Şimdi Ara

Pil şarj etme süresi nasıl hesaplanır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim elimde bir çift GP'nin 2550 mAh AA pili var.NiMH ve 1.2V yazıyor üzerinde.Elimde bir de GP'nin bir şarj makinesi var.Output: DC 1.4V ve AA piller için 220 mA yazıyor.Yaklaşık 12 saat gibi bir süre çıkıyor bölme işlemi yapınca ancak volt değerlerinin farklılığından bir tedirginlik oluştu içimde.Ne yapmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Marston

Benim elimde bir çift GP'nin 2550 mAh AA pili var.NiMH ve 1.2V yazıyor üzerinde.Elimde bir de GP'nin bir şarj makinesi var.Output: DC 1.4V ve AA piller için 220 mA yazıyor.Yaklaşık 12 saat gibi bir süre çıkıyor bölme işlemi yapınca ancak volt değerlerinin farklılığından bir tedirginlik oluştu içimde.Ne yapmalıyım ?

bildihim kadariyla kondasator sarji 5T dur.T=R.C
    C Yi kapasite alsak yani Amper.Rde pille sarj aleti arasindaki kablonun direnci.ikisini carpariz sonra bulunani 5 ile
    carpariz saniye turunden buluruz .LUTFEN YANLİSLARİMİ DUZELTİN... [8D]

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam kapasitör olarak bakarsak çok yanlış olur. Çünkü daha önce dediğim gibi her pil türünün kendine has şarj tekniği oluyor. 1.2V NiMH piller için voltaj değer aralıkları 1.4 ile 1.6V arasındadır. Bu pillerin sabit voltaj ile değil sabit akım ile şarj olması gerekmektedir. Pil markasının kendine ait şarj cihazı ile bi sorun olacağını sanmıyorum. Şarj voltajı pil voltajının üstünde olur. Yani 1.4V olması normaldir.
  • Hesaplama 2550 mAh /çektiğiniz Akım =Saati verir,

ege
  • Volttan dolayı tedirgin oldum da neyse taktım elektriğe wolf351'e güvenerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Marston -- 7 Şubat 2014; 23:43:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Marston

Volttan dolayı tedirgin oldum da neyse taktım elektriğe wolf351'e güvenerek.

Tabi bana güvenerekten takki bişi olursa nasıl olsa burdayım ya, istediğin gibi kızabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolf351 -- 8 Şubat 2014; 0:45:53 >
  • wolf351 kullanıcısına yanıt
    Yok ya sorumlu tutmam :D
  • arkadaşlar bende aynı sorundan muzdaribim
    elimde digitalpower a ait şarz cihazı var üzerinde

input 220V AC 50Hz
    output 2.4V DC 240mA
    AA 120mA x 2 AA 120mA x 2
    AAA 120mA x 2 AAA 120mA x 2

yazıyor

Pil General Power 2500

bu hesaba göre
    2500 x 1.5 / 120 den = 31 saat 15 dakika mı şarz edeceğiz yani?
    yarcımcı olabilirmisiniz?
  • cihaz bu
     Pil şarj etme süresi nasıl hesaplanır ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.