Şimdi Ara

Pioneer HTP 921 ev sinema sistemi aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni almış oldugum sistem ile ilgili fotoları en kısa sürede yükleyeceğim.Sizden bir kaç konu hakkında yardım istiyorum.Forumda ev sinema sistemi hakkında çok bilgili vede yardım sever üyelerin oldugunu biliyorum.
    Laptopumu kulalklık çıkışı ile Y kablo vasıtasıyla pio 921 avr ye bağlayınca müzik çalmıyorken arkadan garip bir elektrik sesi geliyor.Bunu nasıl önleyebilirim(aynı şekilde bb9900 telefonumu bağladığımda herhangi bir parazit ses yok)?
    Avr nin özellikler arasında airplay gibi bir özellik var LAN sayesinde kablo kullanmadan bağlamam mükünmü?
    Şu an PS3 ümde transformers dark side of the moon (Bluray) filmi var.D True Sound oldugu yazıyor surround ayarlarından hangisi bunu izlemem için en uygun olur?(şu an advanced ayarlardan action modunda izliyorum ve ses çok etkileyici)
    Onun haricinde cihazı henuz 2 gundur inceliyorum genel olarak memnunum.En kısa sürede fotolarını paylaşmaya çalışacağım.Almayı düşünen varsa gerçekten fiyat - kalite paritesi yüksek bir cihaz.
    Sürekli dinlediğim acoustimass 10 ile kıyaslarsam hiçbir eksiği yok aksine fazlası olan bir cihaz.

• Siz de biraz bilgi ve yardım edin de kaça ve nasıl aldığınız yazın lütfen. Zira forumda yeni üyler sürekli bunun peşindeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanchn

Merhaba,
    yeni almış oldugum sistem ile ilgili fotoları en kısa sürede yükleyeceğim.Sizden bir kaç konu hakkında yardım istiyorum.Forumda ev sinema sistemi hakkında çok bilgili vede yardım sever üyelerin oldugunu biliyorum.
    Laptopumu kulalklık çıkışı ile Y kablo vasıtasıyla pio 921 avr ye bağlayınca müzik çalmıyorken arkadan garip bir elektrik sesi geliyor.Bunu nasıl önleyebilirim(aynı şekilde bb9900 telefonumu bağladığımda herhangi bir parazit ses yok)?
    Avr nin özellikler arasında airplay gibi bir özellik var LAN sayesinde kablo kullanmadan bağlamam mükünmü?
    Şu an PS3 ümde transformers dark side of the moon (Bluray) filmi var.D True Sound oldugu yazıyor surround ayarlarından hangisi bunu izlemem için en uygun olur?(şu an advanced ayarlardan action modunda izliyorum ve ses çok etkileyici)
    Onun haricinde cihazı henuz 2 gundur inceliyorum genel olarak memnunum.En kısa sürede fotolarını paylaşmaya çalışacağım.Almayı düşünen varsa gerçekten fiyat - kalite paritesi yüksek bir cihaz.
    Sürekli dinlediğim acoustimass 10 ile kıyaslarsam hiçbir eksiği yok aksine fazlası olan bir cihaz.

Kabloyla mabloyla uğraşmayın. Önce pioneer av navigatör cd sini laptopa kurun. 921'inizi laptop un bağlı olduğu internet ağına bağladığınızda bilgisayarın Ağ bölümünde Diğer Aygıtlar satırı altında server resmi şeklinde 921 ibaresi çıkacak ona sağ tıklayıp yükle diyin kurulduktan sonra pcdeki istediğiniz müzik dosyasına sağ tık ''burada yürüt'' VSX-921 seçince cihaz kapalı dahi olsa açılıyor ve şarkıyı çalmaya başlıyor bence mükemmel bir özellik Önemli bir husus varki pc ekranında media player 921 üzerinde müzik çalarken ses seviyesine dikkat edin sonuna kadar açınca aslında avr yi son ses açmış oluyorsunuz dikkat edin derim.

• Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Sistemi nereden aldığınızı ve fiyat bilgisini PM atarmısınız ?

