Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
89
Favori
467.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 921 i bende tavsiye ederim kullanıcısı olarak. Eski bir model ama şu anda fiyat/performansı en iyi cihaz.
  • 921 ok..
    peki yeni seri olup öneriniz nedir? fiyat artabilir tabi..
    921 in muadili model tavsiyesi yeni seri
  • 923
  • @Sinerfru

bulabilirsem şu alınır o zaman dimi.._??

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Dvd-Ev-Sinema-Sistemi/PIONEER/HTP-071-p-80840-c-51.htm

hoparlör vs. ilerde modifiye ederim..??
  • merhaba hocam hayırlı olsun güle güle kullan hoparlör için acele etme çünkü iyisini al yoksa yazık olur onun için elindekilerle idare et biraz
  • AVR çok zayıf. Hoparlör de alsanız pek verim alamazsınız linkteki üründen. Ama yine de samsung/LG gibi hazır sistemlerden iyidir.
  • fbsrkc06 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam eğer avr özellikleri yetiyorsa alınabilir hatta mm lere bak derim onlardada oluyor bu tarz setler 071 başlangıç için alınabilir sonra güzel bir hoparlör seti ile tamamlandımı güzel olur
    Değil. Bu çok alt bir ürün. VSX 320 dengi sanırım.
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende VSX 321 kullanıyorum Pioneer. Kullanan arkadaşlara veya tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.

T.V'me ARC slot undan bağladım amfiyi. T.V'min kumandasıyla da kontrol edebiliyorum amfiyi fakat amfi her açılışta TV sekmesinde açıyor kendini fakat ben uydu alıcı cihazım DVR/BDR girişine bağlı olduğu için o şekilde açılsın istiyorum. Her defa elimle AVR nin kumandasıyla DVR girişine yönlendirmek istemiyorum görüntü almak için. Bunun çaresi nedir? AVR bozuk olabilir mi?

Sanki ilk aldığım zamanlarda kendini otomatik o modda açıyordu ve hemen görüntüyü veriyordu.
  • Avr niz bozuk değil. Hdmi control özelliği var mı ? Varsa onu kapatıp deneyin.
    Ya da ARC özelliğini kapatıp deneyin. Muhtemelen en son bıraktığınız girişte açılacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PRODJ kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. AVR'nin menüsünden ARC özelliğini kapattığımda, TV kumandası AVR'ye işlemiyor.. Yani ne sesi kısıyor ne de TV kumandasından kapattığımda TV ile beraber kapanıyor.

Bahsettiğiniz HDMI Control özelliği AVR de mi olması gerekiyor onu bulamadım, bir de öyle deneyeyim.

AVR kumandasındaki menülerde çok dolaştım fakat bulamadım. Açıkçası aldığım yere geri bile götürmeyi düşünüyorum fakat kablolar vs çok karışık. O yüzden belki basit bir çözümü vardır diye buraya bir danışayım dedim. Yoksa kesin bence AVR bozuldu.

Her açılışında TV sekmesinde açıyor kendini ve ben manuel olarak DVR/BDR a geçiriyorum kendi kumandasından görüntü almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 28 Mart 2014; 21:46:44 >
  • Hdmi control üst model avr lerde var. Açıkcası sizin amfide var mı bilmiyorum. Amfinin ayarları içerisinde hdmi ayarları var mı ? Varsa o ayarlar içerisinde olması gerekir.

ARC kapatıldığında bahsettiginiz durumda degisiklik oluyor mu peki ? Yoksa yine ilk açılışta tv girişinde mi açılıyor.

slmlar..fiyat/performans olarak önereceğnizi avr sistem varmı?
    set olarak olur
    sadece avr olur..

tşk..
    AVR de HDMI SET diye bir menü var ve orada sadece ARC On/Off seçenekleri bulunuyor.

ARC kapatıldığında ise, evet kaldığı yerden açılabiliyor bir sıkıntı yok. Ama bu şekilde de TV nin kumandası devre dışı kalmış oluyor ve elimde 3 tane kumandayla kalıyorum TV, AVR ve Uydu alıcısı yani külfete dönüşüyor..

Ben bu AVR'yi ilk aldığımda böyle değildi diye hatırlıyorum sanki, yani otomatik açıyordu kendini DVR modunda ARC de açıkken. Ne oldu da bu hale geldi anlayamadım birkaç kere ani elektrik gidip geldi acaba ondan bir hasar vs almış olabilir mi?
    Evet ondan var.
  • Arti ve eksi yonlerini yazarsaniz sevinirim. Memnunmusunuz? Biraz detayli anlatirsaniz sevinirim. Hoparlorleri nasil? Vs. Vs.

Ben de başlangıç için aldım bunu pek bilgili değilim. Yalnız subwoofer'ı pasif olduğundan pek tatminkar değil. Ön sağ ve sol hoparlörleri de kendi eski müzik setimin hoparlörlerini bağladım 40W X2. Ben MediaMarkt tan 599TL'ye almıştım fiyat olarak iyi diye aldım, üzerine sonra hoparlör ekleme düşüncesiyle.

İşte şuan canımı sıkan tek nokta otomatik olarak görüntüyü vermiyor ARC açıkken. Kumandasıyla uydu alıcımın bağlı olduğu çıkışa yönlendirmem gerekiyor. Bir çaresi vardır mutlaka diye düşünüyorum bununda
  • Isterseniz cihazı resetleyip birde o şekilde deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.