Şimdi Ara

Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
19
Favori
3.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolasın hocam Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam. Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

• Benimkisi zaten işletmecinin kendi verdiği router yani eğer 40 veya 80 kullanmak yasak olsa direkt kapatırlar hiç kullandırmazlar. Çevremde de bununla alakalı sorunu olan var mıdır açıkcası bilmiyorum.

• unununium U kullanıcısına yanıt

Teşekkürler katkınız için hocam. Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

• Bucephalas B kullanıcısına yanıt

Genelde sol"ün bazı şehirde performansı çok iyi olmuyor hele ki cgnde iseniz eğer kablosuz kullanıyor iseniz bir kanal yapılandırmanızda yarar var hocam bu arada hangi şehirde ikamet ediyorsunuz?

• Bende ping değil de bufferbloat sorunu var. Zte h3600 v9 için ne tür bir ayar yapmak lazım bilgisi olan var mı?

• Emeklerinize sağlık faydalı konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    hocam 2024 yılına gireceğiz hala 2.4 ghz konuşuyorsak bir sıkıntı var. ben 2.4 ghz ağını kapatmamamın tek sebebi eski yazıcımın bağlanması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pingleriniz kaçtan kaça düştü arkadaşlar ?

• unununium U kullanıcısına yanıt
    5 ghz yayıncıların verdiği sinyal çok az bir oranda diğer odaya geçiyor veya hiç geçmiyor çünkü 5 ghz'nin duvar penetrasyonu doğası nedeniyle çok zayıf. Bazı telefonlar ve cihazlar 2.4'e halâ fazlasıyla ihtiyaç duyuyor bu yüzden. Haa ben hep yayıncı cihazla aynı odada yaşıyorum diyorsanız 5 ghz daha iyi tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Kasım 2023; 13:4:44 >
    evimde iki tane var heryerden gayet iyi çekiyor. evin tam ortasına bir tane koyma şansım olsaydı muhtemelen bi tane bile yeterdi

• dtyrone kullanıcısına yanıt

Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı olarak ne seçmiştiniz? Paket hızınız kaçtı ve kullanımda kaç cihaz var?

Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Kasım 2023; 15:49:54 >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

• Deneyenler ekran görüntüleri ekleyeceklerdir. Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

Zte h3600 v9 un 5ghz kapsaması oldukça iyi her yerden çekiyor. Eskiden kullandığım h298a biraz zayıftı ama bunun çekmediği yer yok ayrıca hız da düşmüyor çok fazla uzak noktalardan. Bence muadil birçok cihazın 5ghz kapsaması da çok iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Kasım 2023; 15:50:56 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Cihazdan cihaza çekim gücü ve kapsama değişebilir, doğrudur. Ben genel olarak teknik gerçekler anlamında yazdım. 5 ghz bandı kapsama alanı kıyas yapıldığında 2.4 ghz'ye göre her cihazda zayıf kalacaktır (bkz. Google ve Wikipedia). Tabi 5 ghz gücünün tek başına (2.4 ghz kıyası yapmaksızın) kullancıya yetiyor olması hususu ise konumlandırma, duvar tipi ve kalınlığı ve eşyalar gibi birçok etkene göre değişmekle birlikte sizde fazla, bende düşük kalabilir, normaldir.

Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Kasım 2023; 16:4:47 >

Yeni cihazlarda ne özellikler var bunları tolere eden. Örneğin benim laptop wifi 6 destekliyor, router da destekliyor. Mesafeyi en uzağa alsam bile paket hızının tamamını alıyor cihaz. Ayrıca performans kaybı da sıfıra yakın en uzak mesafede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Kasım 2023; 16:10:18 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Wifi 6 yayın yapan router sahibi olmadığımdan pratikte hiçbir gözlemim yok bu konuda benim maalesef.

İşte o Google daki bilgiler güncel değil hiç. Mesela ilk mesaja eklediğim ekran görüntülerine bak hocam kablosuz özelliklerini görmüşsündür. Elbette aşırı iyi bir cihaz değil ama gayet iyi bir cihaz. Senin cihazın o özellikleri destekliyorsa 5ghz oldukça iyi mesafe farketmeksizin. Tabiki muadili çok daha iyi cihazlar var onlar daha iyi sonuçlar üretiyordur eminim. Bir gün yolun düşerse laptop elde bütün binayı gezeriz kendin görürsün. Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

• Temiz su borusu mantığında; 20 mm takarsan banyo ve mutfağı aynı anda açtığında ne olur? Gelen su miktarı ve tazyik azalır. Yani gelen veri miktarı düşer ve ping artar( aynı anda farklı cihaz bağlıyken). Ama 25mm takarsan sorun olmaz. Boru çapının genişlemesinin nasıl faydası oluyorsa bant genişliği sağlayan wifi6 nın da öyle oluyor. Mevzu derin mevzu, pahalı mevzu.Ping nasıl düşürülür? - Kablosuz kanal ve bant genişliği ayarı nasıl yapılır? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.