Güle güle kullanın...
  • Yardiminiz icin tesekkurler.cihazi pioneer yetkili bayii olmamdan dolayi indirimli olarak aldim.bu yuzden fiyat vermemem gerekiyor.fakat piyasa fiyatinin baya altina aldim.forum arkadaslarimada ayni sekilde yardimci olabilirim.edinmek isteyen olursa om atabilir
  • yanlış anlaşılmaya meğil vermek istemem, mesajımda herhangi bir ticari kaygı yoktur pio bayiliğim tamamen otomotiv üzerinedir.
  • avr yi lan üzerine kaydettim bilgisayardaki programdan bakıncada detected diyor bir problem yok fakat bilgisayar üzerinde nasıl çalacağımı hala bulamadım.müzik dosyasını seçip sağ tıklıyorum dediğiniz gibi burada çal diye bir seçenek yok.bilgisayarı açıp kapadım değişen bişey olmadı.
  • hayırlı olsun hocam
  • tesekkurler..
  • quote:

avr yi lan üzerine kaydettim bilgisayardaki programdan bakıncada detected diyor bir problem yok fakat bilgisayar üzerinde nasıl çalacağımı hala bulamadım.müzik dosyasını seçip sağ tıklıyorum dediğiniz gibi burada çal diye bir seçenek yok.bilgisayarı açıp kapadım değişen bişey olmadı.

Birde aygıt eklemeyi deneyin yeni aygıt ekle diye biyer vardı sanırım bakın aşşağı resimleri ekliyorum bende bu şekilde çalışıyor sistemim windows 7 home premium 64

• quote:

Merhaba,

Dun sizin yaziyi okuyunca bendeki 2.0 stereo sistemdede ayni sorunu yasadigimi farkettim. Normalde iphod uzerinden muzik dinlerim ama laptob uzerinde dinleyince, hoparlorlerin sesini actigimda bendede ayni sekilde elektrik sesi geliyor.

Bunun sebebi laoptoba gelen hatta topraklama olmayisi ya da topraklama hattinda bir sorun olmasi.

Forumda bu konuyu cok ciddi bir sekilde (teknika) incelemis ve sorunun kotu elektrik hattindan meydana geldigini aciklamistir.

Kisaca bahsetmek gerekirse, laptob'a gelen kotu kalitedeki dalgalar, gunumuzun laptoblari icerisinde topraklama olmadigi icin kaliyor ve bu ses ortaya cikiyor.

Engellemenin tek careside evinize yeni bir topraklama hatti cekmeniz. (bakir levhalar ve tuz, komur, toprak karisimi ile)

Sorun UPS ile cozulmuyormus, zira bu durumda ups bile zarar gorebilir.

Telefonlarda bu ses sorunu olmuyor cunku sebekeye bagli degil. Telefonu sarja takip elinizden biraktiginizda ses geri geliyor. Elinize aldiginizda toprak hatti siz oldugunuz icin duzeliyor.

Topraklama cok onemli bir konu fakat cogumuz yuksek katli apartmanlarda oldugumuz icin maalesef pek uygulanamiyor. Yinede tek bir kablo ile tum evin topraklamasi yapilabiliyor.

Detay isterseniz forumda "topraklama" aratabilir ve teknika nin konularina bakabilirsiniz.

Iyi haftalar!

• Rıdvan bey,
    yardımınız için tesekkurler.Yukarıda yazan kablosuz bağlantı ile çalma olaını çözersem sanırım bu problemde ortadan kalkmış olacak.
  • quote:

Rıdvan bey,
    yardımınız için tesekkurler.Yukarıda yazan kablosuz bağlantı ile çalma olaını çözersem sanırım bu problemde ortadan kalkmış olacak.

Rica ederim. Yukarıdaki çözüme ek olarak, iphone ipad vs kullanıyorsanız, AirPlay ile tüm müziklerinizi kablosuz olarak avr'ye aktarabilirsiniz. Ya da herhangi bir apple ürünü kullanmasanız dahi, bilgisayarınıza itunes yükleyerek, onu Media Server olarak açabilirsiniz.

AVR'yi ethernet ile yerel ağa bağlayın,
    Itunes yüklü laptobu wifi ya da ethernetten aynı ağa bağlayın,
    Itunes/Edit/Preferences/ Sharing adımlarını takip edin ve resimdeki gibi Music listelerinizi ağda paylaşıma açın.

