Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
89
Favori
467.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Avr olduktan sonra hepsi aynı al onu vur digerine küçük nuans farkları. Ersinin ürünler cok iyi zaten tr de bir tane var ve ayrıca. Bu iste cok daha iyi makineler var ama maddi kısmı da cok tabi

Hepsi aynı derken mesela pio için konuşursak lx 86 ile vsx 320 arasında sadece çok küçük farklar mı var?
    Neden o zaman 600 tl.lik avr ile 9000 tl.lik avr arasında bu jadar büyük fark var, neden insanlar sürekli bir üst model avr alıyor da biZ hep "hayırlı olsun çok guzel ampli" falan diyoruz? Ben bu yorumunuzu çok anlayamadım.
    Bu işlere yeni yeni bulaşmaya başlayan beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Tabiki fark var fakat genel mekanizma aynı

Sadece kullanmayacaginiz yüzlerce özellik var değişik değişik.

Birazda guc farkı var İnan hepsi bu

sen avr ile pre power 5 kanal sistemi bence hic karşılaştırma sınıf farkları var trafo farkları var pre power 70 kg avr 25 kilo bile yok yani içerisi cok farklı

Ama avr Ler arasında özellik ve az biraz guc farkı var birde avr lerin modeli ve fiyatı yükseldik ce kullanılan malzeme daha kaliteli hale geliyor kumandasina kadar birazda stereo performansı iyileşiyor

ama nerde pre power nerde avr

Sinema merakım biraz daha olsa 7 kanal pre power koyarım kesinlikle lx seviyesi dahil kendim kullandığım için yazdım eve sokmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 30 Mayıs 2014; 18:40:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynen katılıyorum, benim kullandığım avr denon 2311, topu topu 1500 liralık avr, sinema keyfini de bana ziyadesiyle veriyor, ses avr'lerde genel olarak berbat olduğu için hoparlörüm bile buna bağlı değil, bundan pre-power sisteme aktarıp dinliyor izliyorum, tercih elbet sizin ama bunu birçok avr kullanmış biri olarak söylüyorum, sıfır lx76 bile alsan fiyat yarı yarıya,
    neyse bu konuyla alakalı son mesajım, para sizin zevk sizin tercih sizin, ne alırsanız güle güle kullanın
  • Merhabalar yeni bir vsx 921 alarak aranıza katıldım çok yeniyim daha denon x2000 le arasında cok gidip geldim ama satıcı vsx921 al pişman olmazsın dedi öğrenmek istediğim temel konu şu hdmi dan uydu ps3 egreat ve apple tv bağlayacagım ama sorum şu : cihaz stand by da iken uydudan görüntüyü tv hoparlorunden almak istiyorum ama amfiyi kapatında tv den görüntü direkt gidiyor yani amfi hep acık olmak zorunda mı x2000 de bu özellik var diye biliyorum yardımcı olabilir misiniz ???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, çok mevnuniyetle kullanmakta olduğum vsx 920 amfim bilgidsayarım yüzünden ne yazıkki bozuldu. Ekran kartına hdmi kablo ile bağlı olan
    vsx 920 ekran kartımın gümlemesi ile amfimin hdmi görüntü borduna zarar verdi ve cihaz PQLS işiığı kırmızı yanıp açılmıyor. Garantisi geçmiş olduğundan,
    üst kapağını açtım ve bilgisayardan gelen hdmi portunun bord üzerinde hafif karrarmış olduğunu gördüm. İzmir de oturuyorum ve en yakın zamanda bir Pioneer
    yetkili servisinde sorunu halletmek istiyorum. Merak ettiğim, böyle talihsiz bir olay başka bir arkadaşın başına gelip gelmediği. Aceba komple bord mu değişir yoksa
    hdmi sviçi nin değişimi ile hallolurmu. Buna benzer bir bord değişimi başka bir arkadaşın başına geldiyse aceba kaç tl ye maal olmuştur merak ediyorum. İzmir de
    güvenebileceğim bir Pioneer yetkili servisi araştıracağım varsa bilen tavsiyelerinizi bekliyorum. Hoşçakalın...

• Bende pioneer 922 var. Ve şans olsa şu an x2000 alırım. Biri 2011 model, diğeri 2013.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d1pnot

Merhabalar yeni bir vsx 921 alarak aranıza katıldım çok yeniyim daha denon x2000 le arasında cok gidip geldim ama satıcı vsx921 al pişman olmazsın dedi öğrenmek istediğim temel konu şu hdmi dan uydu ps3 egreat ve apple tv bağlayacagım ama sorum şu : cihaz stand by da iken uydudan görüntüyü tv hoparlorunden almak istiyorum ama amfiyi kapatında tv den görüntü direkt gidiyor yani amfi hep acık olmak zorunda mı x2000 de bu özellik var diye biliyorum yardımcı olabilir misiniz ???

pio 1223 de bu dedigin avr kapalıyken görüntü gelme özelligi menü-System setup-Hdmısetup altında Standby Throungh Last olarak ayarlamalısın 921 de kullandım hatırlamıyorum ama olması lazım bu dedigim yolda varsa vardır bir bakıver.
    Güzel seçim yapmışın denon salla gitsin pio 921 alternatifi gene pio avr üst modelleridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ringo-Star

quote:

