Şimdi Ara

Pikatel Quartet Modem Combo ve Kopma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kardeşimin Adsl Pikatel Combo modemi 1 aydır devam eden sorun varmış ki bugun ben de kullandıkça sıkılmaya başladım
    Internet gayet iyi giderken neden olduğunu bilmediğim bişey oluyor ve bağlantı kesiliyor. Ben de modeme reset atıyorum ancak bu sefer de bilgisayar bildirimi üzerinde sarı ünlem işareti çıkıyor ne kadar bilgisayarı açıp kapasam da ne yapsam da düzelmiyor. Kardeşime adsl destek den bütün modem kablolarını ve bilgisayar fişini çıkarıp 10 dakika bekleyin demişler, saçma geldi ama öyle yapınca düzeliyor sorun nedir fikri olan var mı?
    Ayrıca online oyunlarda düşmeler oluyor çok sıkıcı bir durum.

• modem fazla ısınıyor olabilir yada yazılım sorunlu olabilir yada telefon hattında bir anormallik olabilir
  • başka fikri olan var mı yukarıda yazılanlar değil sanırım
  • modem fazla ısınıyomuydu hiç
  • ya sorun bence modemden çok yazılımsal gibi geliyor virüs falan bulaşmış olabilir bi virüs taraması yap derim
    çözülmezse bakarız tekrar
  • modemde virüsün ne işi var arkadaşım sistem sadece elektronik devre microsoft sistemi kullanmıyo ama yazılım sorunlu olabilir o yönüne katılıyorum ama virüsle alakalı değil
  • virüsle alakası yok gibi yeni format atıp kurdum her seyı durum aynı
    herkese verilen cd deki yazılımı kullanıp kurdum anlamadım gitti sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANiN -- 7 Temmuz 2006; 22:09:38 >
  • Modeme USB den mi yoksa Ethernetten mi bağlanıyorsunuz.?

Kopma olduğunda modem üzerindeki ADSL ve varsa ppppoe ışığı yanıyormu?
  • firmware i varmı varsa güncelle yada bi bilene yaptır pikatel modem zamanında bizde satıyoduk ben patrona diyodum satmayalım bunlardan diye bozuk çıkıyodu alarm falan veriyodu elkotek bu işten parsayı götürdü valla işte birilerinin cebi dolacak kısmet ne diyelim.
  • ethernetten bağlı kopma oldugunda alarm lınk act ışıkları yanıp sönüyor.
  • Bağlantıda kopmalar yaşıyorum.
    Öncelikle kopmaların periyodunu araştırın. Bu kopmalar belli bir güne veya saate mi denk geliyor?
    Sizin bilgisayarı veya özel bir programı kullanmanızla bir ilgisi var mı?
    Daha sonra bağlantı yaparak başka bir ADSL kullanıcısına ping atın. Ping gecikmesi 40-80ms arasında olmalı, çok büyük sapmalar oluyorsa hat mesafesi ya da gürültüsünden dolayı sorunlarla karşı karşıya olabilirsiniz.
    Yukarıdaki sorunlar ADSL bağlantınızı tek bilgisayar kullanarak yaptığınız düşünülerek hazırlanmıştır. Bağlantının paylaştırıldığı bilgisayarlardaki sorunlar network yapınızdan, kullandığınız paylaştırıcı programı (proxy) kullanımından doğabilir.
    bunu bi dene istersen firmware i sitede göremedim eskidende yoktu zaten onlara gönderiyolarda onlar yapıyodu aslında siteye koymaları lazım.
  • öncelikle kopma peryodu sabit değil, yani çok alakasız zamanlarda da oluyor mesela sabah direk actım hat kopuktu, bütün kabloları cıkarıp 10 dk bekleyınce düzeldi.
    Özel bi programla alaksı yok çünkü dün format attım hiç bişey yüklemeden de aynı sorunları yasadım
    ADSL yi tek bilgisayar ile kullanıyorum.
    Modemi değiştirmek veya modemi usbden kullanmak cozum olur mu acaba?
  • bazı modem türleri TT un ip değişimlerinde bunu yakalıyamıyor bu yüzdende kopmalar yaşayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.