Şimdi Ara

Ping sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben oyundayken ping sorunuyla karşılaşıyorum bazen bakıyorsunuz hiç olmuyor bazende pingden oyun oynanmaz hal alıyor . pc den olduğunu sanmıyorum acaba host kaynaklı bi sorun mu diye düşünüyorum ama nettendir büyük bi ihtimal adamların sıktıkları catır catır geliyo ama benim attığım mermi adama gitmi 10 tane sıkıyorum anca ölüyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

• pingi 90 ve altı serverlara gir, 110 ve üstü olunca bile acayip fark ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Server browser menüsünden ping sayısına göre sıralama yaptırıp,refresh butonuna basın.En düşük ping veren sunucuları tercih edin (genelde Almanya'da konuşlandırılmış sunucular).
  • Birde gameboster kullanin .

oyun sirasinda windowsun veya kurulu programlarin guncelleme kontrolu , guncelleme indirmesi gibi interneti mesgul edebilecek durumlar olabilir buda ping yukselmesine neden oluyordur . Bu sadece bir ornek .

game boster bu tur durumlari engeller tavsiye ederim.

• yardımlarınız için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Birde gameboster kullanin .

oyun sirasinda windowsun veya kurulu programlarin guncelleme kontrolu , guncelleme indirmesi gibi interneti mesgul edebilecek durumlar olabilir buda ping yukselmesine neden oluyordur . Bu sadece bir ornek .

Tecrübe ile sabit orantılıdır ki, game booster ping sorununu engelleyecek hiç bir şeye barnak basmıyor, basmazda. Genel bazda sadece açılışta ram'e yüklenen bir çok uygulamayı kapatmakla ram'i yani donanımsal olarak sistemi rahatlatıp, işlemci ve ram üzerindeki iş yükünü azaltıyor, bir miktar daha performans aldırmanızı sağlıyor.

Daha game booster kullandım, 90 ping'li server'a 70 ping'le bağlandım diyen adam görmedim. Ping açısından tamamen safsata, sistem rahatlatması açısından uygun bir uygulama.

Ping sorunu malesef, oturduğunuz yerden kendinizin düzeltebileceği bir şey değil. Tamamiyle altyapı ile ilgili bir konu ve durum. Kullanıcının etkilendiği tek nokta ise arka planda windows update, antivirus update gibi bazı uygulamaların hattınızı meşgul etmesi olabilir.

İster dsl kullanıcısı ister kablo net kullanıcısı olun, kullandığınız modemden tutun da, ev içerisinde yaptığınız ek kablolar dahi bunu etkiler. Ayrıca, bağlı olduğunuz bölgenin altyapısı, kullandığınız entegratör firma da bunlara etkendir. Örneğin ben ttnet 8mbit'e kadar kullanıyorum, ortalama olarak oyunlarda ping'im yerine göre 30-80 arası değişiyor ki benim için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Standart olarak gene ortalama 60-75 arası diyebilirim. 30 civarı olan serverlar ise sadece EA games'in Macaristan server'larında. Aynı serverlar'da superonline kullanan arkadaşların ben 70 ile bağlanırken onların 55-60 ile oynadığına şahit oluyorum.

Velhasıl. Böyle işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: side_effect

quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Birde gameboster kullanin .

Tecrübe ile sabit orantılıdır ki, game booster ping sorununu engelleyecek hiç bir şeye barnak basmıyor, basmazda. Genel bazda sadece açılışta ram'e yüklenen bir çok uygulamayı kapatmakla ram'i yani donanımsal olarak sistemi rahatlatıp, işlemci ve ram üzerindeki iş yükünü azaltıyor, bir miktar daha performans aldırmanızı sağlıyor.

Daha game booster kullandım, 90 ping'li server'a 70 ping'le bağlandım diyen adam görmedim. Ping açısından tamamen safsata, sistem rahatlatması açısından uygun bir uygulama.

Ping sorunu malesef, oturduğunuz yerden kendinizin düzeltebileceği bir şey değil. Tamamiyle altyapı ile ilgili bir konu ve durum. Kullanıcının etkilendiği tek nokta ise arka planda windows update, antivirus update gibi bazı uygulamaların hattınızı meşgul etmesi olabilir.

İster dsl kullanıcısı ister kablo net kullanıcısı olun, kullandığınız modemden tutun da, ev içerisinde yaptığınız ek kablolar dahi bunu etkiler. Ayrıca, bağlı olduğunuz bölgenin altyapısı, kullandığınız entegratör firma da bunlara etkendir. Örneğin ben ttnet 8mbit'e kadar kullanıyorum, ortalama olarak oyunlarda ping'im yerine göre 30-80 arası değişiyor ki benim için çok iyi olduğunu düşünüyorum. Standart olarak gene ortalama 60-75 arası diyebilirim. 30 civarı olan serverlar ise sadece EA games'in Macaristan server'larında. Aynı serverlar'da superonline kullanan arkadaşların ben 70 ile bağlanırken onların 55-60 ile oynadığına şahit oluyorum.

Velhasıl. Böyle işte.

Evet doğru ram i boşaltır gereksiz uygulamaları kapatır sistemi rahatlatır .

Ama , işde benim anlatmak istediğim de bundan sonraki kısım otomatik güncellemeleri internet uygulamalarınıda engeller .GB aldığınız pingi azaltmaz ben böyle birşey yazmadım zaten , alacağınız maksimum verimlilikdeki pingi zaten alırsınız ( eğerki neti sadece oyunda kullanıyor iseniz ) bu verimliliği dahada arttıramassınız dediğin gibi bu bizim elimizde değil .

Arkadaşın sorunu hiç ummadığı bir durumda lag başlaması , pingin yükselmesi . Buna ne neden olur ? en basitleri neti ortak kullanıyorsundur diğer kişi film izler veya dosya indirir , tek kullanıyorsundur arkada aniden başlayan bir program/windows güncellemesi olabilir gibi .

yada dediğin gibi bunlar sebep olur

quote:

İster dsl kullanıcısı ister kablo net kullanıcısı olun, kullandığınız modemden tutun da, ev içerisinde yaptığınız ek kablolar dahi bunu etkiler. Ayrıca, bağlı olduğunuz bölgenin altyapısı, kullandığınız entegratör firma da bunlara etkendir.

Amaç bu durumları en aza indirmek.

Gameboster otomatik güncelleri kapatır hem programların hem işletim sisteminin . Bu siz oyundayken internetin gereksiz kullanımını engeller ve ani ping yükselmelerine neden olabilecek durumları en aza indirir. Gb evet sistemi rahatlatıyor ama buda diğer çok önemli özelliklerinden bir tanesidir.

Ping sorunu

Heleki benim gibi 3g cepnet ile bağlanan, hızı 96kpbs olan , oyunu 125 150 ping arasında oynayan birisi lag ve dc sorunu yaşamıyorsa ve bu programı kullanıp öneriyorsa bildiği , tecrübe ettiği birşey vardır demektir .

• E zaten bunları yapmak için Game Booster'a ihtiyacınız yok ki, ben de onu demeye çalışıyorum.

msconfig komutu ile de aynı işleri ekstra bir uygulama yüklemeden yapabilirsiniz
  • Evet yapabilirsin . Hatda bir çok şeyi windows altında programsız yapabilirsin .

Her oyuna girdiğimde tek tek el ile yapacağım işlemleri bir program oyuna girer girmez otomatik kendi yapıyorsa neden uğraşayım / uğraşssınlar . Herşeyin bir kolaylığı var .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.