Merhabalar yeni bir vsx 921 alarak aranıza katıldım çok yeniyim daha denon x2000 le arasında cok gidip geldim ama satıcı vsx921 al pişman olmazsın dedi öğrenmek istediğim temel konu şu hdmi dan uydu ps3 egreat ve apple tv bağlayacagım ama sorum şu : cihaz stand by da iken uydudan görüntüyü tv hoparlorunden almak istiyorum ama amfiyi kapatında tv den görüntü direkt gidiyor yani amfi hep acık olmak zorunda mı x2000 de bu özellik var diye biliyorum yardımcı olabilir misiniz ???

pio 1223 de bu dedigin avr kapalıyken görüntü gelme özelligi menü-System setup-Hdmısetup altında Standby Throungh Last olarak ayarlamalısın 921 de kullandım hatırlamıyorum ama olması lazım bu dedigim yolda varsa vardır bir bakıver.
    Güzel seçim yapmışın denon salla gitsin pio 921 alternatifi gene pio avr üst modelleridir.

deneyeceğim teşekkür ederim avr konusunda çok yeniyim hatta 2 günlük ama bu özellik önemli benim için pişman olmayacagım belki vsx921 için ama denon x2000 de aklım kalmadı değil belkide değişeceğim bu arada hoparlor olarak 1000tl lik bi bütçem var ve ilk etapta alabileceğim ilk set pure acoustic proxima 60 serisi pio ile uyumunda sorun olmaz değil mi ??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ringo-Star

quote:

deneyeceğim teşekkür ederim avr konusunda çok yeniyim hatta 2 günlük ama bu özellik önemli benim için pişman olmayacagım belki vsx921 için ama denon x2000 de aklım kalmadı değil belkide değişeceğim bu arada hoparlor olarak 1000tl lik bi bütçem var ve ilk etapta alabileceğim ilk set pure acoustic proxima 60 serisi pio ile uyumunda sorun olmaz değil mi ??

not : dediğin şekilde baktım standby through da eco ve normal var last yok maalesef acaba yazılım güncellesem gelir mi bu özellik yoksa cihazı iade etmeyi düşünüyorum

• d1pnot D kullanıcısına yanıt
    standby through olduguna göre iki seçenekten biri olabilir eco dene olmuyorsa dedigin gibi degiştir. Cihaza ısınmak önemli aklında öteki kaldıysa onu kullan.
  • Arkadaslar uzun suredir pionner vsx 921 ile aranizdayim forumu takip ediyorum fakat hic yorum yazmamistim sizlere bir sorum olacak
    Ben bu sistemi sadece film izlemek icin kullaniyorum sizlerden ricam film icin en uygun ayarlari paylasirmisiniz gercekten cihaz karisik zamanla alisiriz belki ama su anda yardiminiza ihtiyacim var film icin kullandiginiz ayarlari benimle paylasirsaniz sevinnirim saygilar.

• Pioneer 4 yeni modeli vsx 524 , 824 , 1024 , 1124

http://evdekiteknoloji.com/pioneer-dort-yeni-av-receiver-duyurdu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

Pioneer 4 yeni modeli vsx 524 , 824 , 1024 , 1124

Pioneer 9 serisinde (924) ilk defa preout çıkış kullanmış.Çok iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 18 Haziran 2014; 12:55:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Pioneer 4 yeni modeli vsx 524 , 824 , 1024 , 1124

Pioneer 9 serisinde (923) ilk defa preout çıkış kullanmış.Çok iyi...

aynı şekilde vsx-924 modelindede 2 adet preout çıkışı mevcut.sanırım artık standart hale getirecek.

• Bir düzeltmeye ihtiyaç var pioneer 924 yazacaktim,yoksa 923 ve alt kodlamalarda preout yok

• quote:

Bir düzeltmeye ihtiyaç var pioneer 924 yazacaktim,yoksa 923 ve alt kodlamalarda preout yok

üstad 923 de iki adet preout var.922 ve alt modellerde yok.
  • quote:

quote:

Bir düzeltmeye ihtiyaç var pioneer 924 yazacaktim,yoksa 923 ve alt kodlamalarda preout yok

Sub çıkışını preout saymışsın,en az L-R olmalı yani 2 kanal.
  • Arkadaşlar mevcut sistemimdeki vsx-921 receiver'i ikinci el olarak LX-83 yada Onkyo TX-NR 828 ile değiştirmeyi düşünüyorum; kullanacağım hoparlörler ise Definitive BP8B front, Definitive BP8080 center, Definitive CS-8040HD center, Definitive SuperCube 6000 subwoofer.Hangisini önerirsiniz yada başka tavsiye edebileceğiniz max 3000 TL seviyesinde bir model varmıdır ?
  • quote:

quote:

esasen preout'la kastedilen front preout'tur, front preout olmadığı için 923'u başka bir entegre veya pre&power amfiyle bypass yapamazsınız, 923'deki 2 adet preout sadece subwoofer kablolamak içindir, başka bir işe yaramazlar, şefik üstadın da dediği gibi 9x'li seride ilk defa 924'de front preout kullanılmış, önemli bir özellik olduğu için iyi yapmışlar

http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-924-K/page.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turushanovgu -- 19 Haziran 2014; 8:22:05 >

• Katiliyorum kesinlikle cok iyi bir gelisme sirf bu yuzden lx serilerine yonelmistim ama fiyat farki nedeniyle alamamistim. Benim gibi stereo anfi ile kullanacaklar icin 924 pre out cikisi cok guzel haber. Ancak VSX924 un cikis fiyati 2. El lx-76 ya denk olur, bi sure da bekleyecegiz gibi gorunuyor.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.