
    Üstad şu söylediğin oran "vsx-520 6 ohm da 100 watt 8 ohmda 80 watt güç verebiliyor"
    Yani ben 8 ohmluk bir hoparlör sürsem kanal başına kaldırabileceği yük 130 W olsa bile 80 den fazla güçlenemeyecek,çünki sürücü bu çıkışı veremeyecek doğru mu anladım. @des_955
  • Dg.TURK kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam değerler şöyle 8 ohmda kanal başı 20 hz 20 khz 80 watt 6 ohmda kanal başı 20 hz 20 khz 100 watt veriyor bunu göz önünde bulundurun derim ben yani 8 ohm bağladığınızda 80 watt verecek 6 ohm bağlarsanız 100 watt verecek
    Daha düşük yani 4 Ohm bağlarsamda ya sürücü yanar/zorlanır yada hoparlör düşük seslerde titreşime girer diyebilirmiyim.
  • Dg.TURK kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam şöyle pioneer avr ler üst seviye 1-2 model hariç 6-16 ohm bağlamaya izin veriyor 4 ohm önermiyorlar ama şu var ben vsx-520 ile 4 ohm sürüyorum ama şu ana kadar sıkıntı olmadı nasıl kullanacağınızı bilirseniz sıkıntı olmaz ama genede ben size önermiyorum bağlandığını varsayarsak avr kendini korumaya alır yada hoparlör yanar yada bağladığınız çıkış yanar
    vsx 520 ye 4 ohm kesinlikle tavsiye etmiyorum, deneyim; iki tane arkada 4 ohm yandı. sesi limitlere zorladım, bir baktım bir yanık kokusu önce vsx520 ye koştum o mu yandı diye Allah'tan değilmiş de logitechlermiş:) her şerde bir hayır vardır şimdi jbl es80(front) jbl es20(rear), cabasse socoa(center) kullanıyorum. sub özellikle almadım yüksek bası sevmiyorum. şuan müzikte ve surround sinemada keyfim yerinde..
  • hozgurk H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam ben zaten sadece centerı sürüyorum 4 ohm diğerleri front surround 8 ohm birde son ses dinlemediğim için şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım genede tekardan kimseye önermiyorum bu arada sisteminiz güzelmiş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20(Speaker)/logitech-980-000541-wireless-speaker-music-adapter-(bluetooth)/productdetails.aspx?I_ID=57768

Selamünaleyküm arkadaşlar,

Yukarıdaki cihazı vsx-520 ' e kırmızı ve beyaz uçlu 3.5 mm kablo ile bağladım. Bluetooth ile dizüstü bilgisayarımı eşleştirdim. Gayet de güzel müzik dinledim. Ama bir sebeple cihazı başka bir yerde kullanmam gerekti. Tekrar taktığımda bir türlü ses alamadım. Bir yerdeki ayarlarıyla mı oynadım , bilemiyorum.

Kabloları aşağıda işaretlediğim yere taksam ayarları nasıl yapmalıyım? Ya da başka ka bir yere mi takmalıyım Not: Resmi bir türlü ekleyemedim...

Son olarak on puanlık soru:

Bilgisayara alacağım bir ses kartından optik olarak amfiye bağlantı yaptığımda ses kalitesinde bir artış olur mu? Bazı arkadaşlar optik bağlantı da ses kartı devre dışı kalır sesi amfi çözer diyor, bazıları da eğer ses kartında dolby digital live ve dts connect desteği varsa sese etki edeceğini yazmışlar.

Sağlıcakla kalın, hayırlı ramazanlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 14 Temmuz 2013; 12:53:14 >

• Resmi ekleyebildim...
     Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu
  • Merhabalar,
    Almak isteyen olursa diye yazmak istedim.
    Ankara cepa teknosada htp-200 diye bir set var, 999 tl. Içinde vsx520 var. Dileyen olursa 1140 tl ya bluray playerlı da verilebilirmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Düşük seste dediğin gibi bir sorun çıkmıyor, uzun süre düşük seste kullanabilmiştim. Meraklısı için sistemimi ekliyorum, rear lar çok görünmese de pozisyonu hakkında fikir verebilir.
     Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozgurk -- 14 Temmuz 2013; 17:59:49 >

Merhaba hocam sistemin çok iyi görünüyor surroundlar bana biraz yüksek gibi geldi birde açı verebiliyormusun ? birde vsx-520 kuleleri tam performansında sürebiliyormu ? seni yakalamışken sorayım dedim
    eywallah:) surroundların yüksek olması benim deneyimlerime göre çok daha keyifli(her yükseklik kombinasyonunu bizzat denedim:)) surroundların duvar aparatı sağa sola ve yukarı aşağı hareket edebiliyor.http://www.vogels.com/ . kuleler tam bir elektrik canavarı ne kadar versen way çok iyi oldu diyorsun, biraz daha veriyorsun aa daha iyi oldu diyorsun. Ama benim yüksek sese katlanabilme seviyem "65" daha fazlasına dayanamıyorum. Filmleri de evde çoluk çocuk yokken 55 seviyelerinde izliyorum. Sürebiliyor mu soruna bilmem ne kadar yanıt oldu.. Tabi bir gerçek de vsx 520 bu seviyelerde çok ısınıyor.
  • Surround'ların kulak seviyesinden 30-40 Cm yüksekte olması konusuna ben de kesinlikle katılıyorum. Ama sizin ki hakikaten biraz yüksek olmuş.
    Merhaba askı aparatları güzelmiş çok fonksiyonlu vsx-520 ye dönersek anladığım kadarıyla jbl ler 520 nin sınırlarını zorluyor bende 50-55 li seviyelerde dinleti yapıyorum
  • teknika kullanıcısına yanıt
    Merhaba teknika üstad seni burada görmek beni şaşırttı forumda metini çok duydum ve konularını takipteyim
    Dün Eşim ile media marka gidip kule ve uydu hoparlörleri gösterdim.
    Bir iki ses denemesi de yapınca , O'nun da hoşuna gitti.
    Lakin bana sorduğu soruya cevap vermek o anda mümkün değildi.
    Uydu hoparlörlerin kablolarını odanın içinde nasıl gizleyerek taşıdınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dg.TURK

Dün Eşim ile media marka gidip kule ve uydu hoparlörleri gösterdim.
    Bir iki ses denemesi de yapınca , O'nun da hoşuna gitti.
    Lakin bana sorduğu soruya cevap vermek o anda mümkün değildi.
    Uydu hoparlörlerin kablolarını odanın içinde nasıl gizleyerek taşıdınız ?

Kablo kanalları var ama ben kullanmadım, koltukların arkasından olduğu gibi geçirdim. Koltuğun arkasına bakmadıkça sorun yok
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.