Bu işlemden sonra AVR'nin arayüzüne girdiğinizde Itunes Media Server olarak gözükcek. İstediğiniz gibi hem Itunes üzerinden hemde AVR'den kumanda ile MP3'leri seçebilir ve çalabilirsiniz. Bu işlem aynı şekilde PS3'tede işe yarıyor. Ben uzun süredir bu şekilde evin tüm odalarına müzik paylaştırıyorum. Aynı anda 5 cihaz'dan 320kbps kalitede media stream edebiliyorum.

Aynı mantıkla Samsung TV'ye 1080p MKV bluray filmleride stream edebiliyorum ama bunu AVR'ye nasıl aktarırız onu denemedim. Oda sistemi alınca inşallah :)

• arkadaşlar sistemden memnuniyetiniz halen devam ediyor mu?? şikayet veya daha fazla bilgi edinmiş bir durum var mı?? 2900 tl civarlarında 12 taksit buldum bu cihazı ne dersiniz???
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIDVANBAL

Merhaba,
    Öncelikle hayırlı olsun. Sistemi nereden aldığınızı ve fiyat bilgisini PM atarmısınız ?

Güle güle kullanın...

Merhaba, konu biraz eski ama sizin bu amfiyi bilmenizden dolayı yaşadığım bir sorun hakkında sizden yardım istiycem.
    digiturk kutum direk amfiye bağlı dolayısıyla tv izlerken amfiden aynı anda müzik dinleyemiyorum. bunun için digiturku amfiden söküp tvye direk bağlamak zorunda kalıyorum.bunun amfi üzerinden bir ayarı varmıdır?
  • Sistemden gayet memnunum. hala tavsiye ederim
  • Anladığım kadarıyla digiturk hdmi kablo ile amfiye bağlı.Digiturk ü izlemek istediğinizde mecburen vsx-921 i de acmak zorunda kalıyorsunuz.Bu durumda da tv izlerken mecburen amfinin diğer girişlerini kullanamıyorsunuz.

Optik kablonuz varsa digiturk ü Hdmi kablo ile tv ye bağlayın.vsx-921 ile digiturk arasinada optik kabloyu bağlayın.Böylece istediğiniz zaman digiturkün sesini alırsınız.Müzik dinlemek istediğinizde de bağlantıları sökmek zorunda kalmassınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim. En kısa sürede bir optik kablo edinip uygulyam
  • Değerli Arkadaşlar,

http://www.sanalpazar.com/Pioneer-Htp-921-Sinema-Sistemi-Kacirmayin-Cok-Ozel-Set__isp4591005#imgd

Bu ürün birçok yerde 3500 tl mertebelerinde satılırken, içerisinde vsx-921 dahil olması ve paket sistem olmasından dolayı birbirleriyle uyumlu olduğunu düşündüğüm ve ödül almış bir sistem.
    Önceliğim 1+1 odalı 30 metrekarelik bir izleme alanı olan evimde sinema, film izlemek...
    Zaman zamanda müzik dinlemek.
    Samsung 46es8000 televizyonum var. Öncesinde samsungun kablosuz hoparlörlü tüp anfili en üst seri 7.1 6750 ev sinema paketi vardı. Fakat bu ürün de 2500TL civarında olup korsan kullanımlarda sorunlu olduğu forumda geçen yorumlar içerisinde.
    Dolayısıyla benzer fiyat segmentinde ve düzgün ses kalitesinde pioneer'ın uygun olacağını düşünüyorum.
    Zaten apartman dairesinde oturuyorum. Öyle vur patlasın çal oynasın ortam mümkünü yok olmaz...

Sizlerin değerli yorumları ve önerileri nelerdir. HTP 921 yanlış bir seçim mi olur?

Saygılarımla.

• quote:

Merhaba,

Mrb, bende bu cihazı aldım Evde 3D tv var ve ARC özelliği var HDM ile TV ye bağladım ses alamadım farklı hdm girişlerine de bağladım olmadı ve menü sünden setup kurulumu seçtim oradanda olmadı nasıl ayar yapabilirim ? diğer sorumda şu bu cihaza sesin en yüksek değeri + 12 mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.